Soru Node.js neden Node.js? [kapalı]


Sadece Node.js'nin neden adlandırıldığını merak ediyorum. Sitelerini ve SSS'lerini aradım ve neden Node.js. adını aldığımı anlamada yardımcı olan hiçbir şey yoktu.


37
2018-04-11 13:10


Menşei
Cevaplar:


Resmi adı aslında Node. Başlangıçta bir web uygulaması olarak kullanılmak üzere tasarlandı, ancak yazar daha genel amaçlar için kullanılabildiğini ve bunu düğüme dönüştürdüğünü fark etti.

Burada yazardan bir alıntı Bu adı açıklamaya yardımcı olabilir:

Düğüm, OS işlem sınırları ile paylaşılan hiçbir şey tasarımını zorlayan tek iş parçacıklı, tek işlemli bir sistemdir. Ağ için oldukça iyi bir kütüphaneye sahiptir. Bunun çok büyük dağıtılmış programlar tasarlamak için bir temel olduğuna inanıyorum. “Düğümler” organize edilmeli: Bir iletişim protokolü verildiğinde birbirlerine nasıl bağlanacağı anlatıldı. Önümüzdeki birkaç ayda, bu ağlara izin veren Düğüm kütüphaneleri üzerinde çalışıyoruz.


31
2018-04-11 13:40bu konuda mükemmel konuşuyor Düğüm JS'ye Giriş Sonunda çok kısa bir süre. - Hortinstein


Çıkış yapmak bu makale. itibaren sayfa 4:

Başlangıçta, Dahl projesini aradı.   web.js. Sadece bir web sunucusu, bir   Apache ve diğerlerine alternatif   sunucuları engelle. Ama proje   yakında ilk web sunucusunun ötesine geçti   kütüphane, bir çerçeveye genişliyor   Bu, inşa etmek için kullanılabilir   neredeyse her şey. O yüzden yeniden gözden geçirdi.   node.js.


12
2018-04-11 15:17

Wiki üzerinde, projenin düğüm adı verildiğini, ancak diğer "düğüm" ile karıştırılmadığından emin olmak için .js eklendiğini söylüyor.


9
2018-04-12 05:31