Soru Apache sunucusunda WebSocket Kullanımı


WebSockets'la ilgili tüm vızıltılarla, Google'da bir Apache sunucusuyla bunları nasıl kullanabileceğiniz konusunda iyi bir yol bulmak oldukça zor.

Zaman zaman bir sohbet örneğinin çalışması için PHP (symfony2) adlı bir eklenti geliştiriyoruz. Ve WebSockets'ı bu konu için AJAX'tan daha ilginç, standart ve hızlı buluyoruz. Mesele şu ki, grubumuzda çok fazla sysadmin ressivamız yok ve aşağıdaki konularda iyi bilgi toplamakta zorlanıyoruz:

  • Geleneksel bir Apache'de, adanmış bir sunucuda bir WebSocket örneği çalıştırabilir miyiz ve eğer evet ise, bizim için faydalı linkler var mı?
  • Sunucuyu modifiye etmemiz gerekirse, sysadmin'de çok yetenekli olmadığımızı bilmemiz için ne tür araçlar önerirsiniz, bu yüzden bu konuda yüksek bir bakım b *** a sahip olamayız.

Çok teşekkür ederim,

ps: uygulamanızın bu bölümü hakkında devblog'umuzda bir teknik / bilgilendirme yayını yapacağımızdan, blogunuza / sitenize geri döneceğiz.

Tekrar teşekkürler!


37
2017-07-04 19:07


Menşei


Bunu da deneyebilirsin ApacheWS - Iharob Al Asimi


Cevaplar:


Bir yol, bağımsız bir yüklü web soket sunucusu kullanmaktır.

PHP için şunları deneyebilirsiniz: http://code.google.com/p/phpwebsocket/ veya http://github.com/Devristo/phpws/

Ayrıca deneyebileceğiniz başka projeler de var.

Temel olarak, yüklemeniz, paketini açmanız ve işlemi başlatmanız gerekiyor.

Ön tarafta, belirli bağlantı noktasındaki sunucuya bağlanan javascript'iniz olur.

Websocket sunucularının çoğu, duydukları her şeyi yansıtan bir demoya sahiptir, bu yüzden bazı test kodları yazmak için iyi bir yerdir. Basit bir sohbet uygulaması bile bulabilirsiniz.

Zor bölüm, web soket sunucusunu izlemek ve sorunsuz ve sürekli çalıştığından emin olmaktır.

Hangi websocket server uygulamasının seçeceğinize karar vereceğinden mümkün olduğunca çok tarayıcı / cihaz üzerinde test yapmaya çalışın. Dikkat etmeniz gereken eski ve yeni protokoller var.


14
2017-07-04 19:19Çok teşekkür ederim. Aklında herhangi bir izleme aracı var mı? Harika zaman geçirin! - Edouard Reinach
Kendi hafif izleme araçlarımız var. Yeni başlayanlar için işlemin ne zaman çalıştığını kontrol eden ve yeniden başlatan basit bir cron betiği. Bundan başlayabilir veya hazır süreç izleme uygulamalarını arayabilirsiniz. - zaf
Tamam, eminim dev ekibimiz bir şeyler yapabilecek! Tekrar teşekkürler! - Edouard Reinach


@Zaf'ın, Apache'de çalışan bir şey değil, bağımsız bir PHP çözümü bulmanız daha olasıdır. Orada bir var dedi apache WebSocket modülü.

Ancak asıl sorun, Apache'nin pek çok kalıcı bağlantıyı akılda tutarak inşa edilmemesiydi. PHP ile birlikte, isteklerin yapıldığı ve cevapların hızla geri gönderildiği fikri üzerine kurulmuştur. Bu, istekleri açık tutuyorsanız ve çok hızlı bir şekilde yatay ölçeklemeye bakmanız gerekiyorsa, kaynakların çok hızlı bir şekilde kullanılabilmesi anlamına gelir.

Şahsen iki seçeneğiniz var:

  1. Alternatif bir gerçek zamanlı web teknolojisi çözümü kullanın ve kuyrukları veya kısa süreli istekleri (web servisleri) kullanarak web uygulamanız ve gerçek zamanlı web altyapınız arasında iletişim kurun.
  2. Kalıcı bağlantıların işlenmesini ve gerçek zamanlı web altyapısının gerçek zamanlı bir web servis hizmetine ölçeklenmesini kapatın. ben_____için çalıyorum itici ve bu kategoriye giriyoruz.

Hem barındırılan hem de barındırılan seçenekler için kontrol edebilirsin gerçek zamanlı web teknik rehberi.


17
2017-07-05 15:22Çok ilginç şeyler :) çok teşekkür ederim! Rehberinizi seviyorum, ancak çözümler arasında ayrım yapmak için çok fazla yardımcı olmuyor. Belgeleri kontrol edeceğiz;) tekrar teşekkürler! - Edouard Reinach
Tüm teknolojileri denemek için zaman bulmalı ve farklı seçeneklerin artıları / eksileri hakkında biraz rehberlik etmeliyim. Şimdilik sadece tıklamayla ilgili bir liste. Kendi araştırmalarınız için bir başlangıç ​​noktası. - leggetter
ve zaten harika :) iş için teşekkürler! - Edouard Reinach


Başka bir web sunucusu tanıttım: PHP mandal (Github).

Bu, istemci ve sunucu tarafı kodlarının ve tarayıcı desteğinin daha iyi ve eksiksiz bir listesidir.

Lütfen bunu kontrol edin bağlantı.


7
2017-07-11 12:59Teşekkürler, ama <i> neden </ i> daha iyi? - Ben
HIZLI ve KOLAY & Reaktif alt kümesi oldureactphp.org). İyi belgelere ve desteğe sahiptir. - ShahRokh
herhangi bir teste bir göz atabilir miyiz? - Tebe


Başka bir Yol, özel bir websocket sunucusunu kullanmaktır.

Deneyin Achex Websocket Sunucusu  en www.achex.ca ve dersleri kontrol edin.

VEYA

Apache'yi gerçekten istiyorsan, kontrol et. Apache Deve. (ama onu kurmak ve achex sunucusundan biraz daha karmaşık) http://camel.apache.org/websocket.html


-2
2017-09-24 20:42