Soru Org.apache.commons paketi nasıl kullanılır?


Çeşitli web örneklerinde aşağıdakileri görüyorum:

import org.apache.commons.net.ftp.FTPClient;

Bunları nasıl kullanacağımı anlamıyorum ve apache web sitesi oldukça belirsiz. Bu sınıfları nasıl kullanırım? Bir şey indirmem gerekeceğini umuyorum, ama küçük bir yön çok takdir edilecektir.


37
2018-02-27 02:27


Menşei
Cevaplar:


Bu kütüphaneleri içeren jar dosyalarını indirmeniz gerekiyor. Kütüphaneler, bunları sınıf yoluna ekleyerek kullanılabilir.

Commons Net için ikili dosyaları indirmeniz gerekir Commons Net indirme sayfası. Ardından, dosyayı ayıklamak ve commons-net-2-2.jar dosyasını uygulamanızdan erişebileceğiniz bir konuma eklemeniz gerekir. / lib.

Uygulamanızı komut satırından çalıştırıyorsanız, java komutunda sınıf yolunu tanımlamanız gerekir: java -cp .;lib/commons-net-2-2.jar myapp. Hakkında daha fazla bilgi sınıf yolu nasıl ayarlanır Oracle belgelerinden bulunabilir. Java çalışma zamanı tarafından zorunlu olarak sağlananlar dışında, sınıf yolunda gerek duyacağınız tüm dizinleri ve jar dosyalarını belirtmeniz gerekir. '.' Olduğuna dikkat edin. sınıf yolunda, derlenmiş sınıfınızın geçerli dizinde bulunması durumunda geçerli dizini dahil etmek için kullanılır.

Daha gelişmiş okuma için, hakkında okumak isteyebilirsiniz Kendi jar dosyalarınız için classpath nasıl tanımlanırveya Bir savaş dosyasının dizin yapısı Bir web uygulaması oluştururken.

Eclipse gibi bir IDE kullanıyorsanız, IDE onu tanımadan ve kütüphaneyi kullanmanıza izin vermeden önce kütüphaneyi yapı yolunuza eklemeyi unutmayın.


31
2018-02-27 02:31Apache kütüphanesini bir java projesine nasıl ekleyeceğimi de bu video eğitimini buldum: youtube.com/watch?v=FKgihXCjvEs - Mozly
Sınıf yolunu tanımlamak için ek bağlantı verdiğiniz için teşekkür ederiz. Ne yazık ki, şu andaki cevap 3 yıldan fazla olmasına rağmen, savaş dosyaları için ikinci bağlantı şu anda başka bir yere yönlendiriyor. - theindigamer
Haber verdiğiniz için teşekkür ederim. Aynı konuyla Java EE 5 eğitimine başvurmak için bağlantıyı değiştirdim. - Aleksi Yrttiaho


Commons-net ikili dosyasını indirin İşte. Dosyaları ayıklayın ve commons-net-x.x.jar dosyasına bakın.


1
2018-02-27 02:33