Soru Eclipse'de türetilmiş dosyalar nelerdir?


Türetilmiş dosyalarla ilgili sorun yaşıyorum. Projemin bazı dosyalarım 'türetilmiş'. Bu dosyaları düzenlemek istediğimde, şu iletiyi alırım:

"Bu dosya türetildi"

"Gerçekten düzenlemek istiyor musun?"

Bu dosyaya sağ tıklayıp özellikleri seçtiğimde, "Arşivlenmiş" işaretinin işaretli olduğunu görüyorum.

Bunun Maven ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum, fakat bunu nasıl düzeltebileceğimi bilmiyorum ya da dosyaların bir kısmının neden 'türetildiğini' bilmiyorum.


35
2018-01-31 09:15


Menşei


İlgili maven pom snippet'ini ve Eclipse'de gösterilen dosya adlarını / türlerini gönderir misiniz? Ayrıca, neden türetilen dosyaları manuel olarak düzenlemek istersiniz - proje yeniden oluşturulduğunda düzenlemeler kaybolacaktır. - Raghuram


Cevaplar:


Mutlaka bir sorun yok. Türetilen dosyalar, diğer dosyalara dayalı olarak üretilmekte olan dosyalardır. Ve bunları düzenlediğinizde, bir dahaki sefer oluşturulduklarında, düzenlemeniz kaybolur.

Kaynak dosyaların hangileri olduğunu bulmaya çalışın.


22
2018-01-31 09:24Tutkuyla oturmamaya ve kendimi ayağımda vurmama izin verdiğin için Eclipse teşekkür ederim :-) - thoredge
Kaynak dosya nasıl bulunur ?! - Mr.Hyde


Sadece bu problemi yaşadım, yanlışlıkla bir paketi gen klasörüne sürükleyip bıraktım. Bu, pakette türetildiği gibi bir bayrak ayarladı. Geri kopyaladığımda hala var ve tüm alt dosyaları etkiledi.

Ben sadece paket, özellikler ve unticked Türetilmiş tıklayın ve problem çözüldü.


19
2018-05-02 13:22

Muhtemelen dosyayı "hedef" dizininde düzenlemeyi denediniz.


11
2018-02-25 19:54Teşekkürler. Aynı sorun vardı ve gerçek webapp dizini içindeki dosyaları düzenlemek yerine, onları hedef dizinde düzenliyordum. Hedef dizinde bir şeyler düzenlerseniz, Eclipse kelimenin tam anlamıyla 5 dakika kadar askıda kalır, böylece başka biri aynı sorunu yaşıyorsa, doğru dosyayı doğru dizinde düzenleyip düzenlemediğini kontrol etmelisiniz. - Simon


TeXlipse ile bir LaTeX belgesi oluşturduktan sonra bu sorunu vardı. TeXlipse çıktı (PDF) dosyasını aynı klasöre yerleştirdi ve tüm klasörü Türetilmiş bağlıyor. Türetilen dosyalar otomatik olarak oluşturulmuş ve düzenlenmemesi gereken dosyalar ya da dosyalar yeniden oluşturulduğunda değişiklikler kaybolacaktır. Açıkçası, klasördeki tüm dosyalar türetilmedi. Klasörü sağ tıklayıp seçerek ÖzellikleriBunu görebildim Türetilmiş özniteliği ayarlandı, ancak işaretini kaldıramadı (bir dahaki sefere tekrar kontrol edildi).

Eğer sorun aslında Maven'le ilgiliyse, bu işe yaramaz, ancak bir kişi TeXlipse belgesi oluşturduktan sonra bu sorunu yaşıyorsa, çözüm şu şekilde:

  1. Projeyi sağ tıklayın, seçin Özelliklerisonra seç Lateks Proje Özellikleri.
  2. Ya işaretini kaldırın LaTeX çıktı dosyalarını türetilmiş olarak ayarlaveya değiştirmek Çıktı dosyası yol böylece dosya proje köküne veya farklı bir klasöre yazılacak.
  3. Sahip olan klasörü sağ tıklayın Türetilmiş özellik seç Özellikleri, işaretini kaldırın Türetilmiş.

6
2017-08-30 07:08+1 harika. - Rolf Mertig


TexLipse eklentisinde Lateks belgeleri düzenlerken aynı sorunla karşılaştım. Yanlışlıkla, belgelerimi değiştiremedim, ancak 5 dakika önce bu olasılığı yaşadım. Sorunun üstesinden gelmek için projeyi çalışma alanından sildim ve bir kez daha içe aktardım. Türetilen dosyaların onay kutusu kontrol edilmedi.


1
2017-12-19 14:46Bir paketin adını değiştirmemden kaynaklanmış olsa da aynı sorundan emin değildim ancak uyarı gösterilmeye devam edildi ve türetilen onay kutusu işaretlenmedi - çalışma alanından proje silindi ve yeniden içe aktarıldı ve şimdi tamam - br3w5


Türetilen dosyalar target dizin ve ambalaj için üretildi. Bir göz atın ve iyi olanları düzenlemeye çalışın


0
2017-09-16 13:45