Soru Xcode projesinde “UserInterfaceState.xcuserstate” dosyası nedir?


SvnX kullanıyorum.

Projeyi alırken "yok sayma" seçeneğini işaretliyorum. (libOAuth.a dosyasını içe aktarmak için ...)

Ama bir dosya küçük sorun yaratır.

MyProject.xcodeproj/project.xcworkspace/xcuserdata/yoon.xcuserdatad/UserInterfaceState.xcuserstate

Bu dosya nedir? Bu dosyayı değiştirmek için kontrol etmek istemedim.

Bu dosyayı görmezden gelebilir miyim?

veya

Bu dosya ister önemli değil, önemli değil mi?


34
2018-01-27 02:03


Menşei
Cevaplar:


Bu dosya nedir?

Özellik listesi düzenleyicide açabilir ve bir göz atabilirsiniz - Çalışma alanınız / proje belgesi düzenleriniz gibi şeyler depolar, kaybolursa kaybedeceğiniz hiçbir şey yoktur.

Bu dosyayı görmezden gelebilir miyim?

Yapabilirdin ignore tüm istisnai durumlarda. Kolayca yeniden yapılandırılır ve sisteminizin kullanıcı hesabına yerel olarak düşünülmelidir. Hayal gücünü ya da onu takip etmenin nedenlerini vurgulamak için: Kendi başınıza çalışıp kullanıcı hesaplarınızı yansıtdıysanız, bu bilgilerin makineleriniz arasında senkronize edilmesini isteyebilirsiniz. Elbette sen could Onu takip et, ama gereksiz bir çok revizyon kontrol sesi üretecekti.


29
2018-01-27 03:54

Bu kalıplarla eşleşen dosyaları göz ardı etmenizi öneririz:

*.xcuserstate
project.xcworkspace/
xcuserdata/

Temel olarak, tek şey MyProject.xcodeproj kontrol etmek istediğiniz project.pbxproj.


23
2018-01-27 04:04Git kullanmayan için çalışıyor? - ChangUZ
Hata. Cevabımı değiştirdim. - rob mayoff
Yani, MyWorkspace.xcworkspace altındaki content.xcworkspacedata dosyasının sürümlendirilmesine gerek yok mu? 1 çalışma alanında birden fazla projeniz varsa ne olur? - Conrad
Açıkça bir çalışma alanı oluşturduysanız ve buna projeler eklediyseniz, çalışma alanını sürüm denetiminde depolamak isteyebilirsiniz. Çoğu kişi, Xcode'un otomatik olarak yeni bir bağımsız projenin içinde oluşturduğu çalışma alanını kullanır ve bu da muhtemelen depolamaya değmez. - rob mayoff


Xcode 7.3.1'den itibaren, UserInterfaceState.xcuserstate, proje dosyalarından veya çalışma alanı dosyalarından birinde bulunabilen ikili formatlı plist dosyalarıdır. Bunlar kullanıcıya özgüdür ve birçoğu belirli bir Xcode projesi veya çalışma alanında bulunabilir.

Diğer şeylerin yanı sıra, projenizin geçerli hedefini, şu anda açık olan dosyayı ve imleç konumunu içerir. Xcode ilişkili projeye açıksa, bu dosyalar sıklıkla diske kaydedilebilir.

İkili plist dosyalarının içeriğini daha okunabilir bir XML biçimine dönüştürmek için bunu kullanabilirsiniz. plutil terminalde komut:

plutil -convert xml1 UserInterfaceState.xcuserstate

Bu dosyalar çoğu durumda güvenle göz ardı edilebilir.


6
2017-07-19 17:36