Soru Perforce P4V'de “Geri Alma…” ve “Geri Gönderilen Değişen Başlı Sayıda #####” arasındaki fark nedir?


Check-in'lerden birindeki değişiklikleri geri almak istiyorum. Belirli bir değişkenin sağ tıklama içerik menüsünde, şu iki seçenek vardır:

  • Geri alma ...
  • Geri Çıktı

Bu ikisi arasındaki fark nedir? Hangi durumlarda bir tane kullanmalıyım?


190
2018-05-05 18:32


Menşei


Bu durumda, 'Back Out Gönderilen Changelist' durumum için doğru seçenekti (sadece check-in'deki değişiklikleri geri almak istiyor). Harika cevaplar için teşekkürler. - Dave Andersen


Cevaplar:


Bu işlemlerin her ikisi de bir dizi dosyayı bir önceki duruma geri yükler ve hatalardan kurtulmanın daha hızlı, daha güvenli yollarını kullanır. p4 obliterate komutu (ve bunları kullanmak için yönetici erişimine ihtiyacınız yoktur).

"Geri dönüş ..." durumunda, bu, tüm bir depo bile olsa, herhangi bir sayıda dosya olabilir. Belirli bir revizyona, değişmeze veya etikete geri dönmesini söyleyebilirsin. Dosyalar, bu revizyon, değişiklik listesi veya etiket oluşturulduğu sırada bulundukları duruma geri yüklenir.

"Back Out Gönderilen Changelist #####" durumunda, geri yükleme işlemi değişmez olarak gönderilen dosyalarla sınırlıdır #####. Bu dosyalar, o dosyadakileri değiştirmeden önce, bu dosyalarda hiçbir değişiklik yapılmadığı sürece, bulundukları duruma geri yüklenir. Bu dosyalardan herhangi birinde daha sonra değişiklikler yapılmışsa, Perforce size bu dosyaların artık güncel olmadığını söyleyecektir. Kafa revizyonuna senkronize etmek ve sonra farklılıkları çözmek zorunda kalacaksınız. Bu şekilde, aslında tutmak istediğiniz değişiklikleri istemeden gizlemezsiniz.

Her iki operasyon da eski revizyonları esasen yeni revizyonlar olarak sunarak çalışır. Bir "Geri Alma ..." işlemi yaptığınızda Dosyaları belirli bir zamanda bulundukları duruma geri yüklemeO zamandan beri ne olduğuna bakılmaksızın. "Geri çekiliyor ..." işlemini gerçekleştirdiğinizde, Belirli bir noktada yaptığınız değişiklikleri geri alO zamandan beri meydana gelen değişimleri korurken.


212
2018-05-05 19:35ben düşünmek "Geri Gönderen Changelist #####" will Deneyin Belirtilen değişiklik listesinden sonra aynı dosyalarda yapılan değişiklikleri tutmak için. - Ian Ringrose
@Ian: İyi gözlem. Bunu yazdığımda çizgileri boyunca düşünüyordum. hemen bir hatayı düzeltmek. Genelde olduğu gibi, bir şeyi geri almak istediğinizi fark etmelisiniz çok sonraDaha karmaşık hale gelir. Cevabımı rafine ettim. - raven
@IanRingrose Ben sadece bir "backout" işlemi yaptım ve bu gibi görünüyor değil Daha sonra yapılan değişiklikleri korumaya çalışın. Bir senkronizasyon yapıp sonra geri gönderildikten sonra gönderilen değişiklikleri geri almak için çözmem gerekiyordu. - gdw2
@ gdw2, eğer bir "Rollback" yaptıysanız, "geri gönderildikten sonra geri gönderilen değişiklikleri geri almak için ..." seçeneğini kullanamayacağınızı düşünüyorum. - Ian Ringrose


Değişiklikten geçmiş bir gönderiyi tersine çevir

Başarılı bir değişim gösteren gönderim işlemini geri alamazsınız, ancak daha önce gönderilen değişiklikleri iki şekilde geri alabilirsiniz:

Geri Alma Bir dosya veya dosya kümesini, belirli bir değişiklik listesi, tarih veya revizyona geri yükler. Bu noktadan sonra yapılan tüm değişiklikler korunmaz. Geri dışarı Belirli bir değişiklik, tarih veya revizyonda yapılan belirli değişiklikleri kaldırır, ancak kullanıcının sonraki revizyonlarda değişiklik yapmasına izin verir.

Detaylar için bakınız http://www.perforce.com/perforce/doc.current/manuals/p4v/Working_with_changelists.html


17
2017-07-04 08:05

Backout, değişikliklerinizi geri yükler veya geri alır. Bunu yapabilmesinin yolu P4'ün yerel çalışma alanımızdaki bir değişmezdeki (varsayılan veya yeni) değişiklikleri ortadan kaldırmasıdır. Daha sonra, diğer değişiklik listelerini yaptığımız gibi, bu backedout değişkenini göndermeli / taahhüt etmeliyiz. İkinci kısım burada önemlidir, çünkü sunucudaki değişmezleri otomatik olarak desteklemediğinden, geri adım atıcılarını göndermeliyiz (bunu yaptıktan sonra mantıklıdır, ama başlangıçta bunu otomatik olarak yaptığımı varsayıyorum).

Diğerleri tarafından işaret edildiği gibi, Geri Alma büyük güçlere sahiptir - Değişik bir tarihte değişiklik yapabilir, değişiklik yapabilir veya değişiklik yapabilir.


8
2018-06-25 15:21Bu son derece hayati bir noktaydı, teşekkürler - Parijat Kalia
Bu yorum aslında bana geri çekilmenin gerçekte nasıl çalıştığını anlamamı sağladı! Teşekkürler! - Kumar Manish


Rollback ... geri alma işleminde bir klasör seçmenizi ister, yani belirli klasörler üzerinde çalışır ve etiketlere veya taşıtcılara veya tarihlere geri dönebilirsiniz. Geriye dön, belirli değişim uzmanlarındaki dosyalarda çalışır.


4
2018-05-05 18:44

Bunu, perforce değişkenlerini bir yığına (veri yapılarından) karşılaştırarak kullanıcılara açıklarım.

Yedekleme, bir öğeyi yığındaki herhangi bir yerden kaldırır.

Geri alma, n öğeleri yığının üstünden kaldırır.


2
2018-05-20 21:21

En basitinde, fark çoğulluklardan biridir:

  • Backout tek bir değişmezden (en güncel olup olmamak kaydıyla) çıkar. diğer bir deyişle, tek bir değişmez uzmanı ele geçirir.
  • Geri Alma Önceki bir değişim uzmanına ulaşmak için değişiklikleri gerektiği kadar geri alır. diğer bir deyişle, birden çok değişime uğramış olanları ortadan kaldırır.

Eskiden hangisinin bir çok kez bakmak zorunda kaldığını unuturdum. Bu sorunu çözmek için, birkaç rotasyon olarak geri almayı düşünün. geri alma çoğul size yardımcı olacaktır (ve ben!) hangisinin hangisi olduğunu hatırlayın. Backout 'daha az çoğul' geliyor geri alma bana göre. Dışarıda bir backf düşünün tek Park alanı.

Yani, anımsatıcı:

  • Geri Alma → çoklu rotasyon
  • Backout → bir geri dışarı tek otopark alanı

Umarım bu yardımcı olur!


0
2018-01-12 14:31