Soru TransactionAwarePersistenceManagerFactoryProxy anladığımdan emin değilim


Kullanıyorum org.springframework.orm.jdo.TransactionAwarePersistenceManagerFactoryProxy Benim Spring projemde, ama nasıl kullanacağımı veya tam olarak aradığım şey olup olmadığından emin değilim. DAO'larımın sade bir JDO ile çalışmasına yardımcı olabileceğinin farkındayım. PersistenceManagerFactory. Başka bir soru: Vekil düzgün bir şekilde yapılmazsa ne olur? İşlem bilinçli bir süreklilik yöneticisi oluşturmak için fabrikama erişmek için kullanabilir miyim? Fabrika tarafından yönetilen nesne bir tek kişilik ise, bu bir şeyleri değiştirir mi? Neden sadece PersistenceManagerFactory'ye doğrudan erişmiyorsunuz? belki PersistenceManagerFactoryUtils.getPersistenceManager ihtiyaçlarıma daha uygun olur mu? kutu getObject dönüş null?


187
2018-01-31 22:18


Menşei


Lol! Üzgünüm sadece yardımcı olamıyorum Nesne adını gördüğümde neredeyse ağladım. - Eric des Courtis
Ve bu, sevgili çocuklar, Java'nın uyuşturucu almayı bırakması gerektiğidir. - Griwes
Java dünyasında olduğunu biliyorsun, bu gibi isimler mantıksız görünmüyorsa ... - Brian
Adamlar. Hey millet, dinle. Yeni hatayı tekrar yapıyorsun. Spring Framework, Java değildir ve Java, Spring framework değildir. Onları karıştırmayın. - Torben
Orijinal soruyla ilgili olarak: Bu gerçekten takdir edebileceğiniz yüksek kaliteli trolling türüdür. - Torben


Cevaplar:


Cevaplar doğrudan kullanılabilir belgeleme

DAO'larımın sade bir JDO PersistenceManagerFactory ile çalışmasına yardımcı olabileceğinin farkındayım.

Evet. TransactionAwarePersistenceManagerFactoryProxy proxy, DAO'ların Spring'in (veya bir J2EE sunucusunun) kaynak ve işlem yönetimine katılırken, sade bir JDO PersistenceManagerFactory referansıyla çalışmasına olanak tanır. Bunu uygulamanızda kesinlikle kullanabilirsiniz. Ama tam ihtiyaçlarınızı bilmeden, daha fazla doğrulayamayız.

İşlem farkındalığı olan bir kalıcılığı yöneticisi oluşturmak için fabrikama erişmek için kullanabilir miyim?

DAO'lar, bir JNDI PersistenceManagerFactory ile yerel bir PersistenceManagerFactory için bu proxy arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir.

Fabrika tarafından yönetilen nesne bir tek kişilik ise, bu bir şeyleri değiştirir mi? Neden sadece PersistenceManagerFactory'ye doğrudan erişmiyorsunuz?

JDO tabanlı DAO'larınızı Spring'in JdoTemplate ile yazmak genellikle tercih edilir, bu da DAO katmanında JDOExceptions yerine tutarlı veri erişim istisnası gibi avantajlar sunar. Bununla birlikte, Spring'in kaynak ve işlem yönetimi (ve Bağımlılık Enjeksiyonu), DAO'lar için düz JDO API'sine karşı da yazacaktır.


19
2018-06-29 04:54