Soru Nasıl meteor ile Windows cmd.exe yerine gitbash Release 0.7.0.1-win2


Meteorjs ile başladım. Ben bir windows kullanıcısıyım, böylece Windows Installer Paketi Sürüm 0.7.0.1-win2'yi indirdim. Komut satırı arayüzüm için gitbash'ı kullanıyorum ve meteor'ı tanıyamıyorum. "Sh.exe" hatasını alıyorum: meteor: komut bulunamadı. Windows komut satırında gayet iyi çalışıyor ama gitbash'ı tercih ediyorum.

Gitbash ile çalışmak için meteorı nasıl alabilirim?


32
2018-01-20 18:42


Menşei
Cevaplar:


Sorunu tam olarak çözdüğümden beri, sorunu tam olarak çözdüm.

Her şeyden önce meteor'ın varsayılan pencereler komut isteminde çalıştığından emin olun. Sonraki git bash'ı açın ve aşağıdaki komutun çalışıp çalışmadığını kontrol edin:

cmd //c meteor

Bu komut meteorını komut istemindeymiş gibi çalıştırır.

Bir sonraki adım git bash'ta bir takma ad oluşturmaktır, böylece her seferinde bunu yazmanız gerekmez.

Git bash'ı açın ve aşağıdakileri girin:

vim ~/.bashrc

bu VIM'de bashrc dosyasını açacak / oluşturacak, aşağıdakileri eklemek ve yazmak için i tuşuna basın:

alias meteor="cmd //c meteor"

Önce Esc tuşuna basarak vim kaydedin ve çıkın, ardından ":" tuşuna basın. Artık VIM'de komutları girebilmelisiniz. "Wq" yazın ve .bashrc dosyanıza yazacak ve vim'den çıkacak enter'a basın.

Neredeyse! Artık git bash'a geri döndüğünüze göre, yapmanız gereken tek şey aşağıdakileri girerek .bashrc dosyanıza işaret etmektir:

source ~/.bashrc

Şimdi meteor komutlarını doğrudan git bash'dan çalıştırabileceksiniz! Umarım yardımcı oldu!


83
2017-07-22 19:45Bu benim için mükemmel çalıştı. Dışında sadece vim yerine sublimetext ile .bashrc açtım. Ama bu sadece bir tercih meselesi. Teşekkürler! - MartinJH
Sorun değil, sadece bunu paylaşmak istedim, çünkü sorun yaşadığım her yerde bir çözüm bulamadım! - Huan Zhang
Benim için çalıştı! Ama yapmalıydım source ~/.bashrc yerine source .bashrc - user3413723
merhaba, bunu söylediğin için teşekkürler. Zaten terminalde ana dizinde olduğunuzu varsaydığımdan beri haklısınız, dolayısıyla ~ /. Cevabımı değiştirecek. - Huan Zhang
Bu, problemi çözdüğü için bir cevap olarak işaretlenmelidir (vim bir saptırmanın bir kısmı olsa bile) - Shane


İşte çözüm:

Sorun, .bat dosyalarının düzgün bir şekilde ele alınmamasıdır.   MinGW'nin

Bu dizine git - C:\Users[your username]\AppData\Local\.meteor Orada bir meteor.bat dosyası görmelisiniz. "Meteor" adlı yeni bir dosya oluşturun (herhangi bir uzantı ve "" olmadan). Not Defteri ile açın ve aşağıdakileri yapıştırın:

#!/bin/sh
cmd //c "$0.bat" "$@"

dosyayı kaydedin ve şimdi git bash'ı çalıştırın. Git bash'da meteor komutunu kullanabilmelisin.

ayrıntılar

Çalıştırmak için *.bat MinGW'nin MSYS kabuğundan komut şart yürütmeyi yeniden yönlendir cmd.exe, Böylece:

cmd //c foo.bat [args ...]

foo.bat komut dosyası şart içinde bir dizinde olmak $PATH(veya eğik çizgi kullanarak tam yol adını belirtmelisiniz, değil kullanmadığınız sürece ters eğik çizgi iki her yol adı ayırıcısı için bunların). Ayrıca, bildirmek için çift eğik çizgi dikkat edin cmd.exe onun kullanıyorsun /C seçeneği, (kabul etmediği için -c MSYS kabuğu tarafından tercih edilen form.

Eğer yapmak istersen foo.bat dosya direkt olarak MSYS kabuğundan yürütülebilir, basitçe denilen iki satır Bourne kabuk sarmalayıcı komut dosyası oluşturabilirsiniz foo yanında, (aynı dizinde foo.bat), Böylece:

#!/bin/sh
cmd //c "$0.bat" "$@"

(böylece senin durumunda, senaryo dosyası yaratırsın meteor yanında meteor.bat).

Aslında, bu sarmalayıcı komut dosyası tamamen genel olduğundan, dosya sisteminizin sabit dosya bağlantılarını desteklemesi koşuluyla, (NTFS tek bir disk bölümündeki dosyalar için yaptığı gibi), bir sarmalayıcı komut dosyası oluşturabilir ve bunu çok sayıda komut dosyası adına bağlayabilirsiniz. var *.bat Bu şekilde çağırmak istediğiniz dosyalar; (ipucu: MSYS'yi kullan lndosyaları bağlamak için komut.

Kredi: SO: Keith Marshall ve Meteor Forumlarında rakibul


2
2018-01-27 11:46Bunu Windows 10'da denedim (yeni oluşturmak meteor dosya) ve Git Bash hala "meteor: komut bulunamadı" diyor. Standart Windows komut satırında yüklü, ama OP gibi Git Bash ile geliştiriyorum. Bu ilişkili olabilir: Windows komut satırını açtığımda, açılır C:/Users/MyName yerine C:/ - Yami Medina
@YamiMedina kutunuza gerçekten bir ekip görüntüleyici yapmadan, sizin için neden çalışmadığına karar veremezdim. Durumunuzla ilgili herhangi bir güncelleme yaptıysanız veya bir düzeltme bulduysanız, lütfen buraya gönderin. - Dheeraj Bhaskar


Lütfen konuya bir göz atın https://github.com/sdarnell/meteor/issues/18

Özgün argümanlar ile LaunchMeteor.exe çağırır bir önemsiz sarıcı komut dosyası veya diğer ad oluşturma belki öneririm.


1
2018-01-21 19:34

Google hakkında daha fazla araştırma yaptıktan sonra, bunu henüz gerçekleştirmenin bir yolu olmadığını görüyorum. Meteordaki adamlar bunun üzerinde çalışıyor ve bir çözümün varsa çekme taleplerini kabul ediyorlar. Geldiğim sonuç, meteor gelişimi için bir ubuntu vm kurmak için Vagrant ve virtualbox kullanmaktır. Bu sitede bilgi bulabilirsiniz: http://win.meteor.com/ meteor ile çalışmak için sanal makineler ve provizyon nasıl kurulur.


0
2018-01-20 21:56

Çok zor olmamalı - sadece emin olmalısınız meteor.bat dosya yürütülebilir durumda. İle kontrol edin echo $PATH Halihazırda varsa bash konsolundan.

Benim için meteor 0.7.0.1-win yükleyici meteor'ın klasörünü otomatik olarak yola ekler. Bununla birlikte, el ile ekleyebilirsiniz:

export PATH=$PATH:/path/to/user/folder/AppData/Local/.meteor

(CygWin'de kullanıcı klasörüm şu anda /cygdrive/c/Users/adam - Git bash'da eşdeğer yolun ne olacağından emin değilim.

İsterseniz, bu satırı ekleyin ~/.profile konsol açıldığında meteor yoluna eklendiğinden emin olmak için.

Son olarak, Windows üzerinde yürütülebilir dosya meteor.bat. Dosya adına sembolik bir bağlantı yaptım meteorsadece yazmam gerekmeyecek .bat:

cd /path/to/user/folder/AppData/Local/.meteor
ln -s meteor.bat meteor.

0
2018-01-21 18:35