Soru Microsoft Azure Web Siteleri - Özel alan adı postası


Microsoft Live Özel Alanlar artık kapatılıyor. Tüm Microsoft Azure Web Siteleri için e-posta barındırmak için bu hizmeti kullanıyorum, ancak şimdi gitti ve görünür bir yedek yok. Azure'da barındırılan birden çok web sitesi için birden fazla posta kutusu barındırmak için hangi alternatif yaklaşımın var olduğu konusunda bir fikriniz var mı?


32
2018-04-18 11:51


Menşei


Web sitelerinizle birlikte özel alan adlarını nasıl kullandığınız hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Web sitesinden posta almak mı, yoksa doğrudan web sitelerinin kullanıcılarından gönderilen e-postaları almak mı istiyorlar? Canlı özel alan adlarının kullanımdan kaldırıldığını, ancak çalışmaya devam edeceğini unutmayın. Yalnızca yeni kullanıcılar veya yeni posta kutuları ekleyemezsiniz. - Simon W


Cevaplar:


Acını hissediyorum. Ücretsiz Google Apps seçeneği kaldırıldığında müşterilerimin birçoğuyla zorlu görüşmeler yapmalıydım.

İki yol buldum:

  1. Barındırılan bir Exchange türü çözümü bulun. Bu, barındırılan herhangi bir çözümün avantajlarına sahiptir. Senin için yönetiliyor. Yaklaşık 50 USD / kullanıcı / yıl ile başlayabilir ve diğer cevaplarda belirtildiği gibi Microsoft, Google ve Rackspace gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
  2. (Hangi rota seçtim?) AWS EC2 veya Azure üzerinde kendi Exchange sunucunuzu barındırın. Microsoft Lisans Hareketliliği sayesinde, bir bulut sunucusuna bir Exchange lisansı yükleyebilir ve müşterilerinizin alanlarına ait e-posta adreslerini kendiniz sağlayabilirsiniz. Bu, tüm müşterileriniz arasında Exchange lisansının maliyetini paylaşmanızı sağlar ve kritik kütleye ulaşırsanız, bu, barındırılan çözümlerin çoğu için kullanıcı başına aylık modellere kıyasla çok daha fazla tasarruf sağlayabilir.

Ücretsiz bir alternatif arıyorsanız, henüz Google Apps'ın ücretsiz sürümünde kullanılabilen özelliklerle eşleşen bir ürün buldum.

DÜZENLE: Bunu dün gece tekrar düşünüyordum ve başka bir fikir geldi. Ben bir Linux adamı değilim, bu yüzden üretim posta sunucusu için bunu yapmaktan mutlu olmazdım. "İki dilli" (yani hem MS hem de Linux çözümleri ile birlikte) ya da benden daha maceracı bir doğaya sahip biri için, rota 2'yi bir linux sunucusu ve açık kaynaklı bir posta sunucusu çözümü ile alabilir. Posta sunucusu lisansı için ödeme yapmanız gerekmediğinden ve Linux sunucuları için saat başı maliyetlerinin daha düşük olmasından dolayı, bunun maliyeti daha da düşüreceğini eminim. Bu, tamamen yeni bir gelir akışı oluşturabilir.


17
2018-04-27 07:47Aynı soru ile uğraşıyorum ve seçenek 2 de tercih ettiğim seçenek olacaktır. Fakat okuduğum şeyden, Azure'da bir e-posta sunucusuna ev sahipliği yapmak, spam göndericiler tarafından kara listeye alınan Azure IP aralıkları nedeniyle devre dışı bırakıldı. Deneyimlerinizi şu ana kadar paylaşır mısınız? - Matt Jenkins
Önceki yorumuma göre, bkz. ServerFault'da bu soru - Matt Jenkins
@MattJenkins - Kişisel olarak AWS kullanıyorum. AWS'nin daha çeşitli IP'lere sahip olduğunu düşünüyorum + Azure'dan daha az erişilebilir (bu durumda iyi bir şey olabilir). Şimdiye kadar sorunum olmadı, ama SF'deki adam söylediği gibi, bu garanti edilemeyebilir. Olursa, daha az bilinen bir ana bilgisayara aktarım yapabilirim. Ev sahipliği yaptığım yer benim için daha az sorun. Bulut hizmetleri pek çok şey için harika, ancak bu özel durumda bir zorunluluk değil. - Elad Lachmi


En ucuz seçeneğiniz, ayda yaklaşık 5 dolara mal olacak bir (tek) google apps hesabına sahip olmaktır. Mail@alanadiniz.com gibi çok genel bir şey yapın. Ardından, google apps gösterge panosunda tüm adresi yakalayın. Bu, tek bir gelen kutusunun Sales @, support @ bob @ veya alan adınızdaki tüm hesaplar için tüm e-postaları yakalamasını sağlayacaktır.

Ardından, Gmail filtrelerini, kimlerin gönderildiğine bağlı olarak gelen her iletiyi sıralamak (etiketlemek) için ayarlayabilirsiniz. Örneğin, frank @ 'e otomatik olarak işaretlenmiş mesajların mesaj olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Daha sonra, tüm bireysel kullanıcılarınız için düzenli eski gmail hesapları oluşturmak istiyorsunuz. Bu örnek için frank@company.com için bir kutu oluşturma örneğini takip edeceğim.

  1. Google Apps birincil hesabı (tümünü yakala) mail@company.com olarak oluşturun
  2. Frank.company@gmail.com için Gmail hesabı oluştur (normal gmail hesabı)
  3. Frank.company@gmail.com adresine yönlendirilmek üzere, frank@sirket.com'a gönderilen tüm iletiler için Google Apps hesabında filtre kuralı oluşturun. Bunları daha sonra okundu olarak işaretleyebilir veya ileride silebilirsiniz.
  4. Frank.company@gmail.com adresinde, frank@company.com olarak bir gönderici takma ad oluşturun. Google size 4 haneli bir kod verecek ve şimdi de frank.company@gmail.com olarak giriş yaptığınızda, her ikisi de frank@sirket.com olarak gönderebilir ve bu hesaba iletildikten sonra tüm e-postaları alabilir.

Ayrıca, varsayılan yanıtı ayarladığınızdan emin olun: frank.company@gmail.com adresinden gönderdiğiniz durumlarda adreslere.

Yukarıdaki tekniği kullanarak bir pro google apps hesabı (dkim, spf, 25gb gelen kutusu) sahip olmanın tüm avantajlarını elde edebilirsiniz ve küçük bir yapılandırma ile tek hesaptan kaçan birden fazla gmail hesabı kurabilirsiniz. Yukarıdaki tekniği kullanıyoruz ve kusursuz çalışıyor. İşe yaramayan tek şey posta kutusu delegasyonu, ki bu o kadar da iyi değil.

Eğer 5 $ 'ı kurtarmak istediyseniz, GoDaddy ücretsiz e-posta iletme gibi bir şey kullanarak kurtulabilirsiniz, ancak gün başına godaddys 250 mesaj limiti ile sınırlı olacaksınız.

Yukarıdaki yaklaşım sadece çalışır.


23
2018-04-27 23:13Büyük Hack Frank! - nemesisfixx


Azure'da bir Linux sanal makinesinde bir posta sunucusu yüklemeyi bitirdim. Şimdiye kadar iyi görünüyor.

Ne Ubuntu (OS) ne de iredMail (posta sunucusu) ne de Postgres (veri tabanı) herhangi bir lisans ücretine sahip olmadığından, toplam işletme maliyeti aylık yaklaşık 10 € 'dur.

Azure IP'leri bloğuyla ilgili olarak, çoğu kullanıcının sunucularını doğru şekilde yapılandırmamış olduğunu söylediğine inanıyorum. Ve diğer bir deyişle, diğer posta sunucularının bu etki alanından posta almasına ve almalarına izin verilip verilmediğini kontrol etmelerini sağlayan PTR ters DNS'yi Azure üzerinde yapılandırmamışlardı.

Ayrıca posta sunucunuz için SPF DNS girişini eklediğinizden emin olun. SPAM risklerini en aza indirmezseniz kara listeye almak için bir posta sunucusunu suçlayamazsınız.

Umarım bu size yardımcı olmuştur.

Kullanışlı bağlantılar:
IredMail Server - http://www.iredmail.org/
Azure'da Ters DNS - http://azure.microsoft.com/blog/2014/07/21/announcing-reverse-dns-for-azure-cloud-services/


4
2018-04-02 01:23

Zoho, ücretsiz olarak 25 kullanıcı için bir Google Apps anlaşması sunar: https://www.zoho.com/mail/zohomail-pricing.html


4
2018-02-19 01:00

Her şeyden önce, ne kadar ve hangi hizmetlerin gereksinim duyduğunu belirlemelisiniz?

  1. Sadece bir IMAP / POP3 E-posta Kutusu ise, o zaman en iyi seçenek cpanel ile bir Sanal Sunucu veya Sanal Makine, bir kez günlük yedekleme çalışırsa, yıllarca iyi çalışır, sınırsız e-posta hesapları ve sınırsız alan olsun! VM'nizi ihtiyaç duyduğunuz anda dinamik olarak artırabilirsiniz. Dezavantaj, bir süre içinde az bakım gerektirir. Ama büyük olasılıkla cpanel otomatik güncelleme çok kararlı ve 5 yıldır VPS çalışıyor ve her yıl sadece disk alanımızı arttırıyoruz.

  2. Canlı doküman düzenleme vb. İle birlikte takvimi isterseniz, daha sonra MS Exchange ile daha ucuz olan Google Apps ile devam etmeniz gerekir. Ama sıkı bir değişim türüne ihtiyacınız varsa, o zaman ev sahibi Exchange ile gitmek zorunda kalacaksınız.

  3. Rackspace ya da kullanıcı başına fiyatlandırılan Cloud Email için para harcamanızı tavsiye etmeyeceğim, bu da cpanel ile linux server dışında bir şey sunmadığı için toplam para kaybıdır. Bu hizmetler sadece BT olmayan insanlar içindir. Yığın Taşması ile ilgili soru sorduğunuz için, cpanel tabanlı Linux işletim sistemini kolayca kurabilir ve yönetebilirsiniz.


2
2018-04-27 18:46

Azure'da bir Ubuntu VM çalıştırabilir ve Postfix'i kurabilirsiniz


2
2018-06-28 04:16Herşeyi alabilmek için kabuk betikleriyle bile bir tür acı. Yine de PostFix'i, kullanıcılar için MySQL'i, virüs taramasını ve bir çeşit imap seçeneği (cyrus veya her neyse) belirlemelisiniz. O zaman bile bir posta sunucusu alırsınız ve takvimi ve kişileri bulmanız gerekir. Bu 1000'leri defalarca aştım ve her zaman açık kaynak seçeneklerinin çok zaman alıcı olduğunu hissetmeye başladım. - Frank
Size katılıyorum. Kalbin zayıflığı değildir ve kullanım durumunuza bağlı olarak çok fazla bakım gerektirebilir. Office 365'i düşündünüz mü? biraz pahalı olabilir (bedavaya kıyasla) ama oldukça eksiksiz bir çözüm. - ekkis


Azure'da bir Sanal Makineye Ücretsiz Posta Sunucusu yükleyebilirsiniz:

https://www.hmailserver.com/download


2
2018-03-18 14:47

Aynı sorunu kendim de buldum.

Geçmişteki tek alternatif, Google'ın eşdeğer hizmetini kullanmak olurdu, ancak bunu da durdurdular.

Gerçekçi olarak, özel alan adlarının farkında olduğum e-postaları kullanarak ücretsiz bir yanıtı yoktur. Hem Microsoft hem de Google tarafından sunulan hizmetler, hizmetler için ödenir, ancak kullanıcı / posta kutusu başına yıllık ücretler - ücretsiz hizmetler ile karşılaştırıldığında bu fiyat büyük bir sıçramadır.

Google, kullanıcı başına yıllık olarak 33 TL / posta kutusu ücretlendirir. Microsoft, kullanıcı / posta kutusu başına yılda £ 39, ancak her kullanıcı için Office'in çevrimiçi sürümlerine erişimi de içerir.

Durumum için, Microsoft rotası müşteri tercihlerime dayanarak daha iyi bir seçenek olabilir, ancak Google hizmetinin eşit derecede yeterli olduğundan emin değilim.

Bu yardımcı olur umarım. (Ama daha iyi bir alternatif bulursanız lütfen bana bildirin!)


1
2018-04-19 07:13Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, bu çözümlerin mevcut olduğunun farkındayım, ancak hala daha ucuz bir yolun mümkün olduğunu umuyorum. Göreceğiz :-) . - Martin Zikmund


E-postayı okuyan kaç gerçek insan var? Posta kutularının sayısı kadar mı? Değilse, o zaman gerçekten Microsoft Exchange Online gitmenizi öneririm ki, kullanıcı başına ayda 4 dolar (posta kutusu değil).

İşin sırrı, alanlarınızı oluşturduktan sonra bir Shared Mailbox PowerShell aracılığıyla ve bunu yaparken, gerçek insanlara okuma ve okuma haklarını verirsiniz. send as. Harika olan şey, kullanıcının hiçbir şey yapmasına gerek olmamasıdır. Posta kutusu sadece Outlook'larında görünür.


1
2018-04-24 05:36Tavsiyeniz için teşekkür ederim, ama ne yazık ki benim senaryo için temelde her posta kutusu için bir kullanıcı ... - Martin Zikmund