Soru İş Nesneleri ve İş Mantığı Nedir?


Okurken ne dediklerini referans olarak görüyorum. Business Objects. Vikipedi'ye baktım ama böyle bir şey alamayacağım. Business Object olduğunu.

Yazılım mimarisi hakkında bir şey bilmeyen biri için ne olduğu konusunda herhangi bir kolay açıklama var mı?

Ayrıca, nedir Business Logic?


32
2017-07-18 00:25


Menşei


lütfen bakın bu Sorunuzla ilgili olan cevap. - palash140


Cevaplar:


Bu kolay

Sistemdeki etkileşime girmesi beklenen insan-dünya nesnesini temsil eden sistemdeki her varlık bir iş nesnesidir.

Sistemdeki iş dünyasını manipüle etme konusunda insan-dünya mantığı iş mantığıdır.

Bu, uygulama ayrıntılarının bir parçası olan nesnelere ve mantığa karşıdır.

Örneğin çok katmanlı ticaret sisteminde sipariş / ticaret iş nesneleri olacak, ancak kalp atışı uygulama detayı olacak.

Akış için sipariş / ticaret nesnelerini kodlama mantığı, uygulama detayı olacak, ticaret geldiğinde sipariş durumunun 'tamamlandı' olarak değiştirilmesi mantığı iş mantığıdır.


22
2017-07-18 00:38Yani, doğru bir şekilde aldığım takdirde, doğrudan Etki Alanı Modeli'nden gelen koddaki her sınıf bir İş Nesnesi midir? - devoured elysium
@devoured elysium - evet, ancak "alan modeli", "iş nesnesi" ve "iş mantığı" ile aynı türden bir terimdir ve bu üçü birbirleriyle ilişkilerde çok iyi ifade edilebilirken, ne oldukları açık olmayabilir. mutlak olarak demek :) - bobah


Eh, bir İş Nesnesi genellikle bir Varlığı temsil eden bir sınıf olarak kabul edilir, ör. Kitap veya Mağaza. Böyle bir sınıf, fiyat, renk, genişlik, isbn numarası vb. Gibi belirli özelliklere sahiptir. Java ya da .NET'de, sözde setçiler ve alıcılar, yani bu teklifleri ayarlayan ya da alan yöntemler kullanılır.

Diğer yandan İş Mantığı, bu özelliklerle çalışan bölümün ya da programın (yani bu kitabın nasıl satıldığı) olandır. İş mantığı katmanı veritabanına erişmek için iş nesnelerini kullanır.


18
2017-07-18 00:35

hey yedim, ben de gelişmeye başladığımda bu terminoloji ile ilgili sorun vardı.

Temel olarak, "iş" kelimesinin kullanılmasının tek nedeni, ticari yazılım bağlamında geliştirilen terminolojidir. Dolayısıyla bu anlamda, yazılımın iş amaçları için, sanatsal, estetik veya yaratıcı amaçlara göre oluşturulduğu varsayılmaktadır.

Yani, iş nesneleri gerçek dünya "iş" nesnelerinin basit kod gösterimi vardır. Dolayısıyla, bir Ürün Sınıfınız veya Çalışan Sınıfınız olabilir.

İş mantığı, yazılımın tasarlandığı "iş" e özgü uygulama içinde mantıktır. Yani, vergi hesaplamaları gibi şeyler, ya da müşterilerle ilgili ürünler ... bu tür şeyler.

İş nesneleri veya İş mantığı fikri video oyun geliştirme veya sanatsal gelişim için geçerli olmayacağını unutmayın.

Örnek olarak, herhangi bir "iş" e özgü olmayan yeniden kullanılabilir bileşenler oldukları için, bazı çerçeveler veya ORMS ya da birim test kütüphaneleri gibi kütüphaneler için de geçerli değildir.


10
2017-07-19 13:25

Geleneksel 3 katmanlı programda üç mantıksal katman veya katman var. Kullanıcı Arabirimi olan bir sunum katmanınız var, alt katman veritabanı katmanı olacaktır. Orta katman iş nesneleri katmanı olurdu. Yukarıda belirtildiği gibi, iş objeleri, sitenin hiçbir şekilde iş ile ilgili olamayacağı şeklinde soyutlanmalıdır. Sunu katmanında değişiklik yapmayı veya farklı bir veri kaynağına geçmeyi kolaylaştıran bir soyutlama katmanıdır.

Kullanıcı arayüzünüzün arkasında hiç veya çok az kod varsa. Tasarımcıların programcılarla çalışmasını kolaylaştırır. Tasarımcılar, sitenin çalışmasını sağlayan kodun önemli bir yeniden yazımını yapmak zorunda kalmadan, programcıların sitenin görünümünü değiştirebilir. İş nesneleri katmanı ile sitenin ağır listesini yaparsınız. Veritabanı katmanı, veritabanı katmanınızın XML mi yoksa ilişkisel veritabanı mı olduğunu bilmeden iş nesnesine çağrı yaparsınız. Ve iş nesnesi katmanı daha sonra UI katmanına bir yanıtı günceller. Genellikle kullanılan örnek bir banka işlemi içindir. Kullanıcı arayüzünde bir müşteri, tasarruf hesabından kontrol hesabına aktarmak istediği miktarı girer.

İş nesnesi katmanı banka için iş kurallarını içerecektir. Bu, kullanıcı tasarruf hesabının bakiyesini kontrol edeceği ve transfer edilecek tutarın, hesabın bakiyesini aşmadığından emin olunacağı anlamına gelir. İş katmanı, hem tasarruf hesabı hem de kontrol hesabı için yeni bakiyeleri gerçekte hesaplayan sınıfları içerecektir ve veri tabanını güncellemek için veritabanı katmanını uyaracaktır.


3
2017-10-26 00:57

Eğlence Mantığının tam tersi.


2
2017-07-18 01:05Ve bu nedir? - devoured elysium
İşin zıttı eğlencelidir. Henüz bilmiyorsan, gerçek bir şirkette hiç çalışmadın ... - f1sh
... ya da berbat biri için hiç çalışmadı. - nothingisnecessary
Her bir şirket sahibi değilseniz, o zaman saçma değildir. - magallanes


İş objesi:

class User {
  long id;
  String fullNames;
  int age;
}

class Book {
  long id;
  String bookTitle;
}

class Sales {
  long id;
  long userID;
  long bookID;
}

İş mantığı:

class BookSalesController {
  private User user = new User();
  private Book book = new Book();
  private Sales sale = null;

  public Sale sale(long saleID) {
    String query = "SELECT * FROM Sales s WHERE s.id = :saleID";
    ....
    .... execute the query

    // Assuming we have our Result Set here by now

    if (rs.next()) {
      sale = new Sales(rs.getString("User Names"));
      sale.setUserID(rs.getLong(userID));
      sale.setBookID(rs.getLong(bookID));
    }

    return sale;
  }
}

1
2018-03-07 12:08

İş nesnesinin tanımının, arama motoruna ulaşması zordur, zira İş Nesneleri, SAP tarafından satın alınan bir şirkettir. Ama çoğu insanın aradığı şey bu değil.

Bir iş nesnesi, iş mantığı modelinin bir iş senaryosunun kapsüllenmesidir.

Örneğin: Satınalma alanında: yapılması gereken faaliyetlerin bir listesi vardır. Harcama Analizinden, ürünlerin müzakere edilen süre için Sözleşme'nin Üretilmesine Yönelik Talep İstenmesi. Bu özel senaryoda, RFI (Bilgi Talebi) gibi bir belge, bir RFI İş Nesnesinin bir örneği olarak düşünülebilir (doğrulama vb. Gibi süreçle ilgili tüm mantığa sahip olacaktır).


0
2018-04-12 05:27

SAP serisi iş nesnesi, uygulama hizmeti katmanıyla etkileşime geçen oracle'core tasarım deseninin içindeki iş nesnesinden farklıdır ... evet, iş nesnesi, bileşik varlıkla çalışır, ancak iş mantığına sahiptir, iş durumunu taşıyabilir, bazı kolay yöntemleri ayarlamak ve onlar dinamik devletler ve uygulama katmanları veya etki alanları arasında çapraz değiş tokuş ile iş bilgi taşıyıcı vardır, ancak farklı bağlamda, farklı detaylı belirtilen adı var, örneğin, biz web hizmeti isteği xml formatında bir iş nesnesi olduğunu söyleyebiliriz ... veri öğesiyle aynı değil


0
2017-11-13 21:49