Soru Delphi ile hangi bileşenleri ve IDE eklentilerini yüklersiniz? [kapalı]


Temiz bir Delphi yüklemesinden sonra hangi bileşenleri ve IDE eklentilerini yüklediğinizden emin misiniz? Delphi "teçhizatın" nedir? İşte temiz bir kurulumdan sonra yüklediklerim:

 1. Delphi 2007 / Delphi 2010
 2. JCL / JVCL - JEDI Kod Kütüphanesi ve JEDI Görsel Kod Kütüphanesi (600+ bileşen)
 3. JWA / JWSCL - JEDI API Kütüphanesi ve Güvenlik Kodu Kitaplığı
 4. GExperts - GExperts, IDE'ye birkaç özellik ekleyerek Delphi ve C + + Builder programcılarının verimliliğini arttırmak için tasarlanmış ücretsiz bir araç kümesidir. (Şimdi daha önce deneysel kod biçimlendiricisini içerir.)
 5. CnWizards - Geliştirme verimliliğini artırmak için IDE geliştirmeleri sağlar
 6. Sanal Ağaç Görünümü - Sanal Treeview, sıfırdan inşa edilmiş bir ağaç görünümü kontrolüdür. 5 yıldan fazla bir süredir geliştirme, bugün mevcut olan en esnek ve gelişmiş ağaç kontrollerinden biri haline getirdi.
 7. MustangPeak Bileşenleri (EasyList View, Virtual ShellTools, vb.) - EasyListview, Microsoft Listview denetiminde bağımlılığı olmayan, ancak Microsoft'un en son sürümünün tüm özelliklerine sahip bir denetimdir. Ayrıca kabuk bileşenleri gibi 'Explorer.exe' içerir.
 8. Synapse Hafif ağ bileşenleri - sorunsuz programlama için sorunsuz, basit, görsel olmayan nesneler içerir. (gerekli çok iş parçacıklı senkronizasyon, windows mesaj işlemeye gerek yok,…) Komut satırı yardımcı programları, görsel projeler, NT servisleri için harika
 9. EurekaLog - EurekaLog, Delphi ve C ++ Builder geliştiricileri için uygulamanıza her istisna ve bellek sızıntısını, doğrudan kullanıcı PC'sinde, çağrı yığınının ayrıntılı bir günlüğünü (dosya, sınıf) oluşturacak gücü veren tam bir hata çözme aracıdır , yöntem ve satır numarası), isteğe bağlı olarak her günlük girişinin bir kopyasını e-postayla veya bir web hata izleyicisine göndererek.
 10. DelphiSpeedUp - DelphiSpeedUp Delphi ve C + + Builder için bir IDE eklentisidir. IDE’nin başlatma hızını artırır ve tüm IDE’nin genel hızını arttırır.
 11. DDevExtensions - DDevExtensions, bazı yeni verimlilik özellikleri ekleyerek Delphi / C + + Builder IDE'yi genişletir.
 12. IDE Düzeltme Paketi - IDE Düzeltme Paketi yüklemeleri, aşağıdaki RAD Studio 2007 hatalarını çalışma zamanında düzelten bir DLL uzmanıdır. Tüm değişiklikler hafızaya alınır. Diskteki hiçbir dosya değiştirilmedi.
 13. TPerlRegex - Delphi için düzenli İfade kütüphanesi

Diğer Delphi geliştiricilerine ne dersiniz?


32


Menşei


lütfen her bileşenin ne yaptığıyla ilgili kısa bir açıklama ekleyin - Charles Faiga
Eurekalog'un hataları yakalaması gerekiyordu, ancak aslında uygulamanızda çok büyük hatalar ortaya çıkıyor (yalnızca kaç tane hata düzeltmesi yaptıklarına bakın). Madshi tarafından değiştirilmelidir. - Rigel


Cevaplar:


Listem:

 • Dev.Express Kuantum ızgarası: gelişmiş kılavuz Bileşen: Bu bileşenin asılmasını aldıktan sonra, her türlü senaryoda kullanabilirsiniz (en azından sahip olduğum)

 • Dev.Express Kuantum Ağacı listesi: ızgara bileşenini biliyorsanız, bu bileşeni de kullanabilirsiniz (treelist ve ızgara kombine)

 • Dev.Express Express çubukları: menü çubukları ve kurdeleler(Ben kendimi kullanmıyorum) geliştirici tarafından herhangi bir kod olmadan tamamen kullanıcı tarafından yapılandırılabilir - önceki Delphi sürümlerinde bile serin ve kullanılabilir

 • CNPack - Delphi IDE geliştirici: bir Ücretsiz IDE Plug-in Araç Seti Geliştirme Verimliliği Artırmak için Delphi / C + + Builder / CodeGear RAD Studio için. Özelliklerden biri (onlarca özellik arasında), tasarladığınız herhangi bir formun sol alt köşesine, sol hizalama, sağa hizalama, orta hizalama vb. dışarıda

 • HtmlViewer bileşeni: adından da anlaşılacağı gibi: HTML görüntüleme bileşeni yerli Delphi, şimdi ücretsiz, ama şimdi bir çok yıldır kullanıyorum. Html ve css ve HtmlViewer bileşenini kullanarak tüm raporlarımı programlarıma yazdım. Bir raporlama çözümü olarak html ve css ile yapabileceğiniz şey inanılmaz (ve standarttır).

Pek çok başka bileşenim de var, ama bunlar her projede kullandığım (küçük olanlardan yazdığım en büyüğüne kadar).

Bu arada: Bu sayfada kesinlikle başkalarını deneyeceğim. Diğer geliştiriciler için yeterince iyise, benim için de yeterli.


8Birkaç yıl önce CNPack'i denediğimi hatırlıyorum ama çok yorucu görünüyordu, bu (Delphi 2009 & 2010 için) geliştirildi mi? - Remko
Delphi 2009 veya 2010'u bilmiyorum, Delphi'nin geliştirilmesinin% 95'i için hala Delphi 7 kullanıyorum. Fakat D7’de problemler bulamadım (henüz). Dikkat et, tüm olası özellikleri kullanmıyorum, bu yüzden kullanmadığım özelliklerdeki hatalar olabilir. Ama benim için onsuz yaşayamam. Tüm bu gibi şeylerde olduğu gibi: onu yükleyin, deneyin ve beğenmediyseniz kaldırın. - Edelcom


 • Bergsoft bileşenler. Olmadan kaybolurdum NextGrid ve NextDBGrid (en hızlı şebeke uygulaması Yalnız geldim)

 • Son zamanlarda, ciddi bir şekilde kodlamaya başlamak istiyorum. Delphi çerçevesi, Delphi Bahar Çerçevesi gitmek için bir yol gibi görünüyor.

Delphi Spring Framework, misyonu, Delphi geliştiricilerinin Win32 platformu için Embarcadero Delphi 2010'a dayanan sağlam, esnek ve genişletilebilir kurumsal uygulamalar ve sınıf kütüphaneleri oluşturmasına yardımcı olacak sağlam bir altyapı çerçevesi sağlamak olan uluslararası bir açık kaynak projesidir.

Ayrıca 2 hafta inşa spawn ile Bağımlılık Enjeksiyon kabına sahiptir

 • Delphi için JEDI Ortak donanımlar için birçok sarmalayıcı ile, ayrıca geliştirmek için sağlam bir VCL platformu sağlar

9

Ben her zaman yüklerim TSmiley. Onsuz anlaşamadım.


7Esprili girişime rağmen, gerçek problemleri olan birçok Delphi geliştiricisinin TSmiley'i çok eğlenceli bir şekilde öneren bir Delphi Ar-Ge Müdürü bulacağını düşünmüyorum. - Daniel Maurić
@dmauric, yaptım. ;-) - Robert Giesecke
Vay - Bu esprili ve eğlenceli bulmadığın için gerçekten üzgünüm. Benim hatam. - Nick Hodges
@Dmauric .. Lighten up dude ... - Wouter van Nifterick


JEDI API Kütüphanesi ve Güvenlik Kodu Kütüphanesi eminim ama muhtemelen her iki projeye de katılacağımdan beri cevabım daha sübjektif olamazdı ;-) GExperts'ı bir zorunluluk olarak görüyorum (onsuz yaşayamam) ve elbette Virtual Treeview.


4

Yüklediğim ilk araçlar:

 1. Model Oluşturucu Kodu Gezgini
 2. GExperts

4

Son sürümü LockBox şifreleme kitaplığı


3

ExpressQuantumGrid DevExpress Suite - cxGrid inanılmaz


3PivotGrid daha da iyidir. İlk denediğimde şaşırdım. - Mihaela