Soru Belge sürümlerini otomatik olarak kaydetmek için Notepad ++ eklentileri [kapalı]


Periyodik olarak çalıştığım her şeyin bir versiyonunu kaydeden notepad ++ eklentisi bilen var mı? İdeal olarak, birçok versiyonu otomatik sürüm numarası ve başlıktaki tarih ile kaydeder ve belki de yer kazanmak için bunları sıkıştırılmış bir arşivde saklar.

Böyle bir şey zaten var mı, yoksa böyle bir eklenti yazmayı denedim mi?

Teşekkürler,
Cameron

Not; Ücretsiz veya (tercihen) açık kaynak olmalıdır.


32
2017-10-19 03:20


Menşei


Bir dosyanın sürümünü karşılaştırmanıza izin verecek bir eklenti varsa, lütfen bkz. softwarerecs.stackexchange.com/questions/30896/... - Mawg


Cevaplar:


Ayarlar> Tercihler> Yedekleme sekmesi> Verbose Yedekleme'yi tıklayın.

Bu, kaydettiğiniz her seferinde dosyanızın bir kopyasını damgalayacaktır.


Güncelleştirme: 

Otomatik Kaydet Şu anda açık dosyaları bir zamanlayıcı programına (varsayılan 1 dakika) ve / veya uygulamanın odağı kaybetmesine bağlı olarak otomatik olarak kaydetmesine izin verir. Eklenti, bir menüden erişilebilen, yalnızca adlandırılmış olanları seçerek, akımı (veya tüm dosyaları) kaydetmek için birkaç seçenek sunar.

[Üzerinden Lifehacker]


Update2: DİKKAT: Ayarladığınız Özel Yedekleme Dizini silinirse / taşınırsa, yedeklemeler olmaz! Ölü bağlantıyı bildiren bir hata atılmıyor!


47
2017-10-19 05:54"ve Otomatik Tamamlamayı Etkinleştir" seçeneğini işaretleyin - Bu, dosyaları yedeklemeyle ilgisi yoktur. Bu, editörün kendisinde bir kod otomatik tamamlama özelliğidir. - MrWhite
+1. Bir Google Drive yerel klasörü seçin ve yedekleriniz Google Drive hesabınızla senkronize edilir - hem sürüm kontrolü hem de yedek işlevler sorunsuz ve ücretsiz olarak sunulur. - JSP64


"Gerçek" sürüm kontrolüne daha yakın bir şeye bakmaktan daha iyi olabilirsiniz - cıvalıbelki de. Sunucu gerektirmez ve kurulumu gerçekten çok kolaydır.

Otomatikleştirmek için, Not Defteri ++ 'da otomatik kaydetmeyi açabilir ve bir pencere yapmak için Windows zamanlanmış bir görev ayarlayabilirsiniz. hg commit her birkaç dakikada bir.


6
2017-10-19 04:40

Küçük bir eklenti yazmaya başladım, ama sonunda çok yararlı değildi (yavaş ve küçük bir araba). Ben şimdi farklı sürümlerini tutmak istiyorum herhangi bir dosya için sürüm kontrolü kullanıyorum.


1
2017-10-19 15:05

Görünüşe göre bir Windows kullanıcısı, bu yüzden gölge kopyalarını kullanma seçeneğiniz var, ancak kopyaları muhtemelen yeterince üretilmiyor.

IntelliJ Idea ve diğer bazı Java IDE'leri var yerel tarih özelliği.

Ben şahsen kullanıyorum TortoiseSVN ve svn sunucusu Dreamhost'da. Bu, dosyalarının felaket durumunda saha dışında saklanmasının ek yararına sahipti.


0
2017-10-19 05:48