Soru Bir web sitesinin performansını nasıl test edersiniz? [kapalı]


Aşağıdaki işi gerçekleştirmek için belirli araçlar var mı yoksa aşağıdakileri yapmama yardımcı olan bir araç takımı var:

 • Sayfa yükleme sürelerini nasıl kontrol edebilirim?
 • Bir sayfayı nasıl takip edebilirim Hogs hafızası?
 • Çok fazla CPU döngüsü tüketen bir sayfayı nasıl takip edebilirim?

Sadece bu forumun deneyimlerinden faydalanmak ve bütünsel bir araç görünümünden geçmek istiyorum.


32
2017-09-10 10:13


Menşei
Cevaplar:


Performans testi, web sitenizi test etmenin en önemli özelliklerinden biridir, siteniz azami kullanıcı tabanına bağlı olduğunda sizi utandırmaktan çekinir.

Bunun için performans testi ve ayarlama için birden fazla aşama vardır.

Yük Test Araçları

Yük testi, sitenizin ağır iş yüklerine karşı performansını ölçmek ve gereksinimleri karşılamak için etkili boyutlandırma yapmak için çok önemli bir adımdır. Ben hem LoadRunner'ı hem de VSTS ve için kefil olacak LoadRunner kullanım kolaylığı ve faydası için en iyi olanıdır.

 1. Kullanabilirsiniz Mercury (şimdi HP) Yükü koşucu size çok sunduğumuz gibi esnek ve kapsamlı bir dizi test etmek için yapılandırılabilir seçenekler verilen verilere karşı web sitesi yük.

  • Bir Vuser üreteci, denetleyici ve raporlama araçları ile donatılmış
  • Deneme sürümü, aynı anda 25 Vusers çalıştırmak için bir lisans verir.
  • Daha yüksek iş yükleri için (pahalı) lisansını satın almanız gerekir.
 2. Microsoft tarafından da bir araç var, ayrıca bir parçası olarak Microsoft VSTSYük Testi amaçları için. Bir parçası olarak ücretsiz kullanım lisansı edinebilirsiniz. MS BizSpark

Bunların dışında, birçok Açık Kaynaklı Yük Test Araçları'na da erişebilirsiniz. OpenSourceTesting sitesi


profil Oluşturma

Bir sitenin yük taşıma kapasitesini ve yavaş yanıt veren sayfaları size anlatacak Yük Testi'nden ayrı olarak. Performans testindeki bir diğer önemli özellik ise, kodunuzun hangi bölümünün gösterinizi yavaşlatmak için ana suçlu olduğunu görmek için Profil Oluşturulmasıdır.

Her dil için farklı profil oluşturucularınız var, bunlardan bazılarını listeliyorum:

 1. Java - Jensor
 2. .AĞ - CLR Profiler

emülasyon

Kodunuzun farklı senaryolar altında nasıl performans göstereceğinin bir önizlemesini almak için, üretim ortamını öykünerek ekstra mili çalıştırabilirsiniz.

Senaryoya bağlı olarak kullanabileceğiniz çeşitli niteliklere sahip emülatörler mevcuttur, örn. Ağ Emülatörü (örn. WANem) farklı gecikmeler ve bant genişliği altında performansı test etmek.


Yukarıdaki 3 araç + testi, sitenizin, üsse inmeden önce ne kadar uzağa uzayabileceğine dair bir fikir verebilir. :-)


14
2018-02-24 12:591 Yukarı. SO için, test / QA için nadiren bu kadar yeterli beton ve yeterli cevap görülebilir. - yoosiba


Yahoo'nun Firebug için YSlow herhangi bir web sitesinin performansını test etmek için çok iyi bir araçtır. YSlow size verir:

 • Performans raporu kartı
 • HTTP / HTML özeti
 • Sayfadaki bileşenlerin listesi
 • JSLint dahil olmak üzere araçlar

YSlow kullanmak için firefox'a firebug yüklemelisiniz.

Web sitenizin performansını bulmak için başka bir araç da çevrimiçi bir testtir: Web Sayfası Analizcisi

Sayfa boyutunu, kompozisyonu ve indirme süresini hesaplar. Komut, tek tek elemanların boyutunu hesaplar ve her web sayfası bileşen türünü toplar. Bu sayfa özelliklerine bağlı olarak, komut dosyası sayfa yükleme süresinin nasıl iyileştirileceğine dair öneriler sunar.


8
2017-09-10 10:22

Eğer ücretsiz bir araçtan geçiyorsanız Apache'nin JMeterçok kötü değil. Bir öğrenme eğrisi biraz var ama ASP.NET web siteleri ve Java web hizmetleri projeleri de dahil olmak üzere bir dizi web projelerinde kullandım ve JMeter oldukça iyi başa çıkıyor.


5
2017-09-10 10:52

Jmeter, iyi bir açık kaynak aracıdır.


5
2017-09-10 12:10

Sayfanın başlangıcındaki (mikro) zamanı kontrol ederek sayfa yükleme sürelerini kontrol edebilir, sonunda tekrar kontrol edebilir ve karşılaştırabilirsiniz (bu, örneğin PHP'de kolayca yapılabilir).

Web sayfanızın performansını müşteri tarafında test etmek istediğinizde firefox için YSlow eklentisine bir göz atın: http://developer.yahoo.com/yslow/ Bu eklenti sitenizi kontrol eder ve sayfa yükleme hızınızın ne kadar iyi olduğu konusunda notlar verir.


4
2017-09-10 10:18

Bazı yük test araçlarına bir göz atmanız gerekir. HP tarafından en popüler olanlardan biri LoadRunner:

http://en.wikipedia.org/wiki/LoadRunner

Diğerleri de var.


3
2017-09-10 10:15

Kullanarak mükemmel sonuçlar elde ettik

"Öğütücü"

Oldukça çeşitli siteleri test etmek.

Bunu, “kutuyu” istekler seliyle ciddiye almak için kullanıyoruz.

HTH.

şerefe,

soymak


3
2017-09-10 11:28

Bir tür ağ bozucusunu şiddetle tavsiye ediyorum - işte The Cloud adında bir ürünümüz var. www.shunra.comHer ne kadar onlar, pahalı olan Shunra VE) 'a yeniden isimlendirmiş olsalar da, bir LAN üzerinden test edilmemiş birçok problem yakalamışlardır.


2
2017-09-10 10:47

Kullanırız Selenyum Burada - web sitesine erişim komutunu verebilmenizi ve böylece bir yük testi oluşturmak için birkaç kez çalıştırabilmenizi sağlar.

Saygılarımızla, Chris


2
2017-09-10 11:36