Soru Hangi dil .pde uzantısını kullanır?


Barnsley'in Fern fraktalının bir uygulamasını ararken, programlama dilinin bu uzantıyı kullandığı .pde uzantılı bir uygulamaya rastladım.

Uygulama Sayfası


32
2017-07-14 18:35


Menşei
Cevaplar:


Bu kod, Processing.org'dan açık kaynaklı bir Java tabanlı IDE'dir. Bulabilirsin Processing.org. Arduino IDE ayrıca bir donanım panosu üzerinde çalışmasına rağmen bu uzantıyı kullanır.

DÜZENLE - Evet, çoğunlukla sanat veya canlı medya sunumları için kullanılan C sözdizimi.


27
2017-07-14 18:41Eh, C sözdizimi, temel değil. - Lucas Jones
Benim hatam, teşekkürler! - kersny
Arduino'nun güncel versiyonları .ino uzantılıdır. görmek arduino.cc/en/Reference/Comparison. Diyorlar ki: "Arduino dili (Kablolama'ya dayanarak) C / C ++ uygulamasında uygulanır ve bu nedenle Java'ya dayanan İşleme dilinden bazı farklılıklar vardır." Anahtar, sürüm 1.0'dan beri arduino.cc/en/Guide/Environment: "NB: Arduino Yazılımının (IDE) sürümleri 1.0'dan önceki eskiz .pde ile kaydedilmiş eskizler. Bu dosyaları sürüm 1.0 ile açmak mümkündür. Kaydetme sırasında .ino uzantısıyla taslağı kaydetmeniz istenecektir. " - Muhammad El Nakeep


.Pde dosya uzantısı tarafından kullanılan bir İşleme, kablolama, ve Arduino IDE.

İşleme C-tabanlı değil, Java tabanlı ve Java'dan türetilmiş bir sözdizimi ile. Java kütüphanesi olarak kullanılabilen bir Java çerçevesidir. .Pde uzantısını kullanan bir varsayılan IDE içerir. Sadece @ kersny'nin cevabını düzeltmek istedim.

Kablolama aynı IDE'yi kullanan bir mikro denetleyicidir. Arduino modifiye edilmiş bir sürümünü kullanıyor, ama aynı zamanda .pde ile. Bulduğunuz OpenProcessing sayfası, bazı İşleme çalışmaları sergileyen bir web sitesidir.

Java'yı biliyorsanız, İşleme kodunu Java AWT'ye dönüştürmek oldukça kolay olmalıdır.


17
2018-02-17 02:13

Kötü haberler Korkuyorum (ya da belki harika haberler?): C kodu değil, görüntü işleme amaçlı açık kaynak bir dil olan "İşleme" nin bir örneği. Bir göz at İşte

Çok havalı görünüyor.


7
2017-07-14 18:50

pde için extesion olduğunu:

  • İşleme: Java türetilmiş dil

  • Kablolama: C / C ++ türetilmiş dil (Kablolama İşlemden türetilmiştir)

  • Arduino'nun erken sürümleri: C / C ++ türetilmiş (Arduino IDE, Kablolamadan türetilmiştir)

Örneğin Arduino için IDE önişlemcisi, gcc'ye vermeden önce #defines ve bazı C / C ++ dosyalarını ekliyor.


2
2018-04-22 06:16

Elektronik prototipleme için kullanılan bir IDE olan Arduino ile yazılmış yazılım uygulaması; Arduino programlama dilinde yazılmış kaynak kodu içerir; Geliştiricilerin Arduino devre kartındaki elektronik cihazları kontrol etmelerini sağlar.

İşleme yazılımı ile dosya ilişkilendirmesi çakışmasını önlemek için Arduino, Sketch dosya uzantısını .INO sürüm 1.0 sürümü ile değiştirdi. Bu nedenle, Arduino hala ".pde" dosyalarını açabilir, bunun yerine ".ino" dosya uzantısı kullanılmalıdır.

Her bir PDE dosyası, IDE'yi İşleme kaydedildiğinde kendi klasöründe saklanır. Resimler gibi başka program varlıklarıyla kaydedilir. Proje klasörü ve PDE dosya adı öneki aynı ada sahip. PDE dosyası çalıştırıldığında, ortaya çıkan programı oluşturan ve çalıştıran bir Java görüntüleme penceresinde açılır.

İşleme, görsel ortamda temel programlama becerilerini öğretmek için eğitim ortamlarında yaygın olarak kullanılır.


0
2017-11-14 10:05