Soru Sayfanızda ie7.js veya ie8.js'yi dahil etmeyi nasıl hissediyorsunuz?


Buraya bakın: http://code.google.com/p/ie7-js/

Bu javascript hakkında herhangi bir deneyim veya yorum var mı? Dahil etmeye değer mi? Tavsiye eder misin?


30
2017-12-31 13:56


Menşei


Hiç kullanmadım ama oldukça tatlı görünüyor .. bağlantı için teşekkürler. :) - Alex Fort
Ben sadece ie8.js kullanarak <button type = submit> problemini düzeltmek istiyorum, bu yüzden diğer şeyleri istemiyorum. Kullanılmayan işlevselliği kaldırma konusunda herhangi bir deneyiminiz var mı? - slolife


Cevaplar:


Saydam PNG desteği almak için çeşitli IE hacklerini kullanan birçok kişiyi tanıyorum. Bu biraz daha fazla yardıma benziyor, ve çalıştığı sürece ve boyutu oldukça küçükse, onu kullanmaya karşı çok fazla şey göremezdim.


10
2017-12-31 14:04Kabul. Kendinizi yazmak zorunda kalacağınız önemli miktarda geçici çözüm kodu içeriyorsa, kütüphaneyi kullanın. - Scott Isaacs


Daha önce kullandım ve sonuçlarım karıştı. Bu komut dosyaları IE'nin sayfa yüklemesinde biraz yanmasına neden oluyor. Temel olarak, bu belirli oluşturma motoru eksik olan alanlar için "düzeltmeler" uygulamak için Elements ve stil sayfası kurallarını yineleyen olarak düşünmek zorunda. Bazı durumlarda, işaretleme veya stil sayfalarınızın ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak, bu biraz zaman alabilir ve tarayıcının askıda kaldığını görürsünüz.

Bu performans maliyetini takas edebiliyorsanız, IE6 tuhaflıkları hakkında daha az zaman harcayacağınız için geliştirme süresini kaydedeceksiniz; IE7 / IE8, belirli kenar durumlarından kaçınabileceğiniz, daha iyi standartlar (min-genişlik / min-yükseklik, çoklu className seçiciler vb.) Kullanarak geliştirebileceğiniz ve bazı oluşturma sorunları ortadan kalkacak kadar eksik işlevsellik sağlayacaktır.

Bununla birlikte, 24 bit şeffaf PNG desteğine ihtiyacınız varsa, bunun için oluşturulmuş bir araç kullanın. Tek başına PNG desteği için IE7 / IE8.js de dahil olmak üzere, bir tankla çivi çakmak gibidir. Bunun için DD_belatedPNG kullanın.


10
2018-05-06 16:06

Çalışır, ancak ie7.js ve ie8.js'nin şeffaf PNG desteği sağlamaktan çok daha fazlasını yaptığı unutulmamalıdır. Saydam PNG desteğiyle bile, arka plan görüntüsünün arkaplan-tekrar kullanılarak veya arka plan kullanılarak konumlandırılmasının saydam arka plan görüntülerinin (tekrarlanan) döşenemeyeceğini unutmamak gerekir. Bu, arka plan konumunu kullanarak CSS rollover'larını kullanma yeteneğini engeller. Ben sadece bunu yaptığım bir sitede kullandım ve şimdi siteyi güncelliyorum ie8.js'yi kaldıramıyorum çünkü eğer tüm web sitesi IE'de düzeni kırıyorsa. Gelecekte kullanacağıma inanmıyorum ve bunun yerine basit CSS hacklerine güveniyorum ya da sitelerimin IE6'da "inceliksiz bir şekilde düşmesine" izin verin.


5
2018-02-19 17:36

Bundan daha esnek olan şeffaf PNG problemini düzeltmek için bazı araçlar olduğunu biliyorum. Örneğin, jQuery eklentisi ifixpng2 ie7-js'nin yapmadığı arka plan konumunu destekleyecektir.


4
2018-01-15 16:37

Tam olarak ne düzelttiğinin farkında olduğun sürece, bunun için söylerim. Tam olarak bu lib hakkında emin değilim, ama bazı DOM'lar, EVERY DOM Elemanı üzerindeki HTC dosya tabanı davranışlarına kanca olma eğiliminde olduklarından, büyük bir DOM'ınız varsa çok pahalı olurlar. Bu, ilk yükte ve yeni oluşturulan DOM içeriğinde sürekli olarak "Yükleme x of y" durum çubuğu mesajının yanıp sönmesine neden olur.


3
2017-12-31 14:46

iyi onun güzel ve çalışır gibi cs3 özellikleri kullanabilirsiniz grate yolu: vurgulu. ie8.js'yi kullanarak son kez proje kaybettik ve harika bir şekilde çalışıyor.


1
2018-01-16 09:04