Soru Angularjs kod / adlandırma kuralları [kapalı]


Uygulamalarımızı oluştururken kullanacağımız Açısal adlandırma kuralları için resmi veya en çok kabul edilen referans varsa, herhangi biri var mı?

Açısal, filtreler, direktifler, hizmetler vb. Gibi birçok farklı türde bileşene sahiptir. Başvurularımızda uygularken referans adlandırma kuralına sahip olmanın mantıklı olacağını kabul edermisiniz?

Örneğin:

Yeni filtreler oluşturmamız gerekirse bunları [Something] Filtre veya filtre [Something] veya başka bir şey gibi nasıl adlandırmalıyız?

Aynı şey Kontrolörler, Hizmetler, Direktifler vb. İçin de geçerlidir.

Merak ettiğim diğer şeyler, kapsamın içerdiği değişkenlerin / işlevlerin özel bir önek veya sonek içermesidir. Bazı durumlarda, bunları fonksiyonlardan ve diğerlerinden (hiç açısal koddan) ayırt etmenin bir yolu olması faydalı olabilir.


157
2017-12-27 14:58


Menşei


Bu ilginç yazıyı yeni buldum. Açısal Blog adlı Açısal Uygulama Yapısı için En İyi Uygulama Önerileri - Edwin Dalorzo


Cevaplar:


Çıkış yapmak bu GitHub deposu AngularJS uygulamaları için en iyi uygulamaları açıklar. Farklı bileşenler için adlandırma kurallarına sahiptir. Tamamlanmadı, ama toplum tarafından destekleniyor, böylece herkes katkıda bulunabilir.


152
2017-12-27 16:18Güncelleştirme:  github.com/mgechev/angularjs-style-guide - M.Octavio


Eğer yeni başlayan biriyseniz, ilk önce bazı temel derslerden geçmeniz ve daha sonra adlandırma kurallarını öğrenmek daha iyidir. Bazıları çok etkili olan Açısal öğrenmek için aşağıdakileri inceledim.

Öğreticiler:

  1. http://www.toptal.com/angular-js/a-step-by-step-guide-to-your-first-angularjs-app
  2. http://viralpatel.net/blogs/angularjs-controller-tutorial/
  3. http://www.angularjstutorial.com/

Uygulama yapısının ve adlandırma kurallarının detayları çeşitli yerlerde bulunabilir. 100'lerce siteden geçtim ve bunların en iyileri olduğunu düşünüyorum:


43
2018-06-04 11:59

Bir uygulamayı yapılandırmak için bu, bulduğum en iyi kılavuzlardan biridir:

Google tarafından önerilen yapının çok sayıda tohum projesinde bulacağınızdan farklı olduğunu, ancak büyük uygulamalar için çok daha yararlı olduğunu unutmayın.

Google'da ayrıca bir stil kılavuzu var sadece kullanıp kullanmamanız mantıklı kapatma.


... bu cevap eksik, ama umarım yukarıdaki sınırlı bilgiler birisine yardımcı olacaktır.


33
2018-05-29 00:24

Güncelleme  STİL REHBERİ şimdi Angular dokümanlar.

////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////// //////

Sözdizimi için uygun bir stil rehberi arıyorsanız,   sözleşmeler ve AngularJS uygulamalarını yapılandırma, sonra sağa adım   Buradaki stiller benim deneyimlerime dayanmaktadır.   AngularJS, sunumlar, eğitim kursları ve çalışma   takım.

Bu stil rehberinin amacı, binaya rehberlik etmektir.   Kullandığım kuralları ve daha fazlasını gösteren AngularJS uygulamaları   önemli olarak, neden onları seçiyorum.

- John Papa

İşte Müthiş Bağlantı (En Son ve Güncel): AngularJS Stil Rehberi


19
2017-10-02 07:15

Ben bu yıl bir yıl önce başladım: https://gist.github.com/PascalPrecht/5411171 

Brian Ford (çekirdek ekibin üyesi) bu blog yazısını şöyle yazdı: http://briantford.com/blog/angular-bower

Ve sonra bu bileşen spesifikasyonları ile başladık (tam olarak değil): https://github.com/angular/angular-component-spec

Son günden beri çekirdek ekip tarafından en iyi uygulamalar için bu belge var: https://docs.google.com/document/d/1XXMvReO8-Awi1EZXAXS4PzDzdNvV6pGcuaF4Q9821Es/pub


6
2018-06-02 09:21