Soru GitHub'da ilk Çekme Talebinizi nasıl ele alırsınız?


Git'e nispeten yeniyim. Bilgim şu ana kadar şunları içeriyor: git add push commit. Bu konuyla ilgili ve şimdiye kadar bana yeterince iyi hizmet etti. :)

Ancak bu sabah birisi beni okuduğum bir istek gönderdi, çünkü birisi benim depolarımı çatal attığını, bazı ufak tefek şeyler yaptığını ve "Hey Sergio, biraz iyileştim yaptım. Onları ana dal için düşünün" diyerek işaret ediyor.

Doğrumuyum?

https://github.com/sergiotapia/CherryTomato/pulls

Eğer öyleyse, bu kullanıcıların değişikliklerini havuzun ana dalına nasıl kolayca bağlarım? Hangi komutları ateşlemeye ihtiyacım var? Daha da önemlisi, birisi ne yapması gerektiğine sürecin şartlarını açıklayabilir mi?

Teşekkür ederim.


26
2018-04-20 03:09


Menşei
Cevaplar:


Doğru fikre sahipsin. Eğer bu değişimler sizin için yararlı görünüyorsa, o zaman onu muhtemelen deponuzda birleştirmek istersiniz.

Github, istekleri yanıtlamak için güzel bir rehber sunuyor: https://help.github.com/articles/using-pull-requests Bununla başlayıp, süreçle ilgili daha spesifik sorularınız olup olmadığına bakarım.


14
2018-04-20 03:17

Github, değişiklikleri doğrudan Github'daki repo'unuza çekmenizi sağlayan bir Çatal Sıra ekranı sunar. Bu ekran, yeşilin veya pembenin pırıl pırıl bir şekilde uygulanıp uygulanmayacağına bağlı olarak her bir çatallı işlemi sunar ve değişiklikleri birleştirmek için repo'nuzda yeni bir şube belirlemenize izin verir. Çatal kuyruğu URL’si http://github.com/// forkqueue

Güncelleştirme: Çekme İsteği'ni ana havuzunuza birleştirmek için aşağıdaki adımları kullanın:

$ git checkout master
$ git remote add nakor git://github.com/nakor/CherryTomato.git
$ git fetch nakor
$ git merge nakor
$ git push origin master

Github dokümantasyonundan uyarlanmıştır: http://help.github.com/pull-requests/#merging_a_pull_request

Alternatif olarak, bugün Github'a yeni bir özellik ekleyen yeni "Birleştirme Çekme İsteği" ni (!) Kullanabilirsiniz: https://github.com/blog/843-the-merge-button


6
2018-04-20 04:25

Açıkça belirtilmeyen bir şey GitHub çekme isteği kılavuzu Söz konusu çekme isteğinin kodunuza nasıl uygulanması gerektiği:
Bu değişikliklerin birleştirilmesini isterim:

  • hızlı ileri bir şekilde (sadece HEAD şubemden bir sonraki n'ye, yamanın bir parçası var)
  • ya da en azından herhangi bir çatışma olmaksızın (yama, yerel olarak dokunmadığım veya yeni satır eklediğim satırları yalnızca değiştir / kaldır)

En ufak bir çelişki varsa, bu yamayı reddetmek en iyisidir, gönderenin kendi kodunuzu tekrar çekmesini, herhangi bir çatışmayı kendi repolarında yerel olarak çözmesini ve yeni bir çekme talebi yapmasını istemek en iyisidir.
Bu şekilde:

  • İşi yaparlar ("onlar" isteklerini gönderen "onlar" olur, yamalar)
  • kazanırsın;)

3
2018-04-20 04:12