Soru OS X Lion için Safari'de geçmiş animasyon için geçici çözüm?


OS X Lion için Safari'de, tarihe ileri veya geri gitmek için kaydırma hareketini kullandığınızda, pencere fiziksel sayfalarda dolaşıyormuş gibi hareket eder. Bu davranışla ilgili sorun, birçok uygulamanın zaten tarih durumunda değişiklikleri dinlemesi ve uygun şekilde yanıt vermesidir: karma değiştiğinde veya HTML5 olduğunda pushState kullanıldı.

Mükemmel bir örnek, klasörlerde ve dışarıda gezinirken GitHub'tır. https://github.com/johndyer/mediaelement, Örneğin. Bir klasöre tıklarsanız, bir önceki sayfaya kaydırın, "anlık görüntü" son durumu gösterilir ve ardından yalnızca kafa karıştırıcı değil, aynı zamanda animasyonun bilgi değerini geçersiz kılan başlangıç ​​durumundan yeniden canlandırılır.

Bugün benim ilk günüm Aslan kullanıyor, ancak başka bir web devresinin bu sorunla karşılaşıp karşılaşmadığını ve bir çözüm bulup bulmadığınızı merak ediyorum.


26
2017-07-20 21:06


Menşei


FWIW, kısa, anlamlı bir başlık daha uzun birinden daha iyidir;) - Felix Kling
Biliyorum, biliyorum ... Gerçekten bununla uğraşıyordum. "OS X Lion için Safari'de tarih animasyonu için geçici çözüm", belki. - JKS
Evet, geliştirdiğimiz bir web sitesinde de aynı sorun var. Yeni özellik 'havalı', ancak açıkladığınız gibi web sitelerini oluşturan herkesi kırar. Henüz bir çözüm bulamadık (sadece bizi rahatsız etti). - Christian Varga
Bunun için de bir cevap arıyorum. - arbales
Bunu nasıl düzelteceğimi ya da kendi makinem için en azından yerel olarak nasıl kapatabileceğimi bilmek isterim. - Glenn Jorde


Cevaplar:


Ne yazık ki, bu konuda hiçbir dokümantasyon yok gibi görünüyor. Safari Geliştirici Kitaplığı.

Ancak, en azından istemci makinenizde bunları devre dışı bırakmak için (çirkin) bir geçici çözüm var. İzlediğinizde Trackpad ayarlarında Sayfalar arasında hızlıca kaydır için İki veya üç parmağınızla hızlıca kaydırın fantezi animasyonlar yapmak için iki parmağınızı ve siz yapmadığınız takdirde üç parmağınızı kullanabilirsiniz. Onlar gibi. Ama gerçekten çok garip geliyor, özellikle de üç parmak tokatlamak için yanlış Yön.


1
2017-09-10 09:33

Belki de Safari'yi sezmek ve kodunuzun animasyonu yerine Safari'nin yerel animasyonuna güvenmek için Modernizr'i kullanabilir miyim? Bunun tutarlılık konusunda yardımcı olmadığını biliyorum, ama yüzleşelim ... bu konuştuğumuz bir tarayıcı!


0
2018-06-25 13:09

Ayarlara girmenizi ve harekete geçmenizi öneririm. Burada, seçenekleri içeren küçük bir açılan çubuk göreceksiniz. Bunu düzeltmek için diğer iki seçenekten birini seçin. Umarım yardımcı olabilirim!


-1
2017-07-13 03:10