Soru JavaScript dosyalarını komut satırından çalıştırmak mümkün mü?


Birden fazla JS dosyanız var, bu yüzden kopyala ve konsol penceresindeki her birini yapıştır (Firefox ve Chromium), eğer mümkünse onları kabuktan çağırmak istiyorum.

Her JS dosyasında, konsol.log kullanılarak doğru olup olmadığını gösteren test işlevleri vardır.


25
2017-09-30 08:18


Menşei


Chrome Geliştirici Araçları'nda sahip olabilirsiniz. İçerik Komut Dosyaları. - Jared Farrish
"Konsol penceresi" ile ne demek istiyorsun, bu bir web sayfasıyla ilişkili mi? - Bergi
Firefox / Chromium konsolunda mesaj yazmak için console.log kullanıyorum, ancak bunun yerine Document.write kullanabilirim.
Olası kopya Tarayıcı olmadan JavaScript'i yürütmek mi istiyorsunuz? - kenorb


Cevaplar:


Testlerinizin DOM'a erişmesi gerekiyorsa her zaman vardır PhantomJS - Bir başsız (Webkit) tarayıcı.


13
2017-09-30 08:54PhantomJS gerçekten havalı! - Karthik Sankar


Node.js'yi kullanmak için çözümün genişletilmesi…

İşte bir sayfadan bazı örnekler ve ekran görüntüleri Komut Satırı JavaScript.

Düğüm REPL (Kabuk)

Eğer girersen node argüman içermeyen komut satırında, Read-Eval-Print-Loop veya başka bir kabuk olarak bilinen kısaca REPL içinde olacaksınız. Burada, JavaScript ifadelerini etkileşimli olarak girebilir ve anında değerlendirebilirsiniz.

Node REPL (Shell)

Bir JavaScript dosyasını komut satırından değerlendirin

Aşağıdaki içerikle bir dosya oluşturun:

console.log('Hello, world');

Komut satırından kullan node dosyayı değerlendirmek için:

Evaluate a JavaScript file


45
2018-02-27 01:56

Bunu kullanarak yapabilirsiniz node.js. Her dosyayı ayrı ayrı çalıştırabilirsiniz, ama tabii ki dosyalar arasında bir bağımlılık olmadığını varsayarak düşünüyorum.

Bu windows komut satırı javascript Windows kullanıyorsanız ve Düğüm'ü yüklemek istemiyorsanız Windows Komut Dosyası Sunucusu'nu kullanarak tartışır. Ama Düğüm muhtemelen standartlaştırılmış js için daha iyi bir seçimdir (v8 Javascript motorunu kullanır).


6
2017-09-30 08:23Ayrıca var Örümcek maymunu ve Gergedan Mozilla'dan JavaScript tercümanları. - glenn jackman


En iyi çözüm olduğunu söylemiyorum ama mevcut seçeneklerden biri. Sadece farkındalık yaymak istiyorum ve bir nedeni Java'nın javascripti çalıştırması, çünkü uzun zamandır gömülü bir JavaScript çalışma zamanı var. İlk önce Rhino vardı ve şimdi, Java SE 8 adlı yeni bir motorla birlikte geldi NashornJSR 292 ve invokedynamic dayanmaktadır. ECMA normalize edilmiş JavaScript belirtimi ve invüminamik bağlı çağrı siteleri aracılığıyla daha iyi çalışma süresi performansı ile daha iyi uyum sağlar. JavaScript programlarını komut satırından çalıştırmak için kullanılabilir. Bunu yapmak için, Oracle’ın JDK'sı veya OpenJDK’nın oluşturduğu bir komut satırı aracı vardır. jjs. Bir JDK yüklemesinin bin / klasöründe, iyi bilinen java, javac veya jar araçlarıyla birlikte bulunabilir.

Jjs aracı, argümanlar olarak JavaScript kaynak kodu dosyalarının bir listesini kabul eder. Aşağıdaki hello.js dosyasını düşünün:

var hello = function() {
  print("Hello Nashorn!");
};

hello(); 

Bunu değerlendirmek şu kadar basit:

$ jjs hello.js
Hello Nashorn!
$

Daha fazla detay için resmi belgelere başvurabilirsiniz. http://www.oracle.com/technetwork/articles/java/jf14-nashorn-2126515.html


5
2018-05-02 05:39Vuruldu, ama belki de "Oracle Nashorn" u sadece "Nashorn" olarak değiştirebilirsin;) - Hugues M.


Evet, ile mümkün olabilir node. Sadece bir js dosyası oluşturun, biraz kod yazın, bunu kaydedin ve dosyanızı kaydettiğiniz dizine gidin, ardından girin node <your file_name>. Bitirdiniz. Not: Sahip olmalısın node sisteminizde yüklü.


4
2018-03-16 03:50