Soru Svn'de dosya işlendikten sonra şifrelenmemiş şifrenin saklanmasıyla ilgili uyarı nasıl kaldırılır


Her zaman bir dosyaya svn içinde aşağıdaki mesajı alıyorum:

DİKKAT! Kimlik doğrulama alanı için şifreniz:

http://domainname.com:80 “Domainname.com”

sadece şifrelenmemiş diske kaydedilebilir! Yapılandırmanız önerilir   Sisteminiz böylece Subversion şifreli şifreleri saklayabilir, eğer   mümkün. Ayrıntılar için belgelere bakın.   Değeri ayarlayarak bu uyarının gelecekteki görünümlerinden kaçınabilirsiniz.   'düz metin-şifreler' seçeneğinin '/root/.subversion/servers' içinde 'yes' veya 'no' olarak belirtilmesi.


Şifreni şifrelenmemiş olarak sakla (evet / hayır)? yok hayır

Bu kimlik doğrulamasını istemiyorum; Bu uyarıdan nasıl kurtulabilirim?


25
2017-07-07 06:38


Menşei


Kök olarak mı kaçıyorsun? Kötü plan arkadaşım. - thekbb


Cevaplar:


Şifreyi Subversion'da saklamıyorsunuz çünkü cevapladınız yok hayır Bu şifreyi saklamak isteyip istemediğiniz sorusu.

Bunu elimden çıkarmak istiyorsun hata  uyarı mesaj tamamen. Bunu halletmenin iki yolu vardır:

  • Kolay ama zor yolu: Şunları belirtebilirsiniz svn --no-auth-cache Bir Subversion komutunun her zaman. Yapmanız çok kolay çünkü sizin tarafınızdan gerçek bir eylem gerektirmiyor. Bunu yapmak zor çünkü neredeyse bir Subversion komutu kullandığınızda bunu yapmak zorundasınız (özellikle de checkout ve commit).

  • Zor ama kolay yolu: Kullanıcınızın Subversion yapılandırmasını, bu bilgileri saklamak isteyip istemediğinizi soramazsınız. (BTW, neden kaçıyorsun? kök? Kenarında yaşayan hayatı seviyor musun? Bir kullanıcı olarak çalışıp daha iyi yapılandırmak sudo İhtiyacınız olan kökleri yapmanıza izin vermek için. Bu şekilde, kimin ne yaptığını takip edebilirsiniz ve yanlışlıkla sunucuyu indirebilecek bir şey yapmazsınız. Aslında, birçok Unix / Linux sistemi varsayılan olarak bir kullanıcının aşağıdaki gibi oturum açmasına izin vermemektedir. root. Yapmak zorundasın sudo). Bu zor bir şey çünkü bir şeyler yapmalısın, ama kolay, çünkü bir kere bunu yaptıktan sonra, bir daha hiçbir şey yapmak zorunda değilsin.

Düzenlemeniz gereken dosyanın adı var (/root/.subversion/servers). Aramak [global] bölüm ve çizgi aramak # store-passwords = no ve kaldır # hattın başlangıcından itibaren. Aynı şeyi aynısını yapabilirsiniz. # store-plaintext-passwords = no çizgi ve # store-auth-cred = no hat. Bununla birlikte, sen altında dosyaları da silebilirsiniz auth Subversion'ın kimlik bilgilerini sakladığı dizin. Bu zaten kayıtlı şifreleri tamamen ortadan kaldıracaktır. Daha fazla bilgi on line'ta bulunabilir Kırmızı Fasulye Subversion kılavuzu.

Şimdi, depoya dokunan bir Subversion komutu yaptığınızda, bir kullanıcı adı ve şifre isteyecektir ve bunları saklamak isteyip istemediğinizi sormayacaktır.


41
2017-07-07 14:46Bu değişiklikleri yaptıktan sonra herhangi bir şeyi yeniden başlatmamız gerekiyor, değişiklikler etkili olmayacak gibi görünüyor - pal4life
Yeniden başlatma yapmak zorunda olmamalı. Subversion, kullanıcının yapılandırma dosyasına her biriyle bakar svn Komut. - David W.
Daha az deneyimli Linux kullanıcıları için FYI: Kök olmayan bir kullanıcı için David W. tarafından özetlenen değişiklikleri yapmak için, düzenlenecek sunucu dosyası /home/USERNAME/.subversion/ içinde olabilir. - Programmer Bruce
+1 İlk seçenek, SVN'den bir CI kullanıcısı olarak dışa aktarılan, ancak bu (sınırlı) kimlik bilgilerinin kendi yazımın üzerine yazılmasını istemeyen bazı komut dosyalarının bulunduğu benim için yararlı oldu. - Dan Atkinson


Tam uyarı mesajını buraya kopyaladınız. Sadece kopyala / yapıştırmak yerine okumak, sorunuzu yanıtlayacaktır:

gelecekteki görünümlerinden kaçınabilirsiniz   Bu uyarı değeri ayarlanarak   'mağaza-düz metin-şifreleri' seçeneği   'evet' veya 'hayır' olarak   '/root/.subversion/servers'.


9
2017-07-07 14:16İyi olsa da, David W'nin önerdiği neden ve nasıl farklı yollarla gerçek perspektifin öğrenilmesine yardımcı olur. - pal4life
Ekleyeceğim tek şey, değerin [global] dosyanın bölüm - bmaupin


Subversion istemcisi, sunucu gerektirdiği için yalnızca kimlik doğrulaması istemektedir. Kimlik doğrulama gereksiniminden kurtulmak için sunucunun yapılandırmasını değiştirmeniz gerekir (ör. Apache'de, AuthType, AuthName, ve AuthUserFile). Parola gerektirmeyen diğer kimlik doğrulama yöntemlerini kullanabilirsiniz (örneğin, istemci sertifikaları).

Sadece şifrelenmemiş şifreli şifreden kurtulmak istiyorsanız, store-plaintext-passwords=off (düzenleyerek ~/.subversion/config) veya şifrelenmiş parolaları, GNOME anahtarlığı veya KDE cüzdanı çalıştırarak (Unices üzerinde) çalıştırarak çalıştırabilirsiniz. Windows'ta SVN, yerleşik NTFS şifrelemesini otomatik olarak kullanmalıdır; Mac OS X'te, Anahtarlık. Bakın SVN El Kitabının İstemci Kimlik Bilgileri bölümü daha fazla detay için.

Ayrıca, ev dizini Unix'te şifreleyebilirsiniz. Daha sonra, kimlik bilgileri de şifrelenecektir (ancak, oturum açarken NTFS şifrelemesine benzer şekilde, siz veya root olarak çalışan herhangi bir program için kullanılabilir).

SVN'nin şifreleri saklamak istemiyorsanız şifreli olsun veya olmasın store-passwords=no SVN yapılandırma dosyasında.


4
2017-07-07 14:25