Soru WebView sarma içeriği


Bir Web Görünümünde bir URL yüklemek ve ekranı sığacak şekilde yeniden boyutlandırmak mümkün mü? Web Sayfasını küçük yapmak istiyorum, böylece kullanıcının kaydırmaya ihtiyacı yok. Mümkün mü?


25
2018-01-02 10:39


Menşei
Cevaplar:


Aynı zamanda bir düzen algoritması ayarlamayı deneyebilirsiniz. Benim için çalıştı

webview.getSettings().setLayoutAlgorithm(LayoutAlgorithm.SINGLE_COLUMN);

18
2018-05-05 06:30Bu hala 2.2 altında android os sürümünde çöker. code.google.com/p/android/issues/detail?id=5024 - capecrawler
Bu benim için işe yarayan tek şeydi çünkü aslında bu sayfa içeriğe uyuyor. Diğer çözümlerden bazıları teknik olarak işe yarar, ancak zaman zaman içeriğin etrafında fazladan boşluk bırakarak gereksiz yere uzlaştırılan bir sayfa alırsınız. Unutulmaması gereken bir şey, LayoutAlgorithm'in 2.2'den sonraki sürümlerde kullanımdan kaldırılmış olması, ancak 4.0'da daha önce görülmemiş olmasıdır. Bu söyleniyor, hala arasında sdks çalışmalıdır. - Dave
Bu, mobil bir sürümü olan sayfalar için iyi çalışmaz - brendan


Başlangıç ​​ölçeğini 1 olarak ayarlayın. Daha sonra ekranı doldurmak için yakınlaştırır. Bunun gerçekten uzun boylu web sitelerinde nasıl çalıştığını test etmediniz (örneğin birçok yorum içeren blog gönderileri) ancak standart bir web sayfası olan bir Droid X ve bir HTC Aria üzerinde çalışıyor.

WebView.setInitialScale(1);

Farklı web sayfalarıyla test yapmaya devam edeceğim ancak şu ana kadar bu konuyla ilgili en iyi çözüm bu.

DÜZENLEME: Droid X ve Aria'nın her ikisinde de uzun bir web sayfasıyla test edildi ve her ikisinde de olumlu sonuçlar elde edildi. Başlangıç ​​skalasının 0'a ayarlanması, başlangıç ​​skalasının 100 olmasıyla sonuçlanan her şeyi kapatıyor gibi görünüyor. Bu sonuçlardan memnunum, umarım bu, bu konuyla mücadele eden diğerlerine yardımcı olur.


16
2017-11-23 20:38Çok benzer bir sorun yaşadım ve bu çözüm benim için çalışmaya son verdi. Teşekkürler! - Ryan Berger
benim için de çalışıyor, - Bytecode


wb.getSettings().setLoadWithOverviewMode(true);
wb.getSettings().setUseWideViewPort(true);

9
2017-08-22 18:10

webview_settings.setLoadWithOverviewMode(true);
webview_settings.setUseWideViewPort(true);
webview_settings.setBuiltInZoomControls(true);

3
2018-02-19 07:07

Sadece aramayı denedin mi? WebView.zoomOut() geri gelene kadar art arda false?

Ayrıca, kullanmak istediğiniz bu tekniğin gerçekten web sayfasının oldukça kısa olmasına bağlı olduğunu belirtmek isterim. Sayfa uzunsa ve tamamen ekrana sığdırmak için uzaklaştırıyorsanız, kullanıcı çok iyi bir göz görüşüne ihtiyaç duyacaktır! ;)


2
2018-01-02 13:32hey thanx ... havent henüz kontrol ettim ama sanırım bir kez burada bazı formaliteleri ile denerim ... Thanx çok ... - JaVadid


@ user289751, yalçın

"Christopher" olarak iyi arkadaşlar, çok fazla yakınlaştırma, kullanıcının istediği bir şey değil, gösterilen içeriğin okunabilirliğini azaltacaktır.

daha ziyade bir alternatifi önermek isterim ... daha iyisi, yakınlaştırma kontrollerini ayarlamayı denemelisiniz ... 2.1'de çalışıp çalışmadıklarını bilmiyorum ...

webview.getSettings().setBuiltInZoomControls(true);

umarım bu, problemi çözer ... coz şimdi kullanıcılara zum seviyesini değiştirmek için kontrol verir ...


2
2018-03-11 10:47

Aşağıdakileri yaparak tüm sayfayı görünümümde tutabiliyordum. İlk olarak wrap_content'e genişlik ve yükseklik ayarlayın. Daha sonra başlangıç ​​ölçeğini aşağıdaki gibi birine ayarlayın:

WebView webview = (WebView) currentActivity.findView(R.layout.web_view, R.id.webview);
webview.setInitialScale(1);

Bunu, okunabilir bir yazı tipini görüntülemek için genişliği minimumda tutmak ve ardından aşağıdakileri yaparak her zaman y koordinatı boyunca kaydırmak için bulabileceğimi buldum. İlk olarak wrap_content'e hem yükseklik hem de genişlik ayarlayın. Ardından, yakınlaştırma yoğunluğunu kodunuza göre şu şekilde ayarlayın:

WebView webview = (WebView) currentActivity.findView(R.layout.web_view, R.id.webview);
webview.getSettings().setDefaultZoom(ZoomDensity.FAR);

Bu muhtemelen çoğu zaman daha iyi bir çözümdür. Aşağıdaki web sayfasını tümüyle görüntülediyseniz yazı tipinin ne kadar küçük olacağını düşünün:


2
2018-06-01 21:27

webview.setInitialScale(number);

Daha yüksek 'sayı' olduğunda, sayfanızda daha yakınlaştırılmış olacaktır. daha düşük sayılarla başlayın (10 gibi) ve tadı düzeltin


1
2017-07-06 16:03

Web görünümünüzü ekrana göre yeniden boyutlandırmak için bu kodu kullanın.

setScrollContainer (yanlış);


1
2017-11-20 12:27

Web Görüntülemenin her iki boyutu için WRAP_CONTENT kullanarak bir iletişimde çalıştım, ne yazık ki web sayfası çok büyük olduğunda web sayfası diğer tüm widget'ları ekrandan zorluyor.

Android'in düzen sistemi oldukça mantıksız!


0
2018-03-21 16:08Bunu söyleyemezsin! WRAP_CONTENT'i kullandınız, eğer aynı büyüklükte kalmanız ve web sayfasının boyutuna göre değişmemesi gerekiyorsa o zaman neden yüksekliği ve genişliğini tanımlamıyorsunuz? Bu, AFAIK'in problemini çözecektir! - JaVadid