Soru Bu referans çözülemedi. Derleme bulunamadı


Çözümü oluşturduğum her seferinde bu hata mesajını alıyorum;

Uyarı 3 Bu referansı çözemediniz. Bulunamadı   derleme "StandardClassLibrary, Sürüm = 1.0.0.0, Kültür = tarafsız,   processorArchitecture = MSIL ". Derlemenin var olduğundan emin olun.   disk. Bu referans kodunuz tarafından isteniyorsa,   derleme hataları. StandardClassLibrary

Öyleyse başvurumun bir dizi projesi var. StandardClassLibrary biridir. Yukarıdaki mesaj bir uyarımdır ve bildiğim kadarıyla çözümüm üzerinde bir etkisi yoktur.

Ama ben orada olmasaydım, sadece durumda ...


25
2018-01-10 15:31


Menşei


Montajdaki yöntemlerin işlevselliğini test edecek bir test yapın. Bu testi çalıştırmaya başlayın ve tüm sonuçların beklendiğinden emin olun (sadece söyleyebildiğiniz kadarıyla). - Kcvin


Cevaplar:


Proje, montajın artık bulunmadığı eski bir lokasyona işaret ettiğinde büyük ihtimalle bu mesajı alırsınız. Bunu bir kez yapabildiğiniz için, derleme zaten bin\Debug / bin\Release klasörleri böylece projeniz hala bir kopya bulabilir.

Projenin referans düğümünü çözüm bulucunuzda açarsanız, referansın yanında sarı bir simge bulunmalıdır. Referansı kaldırın ve doğru yerden tekrar ekleyin.

Başvurulan yeri bilmek istiyorsanız, bir metin düzenleyicide .csproj dosyasını açmanız ve HintPath Bu meclis için - bazı sebeplerden dolayı IDE bu bilgiyi göstermez.


45
2018-01-10 15:46Bunun için teşekkür ederim. Referanslarımı kontrol ettim ve hepsi iyi, sarı simgeler yok. - arame3333
teşekkür ederim çalışıyor! Ben referanslar sarı simge yoktu ama ben klasör serbest bırakmak için debug klasöründen tüm dlls kopyaladı ve şimdi çalışır. - Muflix
Günümü kaydedildi = D - Markus Knappen Johansson


Bu sorunla karşılaşan biri varsa Nuget paketleri, Paket Yöneticisi Konsolu'nu kullanarak paketleri yeniden yükleyerek bunu düzeltebilirsiniz:

Update-Package -reinstall 

4
2017-10-27 07:45

Proje dosyalarınızın salt okunur olup olmadığını kontrol edin. Salt okunur özelliği proje klasörüne sağ tıklayarak kaldırın ve özellikleri seçin. Özellikler ekranında salt okunur onay kutusunu kaldırın. Aynı problemle karşılaştım ve bu benim için çözdü.


3
2018-03-30 17:15

Proje, aynı kütüphane dosyasının farklı konumu olan ekip oluşturma sunucusu aracılığıyla farklı bir PC'ye göz atıyorsa, Referansda sarı simge işareti olmayacak, ancak Sürümde değişiklik yapılarak projeyi oluşturup oluşturacağınızda, bir hata verecektir. Tıpkı ne gibi @C.Evenhuis dedi, eski bir önceki yapıdaki eskileri kullanacak (örneğin: Hata ayıklama yapısı) hata görmedim.

Artık kütüphane dosyalarını farklı bilgisayarlarda farklı konumlara yerleştirmenin kötü bir alışkanlık olduğunu biliyorum.

Sadece referansı silmeniz ve aynı referansı doğru konumdan tekrar eklemeniz yeterlidir.


1
2018-06-01 05:24

Bu, çözümdeki çeşitli projelerin bağımlılıklarının berbat olduğunu anlayana kadar bir süre kafamı karıştırdı. Düz bir şekilde alın ve doğal olarak montajınız doğru yerde görünür.


0
2018-05-03 19:14

VS 2017'de de aynı uyarıyı yaptım. Benim durumumda ortaya çıktığı gibi, bir birim test projesi ekledim ve test ettikleri DLL'deki birim testine bağımlılık ayarlaması gerekiyordu.


0
2017-07-07 18:23

Belki birisine yardımcı olur, ancak bazen Ad etiketi bir başvuru için eksik olabilir ve MSBuild ile oluştururken bu derlemenin bulunamamasına neden olur. Emin olun Name etiket, özellikle referans csproj dosyası için kullanılabilir.

    <ProjectReference Include="..\MyDependency1.csproj">
      <Project>{9A2D95B3-63B0-4D53-91F1-5EFB99B22FE8}</Project>
      <Name>MyDependency1</Name>
    </ProjectReference>

0
2017-08-23 13:07