Soru Ruby ve linux, tercih edilen kurulum?


Mac'in yakut geliştirme için tercih ettiği bir uygulama olduğu için TextMate var, ancak linux için tercih edilen uygulama hangisi olurdu? Benim yakut uygulamasını çalıştırmak için birden fazla dosya, proje yapısı ve kurulum komutları ile çalışmak kolay bir şey ya da bir merb app.Syntax vurgulama da bir zorunluluktur bir şeye ihtiyacım var.

Şimdi genellikle Vim kullanıyorum, ancak VTreeView eklentisi veya birden fazla VIM penceresi ile bile, birden fazla dosyayla veya bir proje yapısıyla çalışmak için en iyi yol değil.

Peki siz ne önerirsiniz?

VIM kullanmak için daha iyi eklentileriniz varsa, bunları belirtmekten çekinmeyin, ben burada VIM karar vermiyorum.


25


Menşei
Cevaplar:


Vim'i hem Windows'da hem de Linux'ta Rails'te kullanmak için kullanıyorum (Windows'u işyerinde kullanmak zorundayız ve sadece Linux'u evde kullanıyoruz). Çevre her iki platform için neredeyse aynıdır. Özellikle benim için önemli olan, çeşitli Rails bileşenleri arasında kolay bir navigasyon - Kontrolörlerden görünümlere, kısmi ve modellere ve test dosyalarına hızlı navigasyon.

Kullandığım eklentiler:


19

rubymine itibaren JetBrains.com Mac / Linux / Windows için iyi çalışıyor, fiyat 99 $ ama muhtemelen şimdiye kadar test ettiğim Ruby ve Rails için en verimli IDE.


9

Gedit'i neredeyse Metin Arkadaşları'na benzetmek için


7

Aptana ile Raylar eklentisi oldukça iyi.


6

Ubuntu / Debian iseniz, düz eski emacs ile yakut-elisp paket kötü değil. Bu bir TextMate değil, ama fena değil.


4

Netbeans'i hem linux hem de Mac'te tercih ederim


4

Raylar için Netbeans için +1. Her sürüm daha iyi ve daha iyi hale gelir ve 6.7 beta ile daha iyidir. Windows ve Mac'de kullanmak - Linux altında da kullanacağım şey.


2