Soru Nasıl Xcode 6 Xcode içine geri almak için XLIFF dosyaları oluşturulan elde etmek - yeniden adlandırma yeterli değil


Xcode 6'dan bir temel geliştirme dili XLIFF dosyası nasıl verilir ve daha sonra ek yerelleştirmeler yapılandırmak için yeniden içe aktarılır. (E. ihracat en.xliff dosya ve oluşturmak için kullanın fr.xliff Fransızca'yı bir ingilizce geliştirme dili projesine eklemek istiyorsanız dosya)


25
2017-10-13 17:56


Menşei
Cevaplar:


Bunu bir "kendi sorunuzu cevapla" olarak gönderiyorum çünkü bunu anlamaya çalışmak için saatler harcadım ve Apple'ın bunu belgelemediğini söyleyebilirim. 

Apple belgeleri, içe aktarılabilen bir temel dil olan XLIFF'nin içe aktarılabilmesi için bir dil öneki ile yeniden adlandırılması gerektiğini belirtmektedir. Yani Baz yerelleştirmesi ingilizce ise, adından yeniden adlandırarak Fransız yerelleştirmesi için alabileceğiniz bir dosya oluşturmalısınız. en.xliff için fr.xliff.

Dosyayı yeniden adlandırmak yeterli değil. Ayrıca, bir target-language her bir özellik file öğesi.

Bundan:

<file original="MyApp/MyApp-Info.plist" source-language="en" datatype="plaintext">

Buna:

<file original="MyApp/MyApp-Info.plist" source-language="en" datatype="plaintext" target-language="fr">

Şimdi dosyayı Xcode'a aktarabilir ve yeni lokalizasyonu yaratabilirsiniz.


52
2017-10-13 17:56Herhangi biri benim gibi Karşı Taraflar kullanıyorsa, Dosya -> XLIFF Çeviri Konumunu Değiştir seçeneğine gidin ve seçtiğiniz dile geçin. - dccarmo