Soru SQL Server'ın bu sürümünde kullanıcı örneği oturum açma bayrağı desteklenmiyor. Bağlantı kapalı olacaktır


Merhaba sql server fulll sürümünü kullanıyorum.

Herhangi bir fikir, bu sorunu nasıl çözmeliyim, ağ üzerinde arama yapıyorum ama herhangi bir yardımcı cevap bulunamadı.

Teşekkürler


25
2017-09-04 09:35


Menşei


Bu bağlantıyı denediniz mi - forums.asp.net/t/913172.aspx - Sachin Shanbhag


Cevaplar:


SQL Server 2005 (Tam Sürüm), bağlantı dizesindeki "kullanıcı örneğini" (otomatik olarak kod veritabanları oluşturma) yönergesini desteklemez. Onun sql server express sürümü bir özelliği.

Ayrıca, bağlantı dizginiz kullanıcı Instance özniteliğine sahipse, o zaman "Kullanıcı Örneği = True;" yi kaldırmayı deneyin.


43
2017-09-04 09:39bu doğru! Harika çalışıyor! - Suhrob Samiev
Bu şuydu: "Kullanıcı Örneği = Doğru;" - Gary Huckabone
+1. SQL Express'e geçtiğimde çalıştı. Ancak, sunucumla veya tam sürümüyle çalışmam gerekirse, bu özniteliği düzenleyebileceğim / kaldırabildiğim yeri bulamıyorum. LINQPad'in bağlantı dizesini nerede sakladığını veya araçta düzenlemek için gerçekten bir yol olup olmadığını bilmiyorum. LINQPad kurulum dizininde "LINQPad.exe.config" ve "LPRun.exe.config" olmak üzere iki dosya gözlemledim, ancak boşuna. - RBT


Veritabanlarının otomatik olarak koddan oluşturulması, SQL Express Edition'ın bir özelliğidir. El ile oluşturduktan sonra bağlantı dizginizi değiştirmeyi deneyin. FOO veritabanı:

server=SERVERNAME;database=FOO;uid=sa;pwd=

5
2017-09-04 09:39

Kullanıcı instancing sadece Sql Express'in bir özelliğidir ve tam Sql Server'da mevcut değildir. Tanımlanmış herhangi bir USer Örneğini tanımlamadan DB sunucusuna işaret etmek için bağlantı dizginizi oluşturmanız gerekir.


3
2017-09-04 09:39

Kullanıcı Örneği (veritabanlarının otomatik olarak koddan oluşturulmasını sağlar), SQL Server'ın tam sürümünde yalnızca Express sürümünde desteklenmez.

Çözüm el ile oluşturmaktır   SQL Server'da veritabanı ve   bağlantı dizesi onu işaret edecek şekilde. Sen   ayrıca çalıştırmak gerekir    aspnet_regsql.exe el ile   herhangi bir kullanacaksanız veritabanı   Yeni yerleşik veritabanı özelliklerinin   ASP.NET v2.0.

Ref.


1
2017-09-04 09:39