Soru İş Başvurusu Kullanıcı Arayüzü Tasarımı


Temelde burada biraz genleşeceğim ve insanların bugünlerde UI ile nasıl başa çıktıklarına dair bir resim elde etmek için birkaç soru soracağım.

Son zamanlarda UI tasarımı ile bazı fantezi şeyler yapmak oldukça kolay buldum ve WPF ile özellikle kullanıcı için daha iyi görünen ve daha işlevsel olan düzenleri yapmanın yeni yollarını buluyoruz. Yerel .NET Kullanıcı Grubumuz, WPF'yi Excel gibi giriş formları yapmak için kullanabileceği bir veri kılavuzu bulunana kadar kullanmayı düşünmüyordu.

  1. Temel olarak, Web / WPF / Silverlight tasarımlarına geçtiğinizde iş uygulamalarınızın tasarımını tekrar gözden geçirdiniz, çünkü bizim için en azından - winformlarda işleri oldukça işlevsel ve tekdüze olarak tuttuk veya bu "bilinen" kullanıcı arayüzünü tutmaya çalışıyorsunuz ?

  2. Özel bir tasarım adamı (büyük takımlar için) veya daha fazla tasarım pirzola sahip bir dev, bu günlerde işe bakarken daha mı yüksek olur? (Bir tasarımcının ne yaptığını kontrol edin Scott Hanselman'ın BabySmash'ı ve Microsoft'un Prism demosu)

  3. Kullanıcı arayüzünüz için kullandığınız herhangi bir tasarım ipucu / ipucu / yönerge var mı - özellikle WPF için?

  4. Tasarım için hangi siteleri önerirsiniz?


21
2017-09-02 22:56


Menşei
Cevaplar:


Okumanızı tavsiye ederim Steve Krug, Düşünmeme ilk. Kitabın, kullanıcı arayüzlerinizi tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken harika bir kontrol listesi vardır. Web kullanılabilirliğine odaklanmış olsa da, masaüstündeki uygulama tasarımcıları için bile çok sayıda ders değerlidir.

Windows formları ya da WPF ya da Flash ya da etrafta ortaya çıkan yeni ve parlak bir şey olup olmadığına bakılmaksızın, a) gerçek bir tasarımcı ya da b) çok sayıda kullanıcı arayüzü tasarımına sahip bir geliştirme adamını işe almak çok önemlidir. ya tasarım portföyünüz için size ciddi bir URL sağlayabilecek deneyimler. Sadece uygulamanızın tasarımını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda geliştiricilerin UI tasarımı hakkında düşünmelerini engeller ve arka uç koduna odaklanmalarına izin verir.

"İş odaklı" erkeklere gelince, gerçek müşterilerin ve hisse sahiplerinin fikirlerini alırsanız ve uygulamanız için bazı kullanılabilirlik testleri yaptırıyorsanız gerçekten harika olur. En çok önemi olan fikirleri.

Hızlandırmak için iyi bir tasarımcı almak zor olmaz Microsoft İfade Karışımı Ekibinizin gerçekten iyi bir ürün bulmak için kullanabileceği iyi XAML tasarımlarını kırbaçlamak.


12
2017-09-03 05:25

İşte Billy Hollis'in bu konuların çoğuna girdiği harika bir ekran oyuncu:

http://www.dnrtv.com/default.aspx?showNum=115


7
2017-09-03 03:19

WPF'nin kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirebileceğini düşünüyorum.

Ancak orada çok fazla iş odaklı kontrol yoktur, bu da sizin kendiniz için çok şey yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Tasarımcılara gelince, WPF tasarımcısını günler bulmanın gerçekten zor olduğunu düşünüyorum, yine de sadece tasarımlı bir adam yerine özel bir programcı olacaktı.

Umarım bu durum en yakın özellikte değişecektir.

En azından yaklaşan çözümlerle rekabet edebilmek için WPF ile denemeye değer.


5
2017-09-02 23:22

Mevcut bir uygulamanın bir UI'sini yeniden düşünme düşüncesi, hedef kitleye bağlıdır. Muhasebe veya bütçeleme gibi sıkıcı bir iş başvurusu için, hatta üretken olabilir. Birincisi, bu türden uygulamaların kullanıcıları, yıllarca ve yıllarca benzer bir görünüş ve duygu UI'sı kullanmış olabilirler ve ikincisi, çok "sevimli" ve renkli görünmek bile oyuncak-duyarlılık algısı getirebilir (bu bir sözcük mü?) o.

En son ve en büyük UI gadget'larıyla birkaç yeni proje gerçekleştirdik ve yeni uygulamalar için çoğunlukla canlı bir izleyici kitlesinden geri bildirim almak için iyi bir fırsat gibi görünüyor. Sonra bu geribildirimleri mevcut uygulamalara çevirmek daha kolay olur.

Ayrıca, UI neredeyse Windows 3.1 gibi görünüyor hala aktif olarak geliştirilen (ve açıkça kullanılan) bazı uygulamalar var. Onlar korkunç, gri, tıknaz ve tek gerçek tasarımcımız her zaman mevcut merkeze getirmek için bir izin almaya çalışıyor - ama en büyük müşteri bunu aktif olarak reddediyor. İyi olduğunu söylüyorlar, insanlar bunu nasıl kullanacaklarını biliyor ve en eski bilgisayarlarında bile çalışıyor.


3
2017-09-03 09:25

@aku "WPF'nin kullanıcı deneyimini büyük ölçüde artırabileceğini düşünüyorum."

WPF'nin, UI'leri görüntülenen gerçek verilere daha yaratıcı ve daha uygun hale getirmek için bir araç olarak inanılmaz potansiyele sahip olduğuna inanıyorum, ama ..............

Sadece sadece kullanma WPF, harika UI'lerin hiçbir yerde görünmemesini sağlamayacak.

Harika bir marangoz en iyi ahşap işleme aletlerini kullanabilir, ancak bu sizin aletlerinizi alırsanız, aniden güzel mobilyaların çıktığı anlamına gelmez.

WPF'yi HTML / Flash / WinForms / etc üzerinden kullanmak sadece potansiyel .
Eğer öyleyse çirkinlik potansiyeli veya güzellik için potansiyel sana bağlı.


3
2017-09-03 04:56

@David H Aust Soruyu sormanın nedeninin bir parçası - WPF gibi daha yeni, daha karmaşık ve aynı zamanda kullanıcı için daha kolay olan bu yeni araçlarla, yeni yollara adapte olabilmemiz için gerekli olan arayüzler bir şeyler yapmak.

Ve başka kimsenin uyarlama / ilgi duyduğunu ve ne yaptıklarını ve bir ilham, bilgi veya yardım aldıklarını bulmaya çalışmak :)

IE: Bu, muhtemelen en beklenmedik bir şekilde, belki de aktif olarak çalışmaktan kaçınmakla ilgili proaktif olmaktır :)

^ Bir şakaydı, bunu açıklığa kavuşturmak için, aslında yeni şeyler öğrenmek konusunda epey aktifim, sadece googling'e karşı ilginç bir şekilde getirtiliyorum.


0
2017-09-03 06:32

Microsoft, WPF için bir DataGrid oluşturuyor. Bir CTP bulunabilir İşte.


0
2017-09-03 07:16

@Lars Truijens - Teşekkürler, ama sanırım% 99 oranında korkunç bir fikir ve emin, kullanımları var - ama WPF ile bunu yapmak için genellikle daha iyi bir yol olduğunu buldum.

Ayrıca, metin kutularını kullanabilir ve kolay ve hızlı bir şekilde ilerlemek için Enter as Sekme geçersiz kılma özelliğini kullanabilirsiniz.


0
2017-09-03 08:05