Soru Facebook SDK iOS, FBWebDialogs olmadan kullanıcıyı davet ediyor


Uygulamamın kullanıcıları olmayan Facebook'tan arkadaşlarımı almak ve onları davet etmek istiyorum.

kullanma FBWebDialogs Kullanıcıları seçebilirim, ama nasıl dördüncüsünü yaptım? Ekran görüntüsü:


21
2017-08-26 13:19


Menşei
Cevaplar:


Seçeneği var frictionless requests.
Facebook geliştirici sitesinde Invites and Requests

Kullanıcıların talepleri ileri geri aldıkları bir senaryoya değindik. Bu senaryo oyunda tipikse, istek göndermek istediklerinde istek diyaloğu boyunca onları zorlamak için kötü bir kullanıcı deneyimi olabilir. Bunun çözümü, sürtünmesiz taleplerdir.

  Sürtünmesiz istekler, kullanıcıların pop-up onay diyaloğuna tıklamak zorunda kalmadan bir uygulamadan arkadaşlarına istek göndermesine izin verir. Bir arkadaşınıza bir istek gönderirken, bir kullanıcı, uygulamayı, başka bir iletişim kutusu olmadan aynı arkadaşınıza daha sonraki istekleri gönderme yetkisi verebilir. Bu arkadaşlarla paylaşma sürecini kolaylaştırır.

Daha fazla referans için bkz. Facebook Davet ve İstekleri


14
2017-08-30 11:49Evet, ama WebDialog'dan kaçınmak istiyorum: | - dormitkon
Bkz. Webview açmadan kullanıcı bilgisi almak gibi başka bir grafik yoktur. Bu yüzden, sürtünmesiz istekler kullanıyorsanız bir kez web görüntülemeyi açmanız gerekir. - Rahul Patel
Foursquare örneğine ne dersiniz? Facebook ile özel anlaşma var mı? - dormitkon
Ben app "daire" de bunu (sinir bozucu ve spammingly imo) yapar. Ama araştırdığım şeyden sürtünmesiz istekler cevaptır. - AdamG


Burada iki soru soruyorsunuz:

Web diyalogları olmadan Facebook arkadaşlarını nasıl davet edebilirim?

Ne yazık ki, atıfta bulunduğunuz web iletişim kutuları, arkadaşlarınıza davet göndermek için en iyi yoldur. Uygulamalarda bu işlevselliği elde etmek için çirkin hacklere başvurmamız gereken bir zaman vardı. Facebook, geliştiricilerin hata raporları oluşturup tam anlamıyla arkasında olduklarından bu işlevi iOS SDK'ya ekledi.

Uygulamayı kullanmayan ve onları davet eden arkadaşların listesini alın

Foursquare IMO, istekleri API'sini kullanmıyor. Yaptıkları şey, birisi Facebook hesaplarını Foursquare hesabına bağladığında, uygulamayı kullanan / kullanmayan kullanıcıların notlarını verir. Kullanıcı uygulama izinlerini verirse bu mümkündür.

Ardından, davet ekranında, uygulamayı kullanmadıklarını düşündükleri bir arkadaş listesiyle UITableView oluştururlar. Davet et'e dokunduğunuzda, yalnızca bir e-posta davetiyesi gönderirsiniz ve yönlendirdiğin Facebook isteğini gönderemezler.


5
2017-09-05 07:02

FourSquare'in kullanıcının arkadaş listesini (arkadaş kimlikleri) kendi sunucusuna senkronize ettiğini düşünüyorum. Ardından, paylaştığınız ekran görüntüsü gibi özel bir arayüz oluşturduktan sonra kontrol ediyorlar.


4
2017-09-02 09:27

Belki de doğru soru sormadım, ama Foursquare'deki davet düğmesine dokunduktan sonra bildiklerimden Facebook davet diyaloğu (apprequest) açılır.

Genel olarak bu diyalog, arkadaşlarınızın kimliklerini sunmadan önce belirtmediyseniz arkadaşlarınızı seçmenize ya da Foursquare örneğinde olduğu gibi seçilen arkadaşlarınızı göstermenize izin verir. FB arkadaşlarınızı almak için bir API var, bu yüzden sunucunuzun cadıyı kontrol etmesine olanak tanıyor.


3
2017-08-31 22:37

Bunu bir süredir araştırıyordum ve bulduğum ana çözüm, Rahul Patel'ın belirttiği gibi sürtünmesiz talepler. Grafik API'sine doğrudan bir istekte bulunabilirsiniz. uygulamanızın yüklü olduğunu görme.

Buradan, herhangi bir çeşit filtrelemeyi kolayca uygulayabilirsiniz. Örneğin, Arkadaş Seçici UI Denetimi ve yöntemi uygulamak friendPickerViewController:shouldIncludeUser: Uygulamanızda başka bir yere önbelleğe aldığınız uygulamada bulunmayan ve etkin bir şekilde güncellenen (örneğin, appDidFinishLaunching öğesinde güncellenen basit bir çekirdek veri modelinde), kullanıcının görüntülenmemesi durumunda geri dönen bir facebook kimlikleri listesine bakın. . Bu sadece kullanıcıların uygulamada olmayan bireyleri seçmelerine izin verir ve sonra onlara sürtünmesiz isteklerle başlık altında bir istek gönderebilirsiniz.

Bununla birlikte, en azından insanların arkadaşlarının isimlerini kontrol etmelerine ya da kim olduklarını görmelerine izin vermeden, insanların spam edilmesinin iyi bir fikir olmadığını düşünüyorum.


3
2017-09-03 03:30