Soru Ajax öğrenmeye nasıl başlanır? [kapalı]


Ajax - Asenkron JavaScript ve XML

Ne içerir? HTML, JavaScript, XML, jQuery?

Ajax'ı öğrenmeye başlamanın en iyi yolu nedir? HTML ve JavaScript'in temellerinden başlamalı mıyım yoksa talimatımı belirli bir dil veya kütüphaneye mi dayanmalıyım?


21
2017-08-21 06:31


Menşei
Cevaplar:


Ajax kısaca, sayfadan ayrılmadan JavaScript kullanan bir sayfadan bir web sunucusu ile iletişim kurma sürecidir.

Bunun için bilmeniz gereken önemli şeyler şunlardır:

 • İsteği yapmak ve yanıtı ele almak için JavaScript gerekliydi
 • Sunucu tarafı kodu, isteği alması ve yanıtı alması için gerekliydi (bunu sizin için sağlayan bir hizmet kullanmıyorsanız)

Bunun sunucu tarafı, hangi sunucu tarafı ortamıyla çalıştığınıza bağlıdır, bu nedenle söylenebilecek spesifik olan çok az fayda vardır. Genelde söylenebilecek olan, cevapların hangi biçimleri alabileceğidir.

 • JSON yapılandırılmış veri göndermek için popüler bir yaklaşımdır.
 • XML, yapılandırılmış veri göndermenin başka bir yoludur, ancak JSON'un tartışmaya açık, daha kolay çalışabilmesinden bu yana geç lehine düşmektedir.
 • HTML parçaları, sayfalar arasında dolaşmak için popüler innerHTML.
 • Basit metnin küçük parçaları basit yanıtlar için kullanışlıdır.

Müşteri tarafında olduğu gibi, üç ortak yaklaşım vardır:

 • XMLHttpRequest: İyi desteklenmiş ve esnek.
 • Getir: Güzel bir API ile XHR yerine bir yedek ancak daha sınırlı bir tarayıcı desteği.
 • JSONP: CORS'in yürürlüğe girmesiyle aynı zamana yayılan, ancak aynı zamanda zaman zaman rastlayacağınız, Aynı Menşei Politikasında çalışmak için bir saldırı.

Yukarıdaki Aynı Kaynak Politikasından bahsetmiştim. Normalde bir komut dosyasının başka bir alandaki verileri okumasına izin verilmez güvenlik nedeniyle. CORS standardı Bu konuda çalışmanıza izin verir.

Şimdi bazı kaynaklar için:


24
2017-08-21 08:05

HTML ve Javascript bilgisine sahip olmanız gerekir. W3Schools Öğrenmenize yardımcı olacak Temel Bilgiler Eğitimi vardır. Öğrenmenin en iyi yolu, bir kod koymak ve kullanmaktır. Ve şimdi, JQuery  (bir javascript kütüphanesi) Ajax'ı daha eğlenceli ve daha kolay öğrenmeyi sağlar. Web sitesinin iyi dokümantasyonu ve bazı Örnek Ajax kodları da vardır.


4
2017-08-21 06:36

AJAX = Eşzamansız JavaScript ve XML.

Yani temelde javascript. jQuery diğer şeylerin yanı sıra AJAX isteklerini göndererek kodunuzu basitleştirir. HTML, işaretleme değil, dildir ve AJAX ile ilişkili değildir.

İle başlayabilirsiniz bu eğitim.


2
2017-08-21 06:33

Javascript'i ve nasıl programlayacağınızı anlamanız gerekir. Benim tarafımda, Javascript'i geliştirmeye ilk başladığımda deneyimlerim ağırlıklı olarak C, C ++, Perl ve benzeriydi.

Bu arka plandan dolayı, hızlı bir şekilde web sayfamıza geçerli sayfadan (yeniden yönlendirme olmadan) veriyi dinamik olarak sorgulayabilmek için Javascript'teki ihtiyaca hızlı bir şekilde ulaşıyorum. Sonra her zamanki anahtar Ajax nesnesi XMLHttpRequest'i keşfettim.

İlk önce "normal" Javascript'i kullanmanızı öneririm, zaman gösterimi, hareketli metin (...) gibi bazı temel dinamik eylemleri gerçekleştirirsiniz.

Ardından, saat değerini sunucunuzdan görüntüleyen basit bir program uygulamaya çalışabilirsiniz. XmlHttpRequest, web sunucusu ile istemci (tarayıcı) arasında bir iletişim gerçekleştirdiğinden.

Bunun için bir web sunucusuna (örneğin Apache) erişiminiz olmalıdır. Xmlhttprequests, örneğin, yanıtlamak için sunucu tarafında hangi dili kullanacağınızı seçmelisiniz. PHP, Perl CGI, vb ... Apache'nin sayfa isteklerini bu PHP betiğine göndermesi gerekir. Komut sonuç çıktı almak zorunda kalacak.

 Browser-Javascript request 

 ==> Web server (eg PHP) 
   to Display the clock =
             "
 Back to browser    <==

Javacript kodu bu cevabı alacak ve bu sonucu bir yerde göstermesi gerekecek.

Kitap açısından, Flanagan tarafından Javascript 5 ilk tercihim.


0
2017-08-21 06:50

Bunu kullanarak aslında. Bir şey öğrenmenin en iyi yolu. HERHANGİ bir şey!


-1
2017-08-21 06:33