Soru Birçok küçük proje için iyi bir proje yönetimi yazılımı nedir? [kapalı]


Ufak bir web ajansında (3 programcı, 2 proje yöneticisi) çalışıyorum, çoğunlukla pazarlama kampanyaları ve daha büyük siteler için siteler yapıyoruz. Projelerimizin çoğu bir hafta, belki iki, geliştirme aşamasında. Projelerin çoğu sadece tek bir geliştirici tarafından çalışılmaktadır.

Şimdiye kadar, mevcut ve gelecek projeleri takip etmek için Google Dokümanlar'da bir e-tablo kullanıyoruz. Ancak son zamanlarda bu durumun kesin olmadığını hissettik, bir projenin boyutunu ve kapsamını bir e-tablodaki tek bir hücreye anlatmak zor. Ve daha da ileriye baktığımızda, genişledikçe, e-tabloda bazı değişiklikler yapsak bile bu uygun bir seçenek olmayacaktır.

Proje / zaman yönetimi araçlarının çoğunun (çok az sayıda *), çok sayıda görevi olan az sayıda projeye daha çok odaklandım. Kimin ne yaptığını çok önemsemiyorum.

İstediğimiz şey, başka bir şekilde rahatça çalışabilecek bir şey, her proje için az sayıda geliştiriciye bir avuç dolusu bilet / görev verilen birçok proje.

Ayrıca, tek bir geliştiriciye neyin atandığını ve sahip olacağı beklenen iş yüküyle ilgili iyi bir genel bakış sağlayan bir yazılım bulmakta zorlanıyorum.

Böyle bir yazılım var mı?
Eğer değilse, kendi yuvarlanmamız için iyi bir başlangıç ​​noktası ne olurdu?

*  Şimdiye kadar baktığım en önemli olanlar ActiveCollab, redmine, FogBugz ve trac, şimdi redmine en uydurma hissi

Güncelleştirme: Redmine ile biraz daha dalga geçiyorum ve Ruby'ye hiç dokunmadım bile, etrafta keman yapmak kolay görünüyor. Bir öğleden sonra tamamlanmış saatler yerine gelecekteki çalışmayı göstermek için zaman çizelgesi eklentisini hackledim. Şimdi asıl engel, Proje Yöneticilerimizin bunu denemesine ikna edecek;)


21
2017-12-08 13:50


Menşei


Matthew buradan tasman.io. Tasman'ı özellikle küçük-orta ölçekli web geliştirme ekipleri için uçtan uca bir proje yönetimi uygulaması olarak oluşturduk. BETA davetlerini bugün başlattık, bu yüzden denemek istiyorsanız kaydolmak için kaydolun. - Quadrant6


Cevaplar:


Muhtemelen gibi bir şey kullanmayı deneyeceğim Redmine bunun için. Kendi başına proje yönetimi değil, daha çok forge benzeri bir yazılımdır ancak zaman-izleme, dosya, belge ve dosya yükleme, hafif bir gantt-şeması ve hata / sorun izleyicisi vardır. Oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor, hatta Trac verilerini içe aktarabilir.


13
2017-12-08 14:12Redmine'nin nereye gittiğini gerçekten çok seviyorum, proje başına modülleri devre dışı bırakabilmek özellikle güzel. Çok kötü bir yakut tanımıyorum ama sanırım bu düzeltilebilir ... - grapefrukt
Umarım redmine sisbugzdan ithal edebilir. Böylece, (2 kişiden fazla büyüdüğümüzde) fogbugz'dan çıkmam gerektiğinde, redmine taşıyabiliriz. - cnu
Redmine'yi (Bitnami sanal cihaz versiyonu) beğendim ve şu andan beri bunu kullanıyorum. - eee


FogBugz - Ev sahibi için bir fiş.


6
2017-12-08 14:00Fogbugz'un istediğim şekilde nasıl davranacağını gerçekten anlayamadım ama sanırım bunu ikinci bir denemem gerekecek! - grapefrukt
FogBugz birçok küçük proje için tasarlanmamıştır, ancak kullanılabilir. Biz onu iş başında kullanıyoruz ve çok sayıda küçük projemiz var - projelerin listesiyle sözde-aşağıya açılanların çoğu korkunç! Ayrıca, yapacak bir şeyim olmadığı projeleri görmemin bir yolu yok. - Paulius


şöyle söylerdim FogBugz. Her şey maliyete bağlı. Soruda bahsedilen ürünlerin / uygulamaların çoğu ücretsiz veya açık kaynaklıdır. Maliyet bir sorunsa, o uygulamalardan biri harika olur.

Diğer güzel şey hakkında FogBugz onlar sizin için barındırabilir mi? Böylesine küçük bir takım için, diğer yazılım ürünlerini kendiniz barındırma konusunda endişelenmek istemeyebilirsiniz.

Sadece düşünecek şeyler. Bu ürünlerin çoğunu denedim ve yerleştim FogBugz sonunda. Ben de çok küçük bir takımın bir parçasıyım ve harika çalıştı.


3
2017-12-08 14:16

Şey, 8 kişilik bir ekipte çalışıyorum ve 50 proje gibi bir şeyden oluşan bir portföyümüz var ve ...

Redmine kullanıyorum ve her şey iyi çalışıyor gibi görünüyor ...


3
2018-05-05 04:48

Şunlara da bakabilirsiniz: http://www.dotproject.net/

Birkaç yıl önce kullandım ve çok perişan değildi.


2
2017-12-08 14:50

Basecamp... kesinlikle!

Tabii ki teknik olmayan bir ekibim var ve şimdi hayatları seviyorlar! Biz, teknoloji, aylarca sevdik! : D


1
2017-12-10 23:02

Şans eseri, ekibiniz Emacs'i kullanarak rahat ederse, org-mode (http://orgmode.org/) ideal olurdu.


1
2017-07-13 07:34

RationalPlan'dan ne haber?

Tek Proje Sürümü, Çoklu Proje Sürümü ve Ücretsiz Proje Görüntüleyici:

http://www.RationalPlan.com

Ioan Lucian


0
2018-02-03 22:01

Hakkında çok fazla hype duyuyordum playnice.lygibi daha yerleşik yazılımların bazılarına karşı nasıl yığıldığını görmek güzel olabilir. İkizler proje platformu


0
2018-03-08 15:27