Soru Yeni bir Scala projesini sbt, Eclipse ve github'da nasıl başlatılır


Yeni bir Scala projesini sbt, Eclipse ve github'da nasıl başlatabilirsiniz, böylece hepsi birlikte çalıyor ...


20
2018-03-13 09:26


Menşei
Cevaplar:


Yeni bir Scala projesi genellikle sbt, eclipse (seçerseniz) ve github için birlikte çalışacak şekilde kurulmasını gerektirir. Bu kuruma biraz zaman ayırdıktan sonra, bu 3 aracı / hizmeti hizalamak için bu listeye sahip olmanın, daha basit yollar bulunmadığı sürece yardımcı olabilir. Benim için çalışan adımlar dizisi takip eder. Tutulmaya kurulu Scala IDE eklentisi olduğunu varsayar.

 1. Yeni bir repo oluştur Github'da.
 2. Yeni proje için bir dizin konumuna karar verin
 3. Tutulmada, Github repo'yu bu konuma almak için Git Depoları Görünümü'nü kullanın. Alternatif olarak bunun için komut satırı git'i kullanabilirsiniz.
 4. Proje için seçtiğiniz ve çalıştırdığınız aynı konumu bulun sbt eclipse. Bu, eclipse'nin sbt proje yapısını ele alabilmesini sağlar, böylece projenizde tutulması için anlaşılırken sbt tarafından oluşturulabilir. Eğer sbt eclipse çalışmıyor, sbt tutulması eklentisi muhtemelen sbt'de yüklü değil - yükle.
 5. Tutulmada kullanmak File --> Import --> General --> Existing Projects into WorkspaceAynı konumu seçerek, tutulmanın sadece sbt tarafından hazırlanan dosya yapısı için proje yapısını oluşturması.
 6. Eclipse ve sbt dosyalarını görmezden gelmek için .gitignore dosyasını güncelleyerek yeni projenizin çekirdeğini yok sayın. Aşağıdaki şu anda iyi görünüyor.

  *.class
  *.log
  
  # sbt specific
  dist/*
  target/
  lib_managed/
  src_managed/
  project/boot/
  project/plugins/project/
  
  # Scala-IDE specific
  .scala_dependencies
  
  # Eclipse specific
  .project
  .classpath
  .cache
  

Artık projeyi eclipse'de ve sbt'de çalıştırabilmelisiniz ve kod aracılığıyla değişiklikleri değiştirip itmelisiniz. Bu aşamada çok iyi anlaşılabilen boş proje çalışmasını görmek için, sadece aşağıdaki kodu içeren bir tutulma içinde bir scala sınıfı ekleyebilirsiniz. Scala kaynaklarının genellikle src / main / scala altında oturması gerektiğini unutmayın. Bu yol henüz mevcut değilse, örn. mkdir -p src/main/scala Unix'te.

object hello {
 def main(args: Array[String]) {
  println("Main starting") 
 }
}

Veya alternatif olarak sadece bu kod:

object app extends App {
 println("Application starting") 
}

Şimdi çalışmalı. Tutulma, sbt, vb gelecekteki sürümleri bu modası geçmiş kılabilir iddia etmek gerekir. Bu, ortamınızda yanlışsa daha iyi bir yanıt ekleyebilirsiniz.


28
2018-03-13 09:26Bu çok değerli. Bunu bir Eğitici’ye çevirmek ister misiniz? Scala IDE dokümanlar sayfası - Iulian Dragos
Emin. Belki de sadece burada bir bağlantı var mı? - matanster
Sbt eclipse eklentisini sbt'ye nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır (adım 2): mkdir -p ~/.sbt/plugins && echo 'addSbtPlugin("com.typesafe.sbteclipse" % "sbteclipse-plugin" % "2.1.2")' >> ~/.sbt/plugins/plugins.sbt && sbt - phord
.Project ve .classpath öğelerini görmezden geldiğimde, projem düzgün bir şekilde görünmüyor. Ne için olduğuna dair bir fikrin var mı? Her ortam için yeni .project ve .classpath dosyaları kuruyor musunuz? - gwg
Liman? Diğer kişiler tutulmayı ve bazı dağıtım ortamlarını kullanamaz. Heroku, bir .classpath dosyasına gerek yok. Onları dışarıda bırakmaktan rasyonel olmuştu. Aynı github repo'yu yeni bir makineye çekemeyeceğiniz ve bu dosyaları eklemeden tutulması için yeniden kullanamayacağınız konusunda haklısınız. Bu dosyaları bir repo içerisine dahil etmek yerine, genellikle kendi IDE'lerini seçmek için kalabalığa bırakırım, ama bu sizin seçiminiz. Umarım bu, yardımcı olmazsa belki yeni bir tutulma projesi nasıl oluşturulacağı hakkında biraz bilgi alabilir mi? - matanster