Soru Node.js'yi ne zaman kullanacağımıza nasıl karar verilir?


Bu tür şeylere yeniyim, ama son zamanlarda ne kadar iyi olduğunu duyuyorum node.js olduğunu. Genel olarak jQuery ve JavaScript ile çalışmayı ne kadar sevdiğimi düşünürken, yardım edemiyorum ama ne zaman Node.js. Aklımda olan web uygulaması gibi bir şey bitly - Bazı içeriği alır, arşivler.

Son birkaç gün içinde yaptığım tüm ödevlerden aşağıdaki bilgileri aldım. node.js

 • normal bir web sunucusu olarak çalıştırılabilen bir komut satırı aracıdır ve bir JavaScript programını çalıştırmaya izin verir
 • harika kullanır V8 JavaScript motoru
 • Aynı anda birkaç şey yapmanız gerektiğinde çok iyi
 • olaya dayalı yani tüm harika ajax- sunucu tarafında başka şeyler yapılabilir
 • tarayıcı ile arka uç arasındaki kodu paylaşmamıza izin verin
 • MySQL ile konuşalım

Karşılaştığım kaynaklardan bazıları:

Node.js’nin hemen hemen tüm kutunun üzerinde çalıştırılabileceğini dikkate alarak Amazon'un EC2'si Örnekler, hangi tür sorunların var gibi göründüğünü anlamaya çalışıyorum. PHP, piton ve yakut. Bir dil üzerinde sahip olduğu uzmanlığa gerçekten bağlı olduğunu anlıyorum, ama benim soru genel kategoriye daha çok düşüyor: Belirli bir çerçeveyi ne zaman kullanacağım ve hangi tür problemler için özellikle uygun?


2200
2018-02-21 05:20


Menşei


Bu soru metada tartışılıyormeta.stackoverflow.com/q/332386/497418). - zzzzBov


Cevaplar:


Node.js. hakkında harika olanı özetleyen harika bir iş çıkardın. Benim hissim, Node.js'nin tarayıcıdan sunucuya kalıcı bir bağlantıyı sürdürmek istediğiniz uygulamalar için özellikle uygun olmasıdır. Olarak bilinen bir teknik kullanarak "Uzun yoklama", kullanıcıya gerçek zamanlı olarak güncellemeler gönderen bir uygulama yazabilirsiniz. Web’deki devlerin çoğunda uzun yoklama yapmak gibi raylar üzerinde yakut veya DjangoHer bir aktif istemci bir sunucu işlemini yediği için, sunucuda çok büyük bir yük oluşturur. Bu durum bir Katran çukuru Saldırı. Node.js gibi bir şey kullandığınızda, sunucunun her açık bağlantı için ayrı konuları tutmaya gerek yoktur.

Bu, bir tarayıcı tabanlı sohbet uygulaması Node.js'de, pek çok müşteriye hizmet vermek için neredeyse hiç sistem kaynağı gerektirmez. Bu tür uzun yoklama yapmak istediğiniz her zaman, Node.js mükemmel bir seçenektir.

Ruby ve Python'un her ikisinin de bu tür şeyleri yapacak araçlara sahip olduklarından bahsetmeye değer.eventmachine ve bükülmüşsırasıyla,), ancak Node.js, son derece iyi ve sıfırdan yapar. JavaScript, geri arama tabanlı bir eşzamanlılık modeline son derece iyi bir şekilde yerleştirilmiştir ve burada mükemmeldir. Ayrıca, hem istemci hem de sunucuya JSON native ile serileştirilip serileştirilebilmesi oldukça hoş bir şey.

Burada diğer cevapları okumak için sabırsızlanıyorum, bu harika bir soru.

Node.js'nin, istemci / sunucu boşluğu genelinde çok fazla kodu yeniden kullanacağınız durumlar için de harika olduğunu belirtmek gerekir. Meteor çerçevesi Bunu gerçekten kolaylaştırıyor ve birçok kişi bunun web geliştirmenin geleceği olabileceğini öne sürüyor. Tecrübemden Meteor'da kod yazmanın çok eğlenceli olduğunu söyleyebilirim ve bunun büyük bir kısmı verilerinizi nasıl yeniden yapılandıracağınızı düşünmek için daha az zaman harcıyor, böylece tarayıcıda çalışan kod kolayca manipüle et ve geri ver.

İşte Piramit ve uzun oylama üzerine yazılmış bir makaledir. TicTacToe ve Piramit ile Uzun Yoklama.


1359
2018-02-21 05:30Evet, bence node.js'nin özellikle tarayıcıdan sunucuya sürekli bağlantı gerektiren uygulamalar için uygun olduğunu düşünmek çok önemli. - sohbet programları ya da etkileşimli oyunlar gibi 'Bir kullanıcı sadece sunucu / kullanıcı iletişimi gerektirmeyen bir uygulama oluşturuyorsa, diğer çerçevelerle geliştirmek iyi olur ve çok daha az zaman alır. - user482594
Bunun için teşekkürler ... Büyük Q ve A ;-) Ben de birkaç farklı olanlar üzerinde hem ön ve arka uç geliştirme için büyük bir teknoloji mastering açısından düşünürdüm;) - Stokedout
Neden uzun yoklama kullanıyorsunuz? Geleceğe ne oldu ve prizler? - hitautodestruct
Kısa cevabım arka plan sürecidir. İstek ve yanıt (dinlenme API'si dahil), diğer herhangi bir dil ve sunucuyla gerçekleştirilebilir. Web projelerini düğümde dönüştürmeyi düşünenler için. Yine aynı şeyi düşünün! Düğüm, imap, görüntü işleme, bulutlara dosya yükleme veya çoğunlukla etkinlik odaklı uzun veya hiç bitmeyen süreçler içeren e-postaları okuma gibi bir arka plan işlemi olarak kullanın ... - Vikas


Node.js'nin gerçek zamanlı uygulamalar için en uygun olduğuna inanıyorum: çevrimiçi oyunlar, ortak çalışma araçları, sohbet odaları veya bir kullanıcının (veya robotun veya sensörün) uygulama ile ne yaptığını hemen başka kullanıcılar tarafından görülmesi gereken herhangi bir şey, bir sayfa yenilemesi olmadan.

Ayrıca, Node.js ile birlikte Socket.IO'nun gerçek zamanlı gecikme sürenizi uzun yoklama ile mümkün olandan daha da azaltacağını da belirtmeliyim. Socket.IO, en kötü durum senaryosu olarak uzun yoklamalara geri dönecek ve bunun yerine web soketlerini ve hatta Flash'ı kullanacak.

Ama aynı zamanda, kodların threadlar nedeniyle engellenebileceği herhangi bir durumun, Node.js. ile daha iyi adreslenebileceğinden bahsetmeliyim. Veya uygulamanın olaya dayalı olmasını gerektiren herhangi bir durum.

Ayrıca, Ryan Dahl, bir zamanlar katıldığım Node.js benchmarklarının Nginx'i düzenli eski HTTP talepleri için yarıştığını söyledi. Dolayısıyla, eğer Node.js ile inşa edersek, normal kaynaklarımıza oldukça etkili bir şekilde hizmet edebiliriz ve olay odaklı şeylere ihtiyaç duyduğumuzda, bunun üstesinden gelmeye hazırdır.

Ayrıca her zaman her zaman JavaScript. Bütün yığıntaki Lingua Franca.


410
2018-02-21 06:43Sadece .Net ve Node arasında geçiş yapan birinden bir gözlem, Sistemin farklı alanları için farklı diller, içerik değiştirirken çok yardımcı oluyor. Javascript'e baktığımda, İstemcide çalışıyorum, C #, Uygulama Sunucusu, SQL = veritabanı anlamına geliyor. Javascript'te çalışırken, katmanları karıştırmamı ya da içerik anahtarına daha uzun zaman ayırdığımı buldum. Bu, .NET yığınının bütün gün boyunca çalışıp, geceleri başını sallamasının bir ürünüdür, ancak bir fark yaratır. - Michael Blackburn
İlginç olarak, ana akım ve yerel kültürler arasında giderken diyalektiği değiştiren kültürler arası bireylerin pratiğine "kod değiştirme" denir. - Michael Blackburn
Diğer gün, farklı renklerime farklı renkler atama konusunda nasıl düşündüğümü düşünüyordum. .js bir şekilde dosyaları. İstemci tarafı için yeşil, sunucu tarafı için mavi. Kendimi "kaybettim" olmaya devam ediyorum. - AJB
En iyi cevap. Örneğin, node.js eşler arası için harikadır. - cpugourou


NodeJS'yi kullanma nedenleri:

 • Javascript'i çalıştırır, böylece aynı dil sunucu ve istemci üzerinde ve hatta aralarında bazı kodları paylaşabilirsiniz (ör. form doğrulaması için veya her iki ucunda da görünüm oluşturmak için).

 • Tek dişli olay odaklı sistem hızlı Geleneksel çoklu iş parçacıklarına kıyasla çok sayıda isteği bir kerede ele almanın yanı sıra basit de olsa Java veya ROR çerçeveleri.

 • Sürekli büyüyen havuz paketler NPM aracılığıyla erişilebiliristemci ve sunucu tarafı kütüphaneleri / modülleri ve web geliştirme için komut satırı araçları dahil. Bunların çoğu, bazen bir meseleyi rapor edip saatlerce sabit bulabileceğiniz github'da barındırılıyor! Standartlaştırılmış sorun bildirme ve kolay forking ile her şeyi tek bir çatı altında bulundurmak güzel.

 • Çalıştırılacak standart ortama dönüştü. Javascript ile ilgili araçlar ve diğeri web ile ilgili araçlargörev koşucuları, miniferler, güzelleştiriciler, linterler, önişlemciler, paketleyiciler ve analitik işlemciler dahil.

 • Prototipleme, çevik geliştirme ve oldukça uygun görünüyor hızlı ürün iterasyonu.

Nedenleri değil NodeJS'yi kullanmak için:

 • Derleme zamanı türü denetimi olmayan Javascript'i çalıştırır. Büyük, karmaşık Emniyet açısından kritik Sistemler veya farklı kuruluşlar arasındaki işbirliğini içeren projeler, teşvik eden bir dil sözleşme arayüzleri ve sağlar statik tip kontrolü bazı hata ayıklama zamanı (ve patlamalar) uzun vadede. (JVM ile sıkışmış olmasına rağmen nullBu yüzden lütfen nükleer reaktörler için Haskell kullanın.)

 • Buna ek olarak, NPM'deki paketlerin çoğu biraz çiğve hala hızlı gelişme altında. Daha eski çerçeveler için bazı kütüphaneler on yıl süren test ve hata düzeltme işlemlerine tabi tutulmuştur. kararlı şimdi. Npmjs.org'un paketleri derecelendirme mekanizması yokDaha fazla veya daha az aynı işi yapan paketlerin çoğalmasına yol açan, büyük bir yüzdesinin artık korunmadığı.

 • İç içe geçmiş geri arama cehennem. (Tabiki var 20 farklı çözüm buna...)

 • Sürekli büyüyen paketler, bir NodeJS projesinin görünmesini sağlayabilir tamamen farklı sonrakiden. Kullanılabilecek çok sayıda seçenek nedeniyle uygulamalarda büyük bir çeşitlilik vardır (ör. Express /Sails.js/Meteor/Derby). Bu, yeni bir geliştiricinin bir Düğüm projesine atlamak için bazen daha zor olabilir. İle bir kontrast Raylar Mevcut bir projeye katılan geliştirici: Uygulamaya oldukça hızlı bir şekilde aşina olmalı, çünkü tüm Rails uygulamaları bir benzer yapı.

 • Dosyalarla uğraşmak biraz acı verebilir. Diğer dillerde önemsiz olan şeyler, bir metin dosyasından satır okumak gibi Node.js ile yapacak kadar garip 80+ upvotes ile bir StackOverflow soru var. Orada CSV dosyasından bir kerede bir kayıt okumak için basit bir yol yok. Vb.

NodeJS'yi seviyorum, hızlı ve vahşi ve eğlencelidir, ama bunun, provable-doğrulukta çok az ilgisi var. Umarız eninde sonunda her iki dünyanın en iyilerini birleştirebiliriz. Gelecekte Düğümün yerini alacak olanı görmeye hevesliyim ... :)


209
2017-11-25 21:47@nane Evet Bu sorunu ele alabileceklerini düşünüyorum, ancak o zaman yapmanız gerekir kendini sınırla sadece türkçe dillerinde yazılmış kütüphaneleri kullanmak veya bunu kabul etmemek tüm kod tabanınız statik olarak yazılmıştır. Ama bir argüman şöyle yazıyor: iyi testler diliniz ne olursa olsun kodunuz için güven seviyesi eşit olmalı dinamik olarak yazılan kod için bile. Bu tartışmayı kabul edersek, güçlü yazmanın avantajları gelişmekte olan / hata ayıklama süresine, geliştirilebilirliğe ve optimizasyon. - joeytwiddle
Kervin, bazı kriterlerin mükemmel olacağını kabul ediyorum, ancak internette bulabildiğim şeyden dolayı hayal kırıklığına uğradım. Bazıları, .NET performansının karşılaştırılabilir Node'a göre, ama aslında yaptığınız şey çok önemli. Düğüm, birçok eşzamanlı bağlantıyla küçük mesajlar vermede harika olabilir, ancak ağır matematiksel hesaplamalar için çok büyük değildir. İyi bir performans karşılaştırması çeşitli durumları test etmelidir. - joeytwiddle
@joeytwiddle, daha büyük karmaşık programlar ve statik yazım denetimi ele alındığında, Typecript Yardımı Node.js gibi şeyler yapmaz mı? - CodeMonkey
@joeytwiddle değerin ne için olduğunu, kullanabilirsiniz stillmaintained.com Bir npm paketinin korunup korunmadığını belirlemek için (çoğunluğu github'da olduğu gibi). Ek olarak, npm search ve npm show Bir paketin son sürümünün tarihini size gösterecektir. - Dan Pantry
Rayları düğüme göre karşılaştırarak bir platformu bir çerçeveye karıştırıyorsunuz. Raylar, Ruby için tıpkı Yelkenler ve meteor gibi Javascript için bir çerçevedir. - BonsaiOak


Kısa yapmak için:

Node.js çok sayıda eşzamanlı bağlantıya sahip uygulamalar için çok uygundur ve her istek çok az CPU döngüsüne ihtiyaç duyar, çünkü olay döngüsü (tüm diğer istemcilerle birlikte) bir işlevin yürütülmesi sırasında engellenir.

Node.js'deki olay döngüsü hakkında iyi bir makale Mixu'nun teknoloji blogu: node.js olay döngüsünü anlama.


208
2018-01-15 01:48

Node.js. kullanmış olduğum gerçek bir dünya örneğim var. Çalıştığım şirketin, basit bir statik HTML web sitesine sahip olmak isteyen bir müşterisi var. Bu web sitesi bir ürünü satmakta PayPal Ayrıca müşteri, satılan ürünlerin miktarını gösteren bir sayaç istemiştir. Müşterinin bu siteye büyük miktarda ziyaretçi olması bekleniyor. Node.js kullanarak sayaç yapmaya karar verdim Express.js çerçeve.

Node.js uygulaması basitti. Satılan ürün miktarını Redis veritabanı, öğe satıldığı zaman sayacı artırın ve sayaç değeri kullanıcılara API.

Bu durumda Node.js'yi kullanmayı tercih etmemin bazı nedenleri

 1. Çok hafif ve hızlıdır. Bu sitede üç hafta içinde 2000'den fazla ziyaret yapıldı ve en az sunucu kaynağı hepsini ele alabildi.
 2. Sayacın gerçek zamanlı olması gerçekten çok kolay.
 3. Node.js yapılandırması kolaydı.
 4. Ücretsiz birçok modül mevcut. Örneğin, PayPal için bir Node.js modülü buldum.

Bu durumda, Node.js harika bir seçim oldu.


127
2018-05-31 06:34Böyle bir şeye nasıl ev sahipliği yaparsınız? Üretim sunucusunda nodejs kurmak zorunda mısın? Linux'ta mı? - Notflip
Nodejitsu ve Heroku gibi birkaç PaaS vardır. Ya da gerçekten de bir linux kutusuna nodejs kurabilirsiniz, yani amazon ec2'den. görmek: lauradhamilton.com/... - Sam Ames
1.814.400 saniyede 200.000 ziyaret. Hiç alakalı değil. Bash bile en yavaş sunucuda birçok isteklere hizmet edebilirdi. Scratch sunucusu. En yavaş VM. - Tiberiu-Ionuț Stan


Düğümüzü kullanarak bir sonraki projeye başlamak için en önemli nedenler ...

 • Tüm havalı dostlar buna dahil ... şart eğlen.
 • Soğutucunun içinde hangout yapabilir ve övünmek için birçok Node maceraya sahip olabilirsiniz.
 • Hosting maliyeti bulut geldiğinde bir kuruş pincher konum.
 • Bunu Rails ile yaptım
 • IIS dağıtımlarından nefret edersiniz
 • Eski IT işiniz oldukça sıkıcı oluyor ve parlak yeni bir Start Up olmanı diliyorsunuz.

Ne bekleyebileceğinizi ...

 • İhtiyacınız olmayan tüm sunucu bloatware'leri olmadan Express ile güvenli ve güvenli hissedeceksiniz.
 • Bir roket gibi çalışır ve iyi ölçeklenir.
 • Onu hayal et. Onu sen kurdun. Düğüm paketi repo npmjs.org Dünyadaki açık kaynak kütüphanelerinin en büyük ekosistemidir.
 • Beynin iç içe geçmiş geri dönüşler diyarında zamana çarpacak ...
 • ... sizde sözler.
 • Sequelize ve Pasaport yeni API arkadaşlarınız.
 • Çoğu zaman uyumsuzluk kodu hata ayıklaması umm ... ilginç .
 • Tüm Noder'ların ustalaşma zamanı daktilo ile yazılmış yazı.

Kim kullanıyor?

 • PayPal, Netflix, Walmart, LinkedIn, Groupon, Uber, GoDaddy, Dow Jones
 • İşte bu yüzden onlar Düğüme geçti.

105
2018-06-12 13:24Evet bu soruyu geleneksel şekilde cevaplayabilirdim. Bunu yapmak için yeterli olduğumu düşünüyorum ama çoğu zaten söylenmişti ve biraz hafif kalpli eğlencenin monotonluğu bozacağını düşündüm. Diğer sorulara düzenli olarak teknik cevaplar veriyorum. - Tony O'Hagan
+1 "Çoğu zaman uyumsuz kod hata ayıklama umm ... ilginç olur." - Jackson
iç içe geri çağrılar, uyumsuz kod için ES6 jeneratörler kullanılarak önlenebilir - refactor
@ CleanCrispCode: Evet gerçekten! ES6 C # stilini benimsedi async/await şimdi de geleneksel olarak da destekleyen çok daha temiz zaman uyumsuz düğüm kodları oluşturabiliriz try/catch. 2016/17 JS kodlayıcıları ES6'ya geçiyor. - Tony O'Hagan
on binlerce kez "Hiç ihtiyacınız olmayan tüm sunucu bloatware'leri olmadan Express ile güvenli ve güvenli hissedeceksiniz" - Simone Poggi


Silver Bullet gibi bir şey yok. Her şey onunla ilişkili bazı maliyetlerle birlikte gelir. Yağlı yiyecekler yerseniz, sağlığınızı tehlikeye atacaksınız ve sağlıklı yiyecekler yağlı yiyecekler gibi baharatlarla gelmeyecektir. Gıdalarında olduğu gibi sağlık veya baharat isteyip istemedikleri bireysel bir seçimdir. Node.js, belirli bir senaryoda kullanılmayı düşündüğü gibi. Uygulamanız bu senaryoya uymuyorsa, uygulama geliştirmeniz için dikkate almamalısınız. Sadece düşüncemi aynı yere koyuyordum:

Node.JS ne zaman kullanılır?

 1. Sunucu tarafı kodunuz çok az işlemci döngüsü gerektiriyorsa. Başka bir dünyada engelleme işlemi yapıyorsunuz ve çok fazla CPU döngüsü tüketen yoğun bir algoritma / İşe sahip değilsiniz.
 2. Eğer Javascript arka zemindeyseniz ve sadece istemci tarafındaki JS gibi Tek Yivli kod yazarken rahatsınız.

Node.JS kullanılmayacaksa

 1. Sunucu isteğiniz yoğun CPU tüketen algoritma / İşe bağımlıdır.

Node.JS ile Ölçeklenebilirlik Değerlendirmesi

 1. Node.JS, altta yatan sistemin tüm çekirdeğini kullanmaz ve varsayılan olarak tek başına işlenir, çoklu çekirdekli işlemci kullanmak ve çok parçalı hale getirmek için kendi başınıza mantık yazmanız gerekir.

Node.JS Alternatifleri

Node.JS yerine kullanmak için başka bir seçenek vardır. Vert.x oldukça umut verici görünüyor ve poligon ve daha iyi ölçeklenebilirlik hususları gibi birçok ek özelliklere sahip.


60
2018-04-05 17:17"Sunucu tarafı isteğiniz File IO veya Socket IO gibi opları engelliyorsa" kullanılmayacaksa "bölümünde listeleniyorsa emin değilim. Anlayışım doğruysa, node.js'nin güçlü yönlerinden biri, engellemeden IO'yu işlemek için güçlü bir asenkron araçlara sahip olmasıdır. Yani Node.js, IO'yu engellemek için "bir tedavi" olarak görülebilir. - Ondra Peterka
@OndraPeterka: Node.js'nin IO sunucusunu engellemeye karar vermiş olmanız doğrudur, ancak sunucudaki istek işleyiciniz başka bir web hizmetine / Dosya işlemine engelleme çağrısı yapıyorsa, Node.js burada yardımcı olmaz. Sadece sunucuya gelen talepler için değil, uygulama isteği işleyicinizden gelen istek için değil, engelleme IO'sunu engellemez. - ajay
@ajay nodejs.org "Bloke etmeyen I / O" diyorlar, lütfen "DEĞİL" 2 ve 3'ü kontrol ediniz. - Omar Al-Ithawi
Geçerli sürümde, düğüm, kümeyi kullanarak çok çekirdekli desteği desteklemektedir. Bu, Node uygulama performansını en az iki kez artırdı. Bununla birlikte, performansın küme libresini sabitlediklerinde iki kattan fazla olması gerektiğini düşünüyorum. - Nam Nguyen
Ağır hesaplama için node.js'yi kullanabilirsiniz. kullanım fork. Görmek stackoverflow.com/questions/9546225/.... Düğüm, birden çok çekirdeği cluster modülü. nodejs.org/api/cluster.html - Jess


Bir başka harika şey bence Hiç kimse Node.js hakkında bahsetti hiç kimse inanılmaz paket, paket yönetim sistemi (npm) ve paket.json dosyasına dahil ederek içerebildiğiniz modüllerin miktarıdır.


41
2018-06-06 17:42Ve bu paketlerin hepsi nispeten taze, bu yüzden onlar arka görüş avantajına sahip ve son web standartlarına uyma eğilimindedir. - joeytwiddle
Tüm saygımla, npm'deki birçok paket korkunç. npm, paketleri derecelendirmek için bir mekanizmaya sahip değil. Hindsight'tan CPAN kimse? - Dan Dascalescu
çok kötü websockets kütüphanelerinin hiçbiri rfc 6455 özelliklerini karşılayamaz. Bu durum verildiğinde node.js fanboys sağır, dilsiz ve kördür. - r3wt
Yorumu yaptığınız zaman bilmiyorum ama şu an itibariyle ws kütüphanesi bu özellikleri destekliyor - Jonathan Gray


Benim parçam: nodejs analitik, sohbet uygulamaları, apis, reklam sunucuları vb. Gerçek zamanlı sistemler yapmak için mükemmeldir. Cehennem, ilk sohbet uygulamamı 2 saatin altında nodejs ve socket.io kullanarak yaptım. hafta!

Düzenle

Nodejs kullanmaya başladığımdan bu yana birkaç yıl geçti ve statik dosya sunucuları, basit analizler, sohbet uygulamaları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı şeyde kullandım. Bu nodejs ne zaman kullanacağım

Ne zaman kullanılmalı

Eşzamanlılık ve hıza vurgu yapan bir sistem oluştururken.

 • Yalnızca sohbet uygulamaları, irc uygulamaları vb. Gibi sunucuları bağlar.
 • Coğrafi konum, video akışı, ses akışı vb. Gerçek zamanlı kaynaklara önem veren sosyal ağlar.
 • Bir analitik web uygulaması gibi küçük veri yığınlarını hızlı bir şekilde kullanmak.
 • Bir REST sadece api açığa.

Kullanmamak için

Onun çok yönlü bir web sunucusu, böylece istediğiniz yerde kullanabilirsiniz ama muhtemelen bu yerler.

 • Basit bloglar ve statik siteler.
 • Sadece bir statik dosya sunucusu gibi.

Sadece nitpicking olduğumu unutma. Statik dosya sunucuları için, apache daha yaygındır çünkü yaygın olarak kullanılabilir. Nodejs topluluğu yıllar içinde daha büyük ve olgunlaşmıştır ve eğer kendi seçiminiz varsa, nodej'lerin hemen hemen her yerde kullanılabileceğini söylemek güvenlidir.


37
2018-05-06 13:52Basit bloglar hala Node.js. Statik dosyalar sunmak için, hala Node.js'yi kullanabilirsiniz ve yük artarsa, mevcut en iyi uygulamalara göre Nginx ters proxy'yi eklemeniz yeterlidir. Apache httpd sunucusu ölmekte olan bir dinozordur. Bu Netcraft anketi. - Endrju
Aksini söyleyeyim - bir göz at ghost.org, şaşırtıcı görünüyor ve NodeJs üstüne inşa - işbirliği, gerçek zamanlı makale düzenleme. Ayrıca, NodeJ’lerde basit bir sayfa oluşturmak sailsjs.org, kolay, hızlı ve sunucu tarafındaki herhangi bir programlama dilini öğrenerek kendinizi rahatsız etmenize gerek yok. - Bery