Soru Yerel bilgisayar bir etki alanında olup olmadığını nasıl bulabilirim?


Kolay ve hızlı yerel bilgisayarın PowerShell ile bir etki alanına katılıp bağlanmadığını öğrenmenin yolu nedir?

Geçerli çalışma grubunu VEYA etki alanını almayla ilgili pek çok şey buluyorum, ancak gerçekten bir çalışma grubu veya etki alanı olup olmadığını nasıl anlayacağınıza dair net bir gösterge yok. Sadece çalışma grubu bilgisayarlarında uzun bir bekleyişten sonra zaman aşımı veren bazı Active Directory ile ilgili şeyler aramadan önce bunu bulmak istiyorum.

[System.DirectoryServices.ActiveDirectory.Domain] :: GetCurrentDomain () çalışma grubu bilgisayarları başarısız önce uzun bir zaman alır ve WMI Win32_ComputerSystem adını gösterir, ancak gerçek bir etki alanı değilse.

/Başına


19
2017-12-10 12:59


Menşei
Cevaplar:


Win32_ComputerSystem bir var PartOfDomain bilgisayarın etki alanı katılıp katılmadığını gösteren özellik. Ayrıca bir çalışma grubu özelliği de vardır - bilgisayar bir etki alanındaysa boş olmalıdır.

Örnek:

if ((gwmi win32_computersystem).partofdomain -eq $true) {
    write-host -fore green "I am domain joined!"
} else {
    write-host -fore red "Ooops, workgroup!"
}

31
2017-12-10 13:53

Bu basit. Çünkü bir bilgisayar bir etki alanında değilse, varsayılan kullanıcı etkialanı yerel bilgisayardır

if ($env:computername  -eq $env:userdomain) { echo " no AD domain" } 
else { echo "must be in AD"}

0
2017-12-24 00:07Kullanıcı yerel bir hesap kullanarak veya yerleşik bir sistem hesabıyla oturum açtığında bu işe yaramaz. Bu, kullanıcı ve bilgisayar aynı etki alanında olmadığında çok etki alanı ortamında da başarısız olur. - CoinEnablers