Soru Play Store uygulaması yerelleştirmesi


İlk uygulamamı Google Play Store'a yüklemek üzereyim ve APK'yı Geliştirici Konsolu'na yüklediğimde Yerelleştirmeler’in altında diyor: default + 55 languages. Uygulamamın bu diller / yerelleştirmelerden herhangi birini desteklediği şekilde listelenmesini istemiyorum, çünkü yalnızca İngilizce’dir. Uygulamamda Google Play'in yerelleştirmeler olmadığını ve uygulamanın yalnızca İngilizce olduğunu bilmesini sağlamak için ne yapmalıyım?


18
2018-04-10 23:00


Menşei


Dışında başka bir dizinin var mı /res/values/ mevcut Android projenizde? Örneğin, /res/values-de/, Almanca için yerelleştirme dizini, vb. Ek dizinleri silin, projenizi derleyin ve yeniden bırakın. - ChuongPham
Hayır, böyle bir şey yok. - TimSim
Muhtemelen Google Play'in kendisinin yeni bir "özelliği". Uygulamanızın işlevselliğini etkilemezse bunu göz ardı ederdim. Google’ın zaman zaman bizi şaşırtma eğilimi vardır. ; ) - ChuongPham
Bunun Geliştirici Konsolu'nda bir hata olduğunu söyleyebilirim. Ben de aynı şeyi fark ettim; default + 57 languages. - RobinJ


Cevaplar:


Bu sorun değil: Google Play, kullanıcıların uygulamanız tarafından hangi dilleri desteklediğini bilmemesine ve kullandığınız kitaplıklardan (Google Play Hizmetleri gibi) faydalanmasına izin vermez. Hangi 55 dilde yerelleştirildi ve kullanıcılar, çevirilerinizin büyük çoğunluğu çevrilmese bile, bu çevirileri kendi dillerine göre görebiliyorlardı.

Uygulamayı yüklemeden önce, uygulamanın hangi dillerin optimize edildiğini öğrenmek için kullanabileceğiniz tek yol, Mağaza Girişi sekmesinde bir çeviri ekler.


24
2018-04-10 23:24

APK yapımı sırasında, aapt, Uygulamanız için gerekli olan kütüphaneye belirtilen gerekli klasörü (res gibi) birleştirir.

Aşağıda olduğu gibi kod, uygulamanızda google oyun hizmeti kullanımını ekler.

dependencies{
compile 'com.google.android.gms:play-services-base:8.3.0'
compile 'com.google.android.gms:play-services-gcm:8.3.0'
}

Bunu decompiling apk ile doğrulayabiliriz (apktool kullanarak), APP + tarafından desteklenen diller için değerler klasörlerini gösterir. eklenen kitaplık.

Uygulamanız için yalnızca belirli dilleri göstermek istediğinizde, bunu build.gradle dosyasında gösterildiği gibi argüman olarak ayarlayabilirsiniz.

 defaultConfig { 
resConfigs "en", "en_US", "en_UK"          
}

Bu önemli ölçüde büyüklüğünü küçültmek.


8
2018-02-26 07:16defaultConfig {resConfigs "tr", "en_rUS", "en_rUK"} - Alexey Subbota


Her yerde bu çözümü arıyordu, cordova uygulamaları için Google Play Store'dan yerelleştirmeleri çalıştıran ve kaldıran yanıt

defaultConfig { 
    resConfigs "en"
}

Ya da "en" dilini dilinize göre değiştirin.


1
2018-03-04 10:47