Soru Mac OS X için Winsplit Revolution gibi bir şey var mı?


Mac OS X için Winsplit Revolution gibi bir şey var mı?


18
2017-11-07 19:08


Menşei


Bir süre geriye baktım ve bir şey bulamadım, bir çözüm yazmaya çalışmayı düşündüm ama henüz denemedim. Gözlerimi burada tutacağım. - vfilby
Winsplit Devrimi'nin ne yaptığını açıklarsanız muhtemelen daha iyi cevaplar alırsınız. Mac OS X uzmanları, tanımı gereği daha fazla veya daha az, zaten bilmeyecekler. - Mark Bessey
Daha fazla cevap için çoğaltın. apple.stackexchange.com/questions/9426/snap-feature-for-mac - Ula Karzelek


Cevaplar:


Bunları dene:

 • ZOOOM / 2 Yüklediğimden beri (15 $) benim favorim oldu. Hızlı, esnek ve hatırlamamız gereken anahtar kombinasyonlarının sayısını en aza indirir
 • bölmek (15 $) yakında yakınlaştırma / 2'yi benim için değiştirebilir. Winsplit'e daha yakın. Bir ızgara üzerinde pencereler düzenleyebilir, kendi ızgara düzenlemelerinizi tanımlayabilir ve kendi kısayollarınızı tanımlayabilirsiniz. Ayrıca, hatırlamanız gereken tuş vuruşu kombinasyonlarının sayısını da en aza indirir. BONUS: Mac ve Windows sürümleri vardır, yani her iki platformu da kullanıyorsanız, tüm makinelerinizde aynı pencere yönetim yöntemini kullanabilirsiniz.
 • Esinti (8 $), pencereleri tam ekran, bölünmüş sola veya sağa bölmeyi kolaylaştırır. Ayrıca ekran durumlarını (genel) ve belirli uygulamalar için kaydetmenizi sağlar.
 • Moom (5 $) daha yeni bir giriş. Hem klavye kısayollarını hem de fare kısayollarını destekler. Fare kısayolları için, imleci greeen yakınlaştırma düğmesi üzerinde hareket ettirmek, farklı düzen seçeneklerinin bir açılır listesini görüntüler: tam ekran, sol / sağ yarısı, üst / alt yarısı veya köşelerden herhangi biri.
 • Genişlemek (10 $), WinSplit işlevinin çeşitli yönlerini taklit eder, ancak öğrenmesi zaman alan birçok tuş vuruşu kombinasyonuna dayanır. Avantaj, hızlı bir şekilde pencereleri hareket ettiriyor. Bunun dezavantajı, bir çok küresel klavye kısayolunu kullanması ve hepsini hatırlayamadığım çok şey var.
 • çocuk oyuncağı (7 $) SizeUp'ın yapımcıları tarafından fare odaklı bir uygulamadır. Pencerenizi ekran kenarlarındaki çeşitli sıcak bölgelere sürükleyin ve pencere bu kenara "yaklaşır" ve ekranın yarısını doldurmak için yeniden boyutlandırır. Windows 7'de yerleşik yeniden boyutlandırma özelliğine benzer.
 • MercuryMover (20 $) oldukça güçlü ve ince ayarlı kontrol sunuyor. Ancak, birçok farklı tuş kombinasyonu var ve genel olarak, öğrenmeyi kolay ya da WinSplit kadar zarif bulamadım. Hemen hemen kaldırdım. Beni güçlü, ama verimsiz ve beceriksiz olarak vurdu.
 • DIY yaklaşımı (ücretsiz) başka bir postada bahsedilen bazı elyazmaları birleştirmek ve bunları quicksilver tetikleyicilere bağlamaktır. Bunu denemedim. Ama bu ücretsiz bir çözümdür.

Mac kullanmaya başladığımda zayıf pencere yönetimini en zor şeylerden biri olarak gördüm.

Neden boşlukların ötesine geçip ortaya çıkar?

Winsplit önemli ölçüde ekler hangi alanlara ve ortaya çıkabileceğine. Temyizi gerçekten kullanana kadar anlamadım. Bundan önce, sanal masaüstlerinin (boşluk gibi) yeterli olduğunu düşündüm. Şimdi, özellikle büyük monitörlerde ve çok-monlu kurulumlarda olması gereken bir işlevsellik olduğunu düşünüyorum.

3 monitör çalıştıran Windows makinemde, bu farklı uygulamaların önemini aşağıdaki sıraya göre sıralıyorum:

 1. Winsplit benzeri pencere yeniden düzenleme
 2. Spaces benzeri sanal masaüstleri
 3. Expose benzeri uygulama değiştirme

MacBook'umda buna başka şekilde yaklaşmayı öğrendim.

 1. Expose benzeri uygulama değiştirme
 2. Winsplit benzeri pencere yeniden düzenleme
 3. Spaces benzeri sanal masaüstleri

19
2018-02-11 14:46Birkaç ay önce Breeze'ye geçtim ve onu seviyorum! - Adrian Anttila


Winsplit web sitesinden daha fazla veya daha az işlevselliği anlıyorum; geçmişte aslında benim pencere yöneticim (Waimea) linux içinde tam olarak bunu yapmak için yapılandırılmıştı.

Özel bir dizi elyazısından birini tetiklemek için Quicksilver'i kullanmayı deneyebilirsiniz; her bir elyazısı yeniden boyutlandırılır ve şu anda odaklanmış olan pencereyi önceden tanımlanmış bir konuma taşır.

Görmek Bu macosxhints sonrası Ilham almak için...


4
2017-11-04 06:49

ShiftIt ücretsiz bir seçenektir. Ekranın farklı bölümlerine yeniden boyutlandırmak için atanabilir kısayol tuşları (Sol, Sağ, Üst, Alt, Sol Üst, Sağ Üst, Alt Sol, Sağ Alt, Tam Ekran ve Geçerli boyutta Merkez)

Github'da ShiftIt bağlantısı

Sadece ekranın sağ tarafındaki büyük indirme düğmesine tıklayın.


4
2018-05-18 20:41

StackOverflow ile ilgili başka bir soru da aynı soruyu ele alıyor https://stackoverflow.com/questions/276760/tiling-window-manager-for-os-x

Bir cevap, çağrılan bir uygulamaya bağlantı sağlamıştır TwoUP. Ücretsiz ve OSX'te iş yapıyor!


2
2017-07-22 06:45

manzara iyi bir seçenek, özgür ve açık kaynak. Klavye kısayoluyla kullanımı kolay:

Windows, ekranın önceden tanımlanmış birkaç bölgesine taşınabilir:

 • Sol yarısına git ⌥⌘ ←
 • Sağ yarısına git ⌥⌘ →
 • Üst yarısına git ⌥⌘ ↑
 • Alt yarısına git ⌥⌘ ↓
 • Sol üst köşeye git ⌃⌘ ←
 • Sol alttaki ⌃⇧⌘ ←
 • Sağ üstteki ⌃⌘ →
 • Sağ alt tarafa git - ⌃⇧⌘ →

2
2018-06-04 21:12Mac'teki insanlar neden bu Winsplit devriminin tamamen ücretsiz ve benzeri yerine geçmesini istemediklerini bilmiyorum - jjisnow


Dong Hoon'un cevabı sayesinde, hibrit bir çözüm geliştirdim. AppleScript Düzenleyicisi'ni kullanarak, şu anki pencereyi yeniden boyutlandırmak için komut dosyaları oluşturabilirsiniz:

tell application "System Events"
 set _everyProcess to every process
 repeat with n from 1 to count of _everyProcess
  set _frontMost to frontmost of item n of _everyProcess
  if _frontMost is true then set _frontMostApp to process n
 end repeat

 set _windowOne to window 1 of _frontMostApp
 set position of _windowOne to {5, 0}
 set size of _windowOne to {1150, 735}
end tell

Böyle bir betik 13 "MacBook üzerinde çalışacaktır. Bu betiğin / Users / [YourUserNameHere] / Library / Scripts dosyasına kaydedilmiş ince varyasyonlarını kullanarak, AppleScript Düzenleyicisi'ni menü çubuğunda gösterecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Çalıştırılacak bir betik seçmek için

Birkaç farklı komut kullanarak, herhangi bir pencereyi yalnızca iki tıklamayla yeniden boyutlandırabilir ve yeniden konumlandırabilirim.

Bu yardımcı olur umarım.


1
2018-05-20 03:48Ya da sadece tell app (path to frontmost application as text) to set bounds of window 1 to {5, 0, 1150, 735}. - user495470


TwoUp'ın öldüğü anlaşılıyor ama burada başka seçenekler de var:

 • çocuk oyuncağı (7 $) Mac için Aero Snap gibi.
 • Esinti (8 $) pencere durumlarını kaydetmenizi ve onları bir şablon gibi başka bir pencereye geri yüklemenizi sağlar.
 • bölmek (14 $), pencerenin ekranınızı nasıl doldurmasını istediğinizi belirtmek için kutuları seçebileceğiniz bir ızgara gösterir.

0
2018-03-06 13:00

Ben Winsplit kullanmadim, bu yüzden nasil karsilastirdiini bilmiyorum, ama gelistirdiðim bir uygulama, Optimal Layout, klavyeden hareket eden ve yeniden boyutlandýrmanýn yaný sýra, çok esnek bir pencere çini oluþturuyor:

http://most-advantageous.com/optimal-layout/


0
2017-10-21 10:01

Ayrıca deneyebilirsiniz düzenlemek özellikleri, klavye kısayolları ile yeniden boyutlandırma ve yeniden konumlandırma, ekran menüsünde ve pencereyi sürükleyerek uygulama.


0
2017-07-27 12:19

İkinci çubuğu da denemelisiniz. ikinci ekranda ekstra bir menü çubuğu verir + yeniden düzenleme seçenekleri. Görmek bu bağlantı.


0
2018-01-09 02:14

Hatta deneyebilirsiniz SplitScreenapp.com. Tam bölünmüş, yarı bölünmüş, sürükleme ve çıtçıt vb. Dahil olmak üzere birçok yönden Mac Windows'ları yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır.


0
2017-11-07 19:22