Soru NuGet Paket Yöneticisi Konsolu Varsayılan Projesi açılır penceresi boş


Kısa bir süre önce MSDN'den Visual Studio 2012 RTM Ultimate sürümüne geçtim. Uygulamamda veritabanımı oluşturmak için EF Code First Migrations kullanıyorum ve son zamanlarda yeni bir varlık ekledim ve bunun için göçü iskeleye taşımak istiyorum.

Bunu yapmak için, VS'te Package Manage Console penceresini açmanız ve yazmanız gerekir. add-migration "some name here". Bu, son güncellemesinden bu yana veritabanınızdaki değişiklikleri scaffold edecektir.


 Sorun

VS 2012 RC'de bu sorun oluşmadı

Karşılaştığım sorun, Çözüm Yöneticiler Konsolu'ndaki "Varsayılan Proje" açılır menüsünün, çözümümde birkaç projeye sahip olmasına rağmen doldurulmamasıdır. Yukarıdaki komutu yazdığımda kullanılan varsayılan proje yanlış proje (geçişlerim başka bir projede). Bunu yaptığımda aşağıdaki hatayı alıyorum:

'ProjectA' derlemesinde hiçbir geçiş konfigürasyon türü bulunamadı. (Visual Studio'da bir geçiş yapılandırması eklemek için Paket Yöneticisi Konsolu'ndan Enable-Migrations komutunu kullanabilirsiniz).

Visual Studio 2012 Package Manager Console


Ne Denedim

Ben sadece bu hatayı almak için doğru proje (ProjectB) başlangıç ​​projesi olarak ayarlamayı denedim:

'ProjectA' derlemesi yüklenemedi. (Visual Studio'nun içinde Kod İlk Geçişlerini kullanıyorsanız, bu, çözümünüzün başlangıç ​​projesi, geçişlerinizi içeren projeye başvuruyorsa oluşabilir. Ya da çözümünüz için başlangıç ​​projesini değiştirebilir veya -StartUpProjectName parametresini kullanabilirsiniz.)


Soru

Hangi proje geçişlerinin eklendiğini manuel olarak belirleyebilir veya Varsayılan Proje açılır menüsünü doldurmaya zorlayabilirim?


18
2017-08-19 17:23


Menşei


Koşabilirsin get-Help Add-Migration Komuta için tam yardım almak. Komut destekler -ProjectName ve -StartUpProjectName. Kullanmaya çalış. Bu yardımın size yardımcı olup olmadığından emin değilim çünkü bu boş düşüşler garip. Ayrıca henüz denemediyseniz VS / kapanışı yeniden başlatmayı ve Paket yöneticisini açmayı deneyin. - Ladislav Mrnka
-StartupProjectName hile yapmalıdır. Aynı sorun var: açılır boş - amhed
@LadislavMrnka Teşekkürler. Cevabımı aşağıya bakın. - Kyle Trauberman
@amhed Teşekkürler. Cevabımı aşağıya bakın. - Kyle Trauberman


Cevaplar:


Aşağıdakileri kullanarak projeyi manuel olarak belirleyebildim:

add-migration "Locations" -StartupProjectName "ProjectA" -ProjectName "ProjectB"

Bu komutun belgelendirmesi seyrekdir, yani tahmin ettiğim şey şu:

  1. -StartupProjectName Veritabanı yapılandırmasının saklandığı projeyi belirtir (benim durumumda MVC4 projesi)
  2. -ProjectName Göçlerin iskele kurulacağı projeyi belirtir.

sahiptim ProjectB Bu soruyu test etmek için uygulamamdaki başlangıç ​​projesi olarak belirledim, ancak sanırım ihmal edebilirsiniz -StartupProjectName Doğru proje, VS'de bir başlangıç ​​projesi olarak ayarlanmışsa.


15
2017-08-20 03:18

VS 2015'te IDE'yi yeniden başlattım ve açılan menü tekrar dolduruldu.


9
2018-05-16 13:57Aynı benim için çalıştı. Bir sebepten dolayı her şey açıkken bir noktada benim düşüm boştu - hiçbir şey değişmez gibiydi. Koşmak için gitti update-database EF için "EntityFramework Paketi" projesinde "" yüklü değil. VS2015 yeniden başlatıldı ve hepsi normale döndü. Tuhaf - Geoff James


IDE'yi kapatın ve tekrar açabilirsiniz. VS2015 üzerinde çalıştı


1
2017-12-14 03:47

Visual Studio 2013 ile benzer bir sorun yaşadım. [Çözüm] -> [Özellikler] -> [Başlangıç ​​Projesi] seçeneğini sağ tıklattığınızda, [Tek başlangıç ​​projesi] seçeneğinin seçildiğinden emin olun. Daha önce Azure çalışan rol testi için seçilmiş birden fazla projem vardı.

Mevcut VS sonra, Paket yöneticisi iyi çalıştı.


0
2018-01-17 14:30

Çözümü kapatın ve tekrar açın. IDE'yi kapatmak bazen daha fazla zaman alır. Bu VS 2017'de çalışıyor


0
2018-01-17 15:11

İlk önce NuGet paketlerini geri yüklemem gerekiyordu. Sonra gösterdi.


0
2017-07-13 13:07