Soru SQL'in diğer çözümleri: “Medya setinde 2 medya ailesi var ama sadece 1 tanesi var. Tüm üyeler sağlanmalıdır. ”Hata?


Ben SQL 2008 içine bir 200mb veritabanı geri yüklemeye çalışıyorum ve bu hatayı alıyorum "Medya seti 2 medya aileleri var ama sadece 1 sağlanır. Tüm üyeler sağlanmalıdır." Biraz araştırma yaptım ve yedekleme işlemi sırasında iki hedef dosya belirlendiğinde bunun olduğunu öğrendim. Yedekleme yaparken açıkçası iki dosya hedefini belirtmedim, ancak çoğu kişi bu coz'la kaza sonucu (facepalm) olduğunu söyleyemem. Olası çözümler için biraz daha fazla çaba harcadım ama hepsi tek çözümün yedekleme işlemini yeniden yapmak ya da diğer dosyayı bulması gerektiğine işaret ediyordu. Bu da benim durumumda mümkün değil çünkü sunucu zaten kapatıldı ve zaten hepsini sildim Bu sunucudan dosyalarımı (.bak dosyamı bilen kişi başarısız olur mu?). Ancak, veritabanını, kapatmadan önce sitemizde bulunan geri kalan işlemler için ihtiyaç duyduğumuz bazı veriler için yerel makinemde geri yüklemem gerekiyor.

Kimse?


18
2017-09-01 03:48


Menşei


Bu soru için iki kez oy verebilseydim. - Vahid Ghadiri


Cevaplar:


Codeguy007 oldukça doğru. Bu hata, INITIAL yedeklemenizde iki farklı yedekleme konumu belirtirseniz ve yedekleme işlemi sırasında oluşturulan iki yedek dosyadan yalnızca birini geri yüklemeyi denerseniz oluşur. Sunucunuz zaten kapalı ve silinmişse, o zaman gözetlenirsiniz. Ama gelecekteki referans için, yapmanız gerekenler:

  1. Yedekleme sihirbaz sürecine başla
  2. Yalnızca bir yedek yerinin belirtildiğinden emin olun
  3. Seçenekler sayfasında, 'Yeni medya kümesine yedekle ...' seçeneğini tıklayın ve yeni bir ad ve açıklama belirtin.

Gelecekteki tüm bu geri yükler sadece iyi çalışmalıdır.


16
2018-03-01 21:33

Bu konuya bakın. Microsoft Yedekleme için Microsoft Project Yöneticisi hatayı açıklıyor.

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqltools/thread/abf50e00-c9b0-4809-9e61-43ed8a53e968/

Temel olarak, yedeklemenizi 2 dosya üzerinde düzenleyebilirsiniz (RAID 0'ın söylediği gibi) ve yalnızca bir dosyadan geri yüklemeye çalışırsanız bu hatayı alırsınız. Geri yüklenecek iki dosyaya ihtiyacınız var ve yalnızca bir dosyadan kurtaramazsınız. Sana ne söyleyeceğimi bilmiyorum, belki hata mesajını yanlışlıkla alıyorsun. Aksi takdirde, umarım eski sunucunun sürücülerinde bir fırçalama yapmamışsındır.


8
2017-09-01 04:04Bu tam olarak sorun. Ben hata mesajı alıyorum yani yanlışlıkla veritabanımı yedeklediğimde belirtilen 2 dosya hedefini belirledim (Oh, ilk etapta SQL'in bir istemi olmasını isterdim) ... Sorun şu ki SQL'in geri yüklemesi gereken başka bir dosyaya sahip olmak ve o sunucuya artık erişimim yok, bu yüzden de mahkum oldum. - dmc
Bunu 2012/2012 ile çalışarak 12/2015'de okuyorum. Hala bir ileti yok ve ikinci dosyaya da sahip değilim ... Microsoft'taki birisinin "Beni düşünmeme" yazması gerekiyordu .... 2 yıl işimi kaybettim! Yuppi! - Mariusz.W


Sadece kendimden geçtikten sonra, başkalarının söylediklerini onaylamak ve bir uyarı vermek istedim. İlk kez 2008 R2'den Sihirbaz'dan bir yedek oluşturmaya çalıştığımda, yedekleme hedefi zaten otomatik olarak bir 'NULL' hedefi ekledi.

Farkına varmadım, basitçe başka bir dosya konumu ekledim, bu yüzden sonuç sadece verilerin yarısına sahip bir dosyaydı.

böyle bir şey!


1
2017-07-10 06:15

Bunu da deneyim yoluyla öğrendim.

Bu nedenle, tek bir ortam kümesi veya yalnızca bir dosya kullanarak yedekleme dosyanızı oluşturduğunuzdan emin olun, böylece gelecekte geri yüklemede sorun yaşamayacaksınız:

enter image description here


0
2018-06-12 15:16