Soru Safari ve Chrome, mini genişlikli CSS'yi yok sayar


Safari ve Chrome neden minimum CSS özelliğini yok sayar? Örnek http://jsfiddle.net/8YFHu/2/ Bu IE ve Firefox'ta çalışır, ancak Safari ve Chrome'da değildir.


18
2017-08-16 21:03


Menşei


Yı kur min-width üzerinde td onun yerine table ve iyi çalışmalı. Destek hakkında daha fazla bilgi için MDN makalesine bakın. table: developer.mozilla.org/en/CSS/min-width#Browser_compatibility - James Allardice
Not - Min genişliğinin IE'ye uygulanmadığını söylüyor. IE7'de çalışmıyor gibi görünüyor ama 8 ve 9 bunu destekliyor. - dev.e.loper


Cevaplar:


Chrome ve Safari sadece desteklemiyor min-width mülk table elementler. Ancak, saygı duyarlar min-width Tablo hücrelerine uygulandığında.

Bazı hızlı testlerden sonra destek şu şekildedir:

  • Firefox: Desteklenen (5 sürümünde test edildiğinden emin değil)
  • Internet Explorer: Desteklenen (IE8'den beri. IE7 ve aşağısı desteklemiyor gibi görünüyor)
  • Krom: Desteklenmiyor (anlatabildiğim kadarıyla tüm sürümler)
  • Safari: Desteklenmiyor (anlatabildiğim kadarıyla tüm sürümler)
  • Opera: Desteklenen (11.5'te test edildiğinden emin değil)

Daha fazla bilgi bulunabilir MDN makalesi makalede, makalenin IE IE'den beri bile IE'de desteklenmediğini iddia etmesine rağmen.

CSS2.1 belirtimi bunu belirtir min-width (ve max-width bu konu için geçerlidir):

tüm öğeler ancak değiştirilmemiş satır içi öğeler, tablo satırları ve satır   gruplar

Dolayısıyla, Chrome ve Safari'nin standarda uygun olmayanlar olduğu anlaşılıyor.

Düzenle

Spekülasyonun ilgili bölümüne biraz daha fazla baktım, farkettim ki şöyle diyor:

CSS 2.1'de, 'min-genişlik' ve 'maksimum genişlik' tabloları üzerindeki etkisi,   satır içi tablolar, tablo hücreleri, tablo sütunları ve sütun grupları   Tanımsız.

Yani aslında hiç kimse yanlış anlamadı ve herkes kendi şeylerini yapabilir.


19
2017-08-16 21:14Güncelleme - Şu anda Chrome'un görünüyor yapar bunu destekleyin. Durum böyle olduğu için emin değilim, ama ben sadece Chrome 19'da test ettim. - James Allardice
Chrome'un, min genişliğini birkaç piksele ayarlarken desteklediğini, ancak bunu bir yüzde değerine ayarlarken yapmadığını fark ettim. Firefox her iki durumda da var. - The Oddler


Tecrübemde, td öğelerindeki genişlikleri tanımlamak genellikle pratik değildir. Bu sınırlama için bulduğum en iyi çözüm, tablo için bir div öğesi üzerinde bir min genişliği ayarlamaktır.


6
2018-01-10 17:53Roland Barker ile aynı fikirdeyim: bir tablo için min genişliğini sağlamanın en iyi yolu, tabloyu içeren div üzerinde min genişliğini ayarlamak ve tablonun genişliğini% 100 olarak ayarlamaktır.