Soru Yığın Taşması, sayfa yeniden yüklenmeden sunucu tarafı olayları nasıl bildirir? Firebug'da istek görmüyorum


Yığın Taşması, bir sayfanın yeniden yüklenmesi gerekmeden yanıt eklenen / düzenlenmiş mesajı nasıl gösterir?

enter image description here

Evet, Ajax ile olacağını biliyorum. Bu yüzden, herhangi bir isteğin belirli bir zaman aralığında gelip gelmediğini görmek için Firebug’u bir tarayıcıda kontrol ettim. Ancak Firebug’ta herhangi bir talep gelmiyor.

Firebug'da gösterilmeden bir istek yapabilir miyiz? Bunun arkasında başka fikirler var mı yoksa benim konseptim tamamen yanlış mı?


18
2017-09-14 13:12


Menşei


Bu, SO'nun kendisi yerine Meta için bir soruya benziyor. - Fluffeh
AFAIK, bunu yapmak için WebSockets kullanıyorlar. AJAX değil. - JB Nizet
Firebug'de gösteriliyor ws://sockets.ny.stackexchange.com/ - Tchoupi
@Fluffeh Ben öyle düşünmüyorum, örnek stackexchange olur ama soru bunun nasıl gerçekleştirildiği ile ilgilidir. - Asciiom
Meta'ya ait değil, bu tipik bir "nasıl <bazı site> <bazı işlevler>" sorusunu soruyor, bu durumda söz konusu sitenin SO olması sadece bir tesadüf. - lanzz


Cevaplar:


HTML 5 kullanıyor görünüyor Web Soketleri. Temel olarak, sunucu ile istemci arasında açık bir bağlantıyı sürdürürler ve diğer birçok şeyin yanı sıra, istemcinin sunucudan alındığında yeni verileri işlemek için olay işleyicilerini tanımlamasına izin verir.

WebSockets hakkında bazı temel örnekler ve kavramlar bulacaksınız: WebSockets Tanıtımı: Soketleri web'e getirin.

WebSocket belirtimi, "soket" oluşturan bir API tanımlar   Bir web tarayıcısı ve bir sunucu arasındaki bağlantılar. Düz kelimelerde: Orada   İstemci ve sunucu arasında kalıcı bir bağlantıdır ve her ikisi de   taraflar herhangi bir zamanda veri göndermeye başlayabilir.

Ayrıca bir canlı demo sunucu ve istemci ile kaynak kodu mevcut.

Aşağıdaki soruyu faydalı bulabilirsin: Gerçek zamanlı güncellemeler nasıl çalışır?


12
2017-09-14 13:40

Eklemek için Xavi'nin cevabıEğer tüm içselleri anlamaya gerek kalmadan web prizlerine başlamak istiyorsanız, iticiweb üzerinde push bildirimlerini çok basitleştiren çoklu platformlar (PHP dahil) için bir kütüphane.

Pusher için çalışmıyorum; Bu sadece geçmişte çok yararlı bulduğum bir ürün. Küçük kişisel projeler için her zaman ücretsiz sürümü kullandım, muhtemelen daha büyük bir uygulamada kullanırsam ödeme yapardım.


3
2017-09-14 14:12