Soru Logstash'a göndermek için hangi Serilog batıyor?


Serilog'u Elasticsearch ile birlikte kullanmaya başladık ve yapı kütük verilerini depolamak için çok verimli bir yol (ve daha sonra Kibana gibi araçları kullanarak görselleştirdik). Bununla birlikte, log verilerini doğrudan arka uçta yazma avantajını görmekteyim, ancak Logstash gibi, günlük mesajlarına etiket eklemek, indeksleri seçmek vb. İçin sorumluluk alabilen bir günlük komisyoncusu yapılandıracağım. Bu kurulum uygulamalarının bilgi sahibi olması gerekmeyecek. log veri dağıtımı.

Ortadaki Logstash ile soru, Serilog batığının en iyi şekilde kullanılmasıdır. Bu yüzden Logstash, gelişmiş ve CPU yoğun filtreler uygulamadan verilerini alabilir. Logstash'ın iyi bir arkadaşı olarak bahsettiğimiz Redis'i gördüm ama Serilog'un bir Redis havuzu yok. Serilog lavabo için herhangi bir tavsiyemiz Logstash tarafından bir Elasticsearch endeksine kolaylıkla aktarılabilecek bir veridir?

Elasticsearch lavabosunu ilk önce kullanmak için bir yaklaşım bile vardır ve daha sonra bazı düzenlemeler ve ekstra etiketler uygulandıktan sonra tekrar Elasticsearch'e geri dönün.


17
2017-08-13 10:25


Menşei
Cevaplar:


Kabul edilen cevap lavabodan önce yazılmıştır. Serilog.Sinks.Http var.

Dosyaya ve dosyaya giriş yapmak yerine Filebeat Bunu izleyerek, bir HTTP sink post log olaylarına sahip olabilir. Logstash HTTP giriş eklentisi. Bu, oluşturulan günlüklerin bulunduğu durumlarda daha az hareketli parça anlamına gelir.


24
2017-11-03 06:38OP'nin kabul edilen cevabını buna değiştirmesini rica eder. - NotAgain


Nicholas Blumhardt'ın (Serilog yaratıcısı) RollingFileSink'i JsonFormatter ile kullanması için bir öneri aldım.


13
2017-08-14 03:39Nasıl gitti? Logstash, JSON'u mutsuz eder mi? - Nicholas Blumhardt
Evet yaptı! Sadece istisnaları kaydetmenin en iyi yolunu bulmaya ihtiyacım var ama bu başka bir soru için yemek. - Vagif Abilov
... ve muhtemelen gemi için oduncu mu kullanıyor? - Ben Collins
RollingFileSink, günlükleri dosyaya kaydeder. Günlükleri Logstash'a aktarmak için nasıl kullanabilirsiniz? - wziska
dosya adı logstash dosyasına kütükler gönderebilir. elastic.co/products/beats/filebeat - Shetty


Logstash'ın rabbitmq giriş eklentisini kullanarak Logstash'a son derece iyi bağlanan RabbitMQ'yi destekleyen Serilog için bir havuz oluşturdum:

https://www.nuget.org/packages/Serilog.Sinks.RabbitMQ

Uygulama sunucunuzda bir RabbitMQ örneği çalıştırırsanız, sonunda RabbitMQSink kullanarak bu RabbitMQ örneğine Serilog'la oturum açabilirsiniz, sonuçta ağ ayrıştırma / indirme senaryolarını geçebilirsiniz.

Logstash, ağ yedeklendiğinde sıradaki iletileri alır.

Güncelleme: Sink şimdi V2.0'da ve ASP.NET Core 1.0'ı destekliyor.


8
2017-08-03 23:51