Soru Webkit tarayıcısının denetçisinde birkaç şey eksik


Gibi bir Webkit tarayıcı denetçisi kullanıyorum bu.

Ubuntu 12.10'da çalıştırdığımda, müfettiş kullanırken hata alıyorum. Örneğin:

** Message: console message: file:///usr/share/webkitgtk-1.0/webinspector/UIString.js @42: Localized string "Go to line" not found.

** Message: console message: file:///usr/share/webkitgtk-1.0/webinspector/UIString.js @42: Localized string "Filter" not found.

** Message: console message: file:///usr/share/webkitgtk-1.0/webinspector/UIString.js @42: Localized string "Search Previous" not found.

** Message: console message: file:///usr/share/webkitgtk-1.0/webinspector/UIString.js @42: Localized string "Search Next" not found.

** Message: console message: file:///usr/share/webkitgtk-1.0/webinspector/UIString.js @42: Localized string "α:" not found.

** Message: console message: file:///usr/share/webkitgtk-1.0/webinspector/UIString.js @42: Localized string "%d of %d" not found.


(geany:2487): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_error_trap_pop: assertion `gdk_error_traps != NULL' failed
** Message: console message: file:///usr/share/webkitgtk-1.0/webinspector/UIString.js @42: Localized string "Sources Panel" not found.

** Message: console message: file:///usr/share/webkitgtk-1.0/webinspector/UIString.js @42: Localized string "Toggle breakpoint" not found.

** Message: console message: file:///usr/share/webkitgtk-1.0/webinspector/UIString.js @42: Localized string "Painting" not found.

Alt yarıda konsola sahip olduğunuzda, ekmek kırıntısı / kaydırma çubuğu görünmüyor:

Blank bar

Bunu daha önceki sürümlerinde ve GTK3 sürümünü kullandığımda hatırlamıyorum (from gi.repository import WebKit vb) benzer bir sorunu var ve daha da kötüsü, kaydırma çubuklarının üstte ve altta okları yok. Webkit denetçisini veya bunun için İngilizce yerel ayarını başlatma konusunda bir adımı atmıyor muyum?

Bu sorunu ayıklamak istiyorum, ancak denetleyici nesnesi bir web görüntüleme nesnesi olmadığından, müfettişe bir müfettiş ekleyebileceğime emin değilim? (Müfettiş, Chrome / Chromium'da kendi denetçisiyken, bu müfettişin hatalarını ayıklamanızı sağlayan F12'yi nasıl kullanabileceğiniz gibi). Mümkün olmalı ama belki pyGTK ile değil?

Güncelleştirme: Bunu 12.04 Ubuntu'da test ettim ve yukarıdaki problemi fark etmedim. Bir hata bildirdim İşte. Bu, her 12.10 bilgisayarda bir paketle çakışma mı yoksa yapılandırmamın yanlış ayarlanmış mı?

Güncelleştirme: Aynı sorun 13.04'te gerçekleşiyor.


17
2017-10-30 04:00


Menşei


Gtk kütüphaneleriniz için mevcut olan temalarda bile bir sorun olabilir. Eğer durum değiştiyse, gtk'deki değişimlerin sürekli akışı göz önüne alındığında şaşırmayacağım. Ortamın temasını değiştirmeye ve uygulamayı yeniden başlatmaya çalıştığınızda ne olur (sanırım tunesviewer sanırım, değil mi?). - rbrito
GTK teması ne olursa olsun aynı sorunu alıyorum. Sorun, Tunesviewer'da ve Python tabanlı Webkit görünümünde de devam ediyor. (bunun gibi basit bir örnek bile: theravingrick.blogspot.com/2012/04/... ) - NoBugs
Humm, garip. İşte saf Debian sistemimde gördüğüm şey. - rbrito
@rbrito hangi gtk ve python-webkit-gtk'nin üzerinde çalıştığını kontrol edebilir misiniz? Ayrıca, hangi webkit sürümü? (navigator.userAgent size Webkit / versionnumber verecek - NoBugs
Ayrıca Midori'de (ama Chromium'da değil) oluyor, bu yüzden Python-GTK'da bir şeylerin yanlış olduğunu düşünmüyorum. - NoBugs


Cevaplar:


Google Chrome’da da bazı önceki sürümlerde aynı sorun vardı. Bunu çözen tek şey web denetçisini yeniden başlattı.


0
2017-10-08 18:02