Soru Android Studio, uygulamadaki değişiklikleri dağıtmıyor


Bazen bu senaryo gelişirken ortaya çıkar. Kaynak kodumda bir değişiklik yapardım, hepsini kaydet ve sonra çalıştır ... değişiklik, görünüşe göre uygulamada yansıtılmayacaktı - (Test için bir cihaz kullanıyorum). Uygulamayı cihazımda bile kaldırabilirim ve tekrar çalıştırmaya başladım ve yeni yüklenen uygulama hala kaynak koddaki değişikliği yansıtmıyor. Bu olduğunda kaynağı düzenlemem gerek, koşma isabeti ve belki de cihazda beklediğim değişikliklerle birlikte yeni bir versiyon.

Çözümü burada da denedim, ama sık sık çalışmıyor gibi görünüyor.

Android Studio - Uygulamamı yeni değişiklikler olmadan dağıttı


76
2018-03-28 02:12


Menşei


lütfen kontrol edin bu ve bu Cevap. - Amit Vaghela


Cevaplar:


Bende aynı problem var. Bu konu için aradığımda önce bu konu açıldı. Anında Çalıştır özelliğini kullanmadan çözdünüz (bunu umuyoruz). En iyi çözüm olmayabilir ama şimdilik işe yarıyor.

Sadece "Dosya -> Ayarlar -> İnşa, Yürütme, Dağıtım -> Anında Çalıştır" a gidin ve sadece devre dışı bırakın. Bu Android Studio ile her defasında sıfırdan inşa edilir, ancak doğru şekilde oluşturmamadan daha iyidir.

Mini rant: Android Studio'nun neredeyse her sürümü rahatsız edici bir hatayla geliyor. Sürüm 2'yi yayınlamak üzereler ama onun beta hala arabasıdır. Umarım yakın gelecekte IDE'yi dengelerler.


63
2018-02-03 23:05Android Studio 2.1 kullanıyorum ve hala aynı sorunu yaşıyorum. Tek çözüm, anlık çalıştırmayı devre dışı bırakmak oldu :( - radu_paun
Bunu kabul edilen cevap olarak işaretlemeyi düşünün. - Luis Artola
Bu sorunu "Anında Çalıştır" devre dışı bile, oldukça can sıkıcı !!! AS 2.1.2. 'Temiz' yardımcı olur ... - pvllnspk
Anında koşma engellilerle bile onaylıyorum. - issamux
Eğer başka biri de arıyorsa, OS X’de File -> Preferences -> Build, Execution, Deployment - Gian Luca Scoccia


Dün (2018-03-27) Android Studio, 3.0.1'den 3.1'e kadar resmi bir güncelleme yayınladı ve birçok insanın (benim dahil) bu konuya yeniden başlamasına benziyor.

Kredi # 5 yorum burada, aşağıda nasıl çözüldü:

Android Studio’da Run > Edit Configuration.

Altında Before launch:eğer bulamıyorsan Gradle-aware Make, sadece aşağıdaki gibi:

enter image description here

Eklemek Gradle-aware Make ve ayrılmak Task boş.

enter image description here

Uyarı: Bu eylemin ne anlama geldiğini ve herhangi bir yan etkiye neden olup olmayacağını bilmiyorum. Birisi üzerinde daha fazla açıklama verebilir eğer takdir ediyorum!

DÜZENLE

@ChristopherSmit'e referansla teşekkür ederiz, bu sayfa bundan bahseder Gradle-aware make "Projeyi derleyin ve Gradle'ı çalıştırın" anlamına gelir.
Başta sanırım bu olabilir RunHiçbir kod değiştirilmese bile daha uzun zaman alır; fakat testten sonra, kod değiştirilmediyse ikinci kez daha hızlıdır.
AS 3.1 kullanarak yeni bir proje oluşturursanız, bunun varsayılan bir seçenek olduğu göz önüne alındığında, bu yapılandırmanın oldukça güvenli olduğunu düşünüyorum.


59
2018-03-28 03:36Bunun açıklamasını burada bulabilirsiniz: developer.android.com/studio/run/rundebugconfig.html. Aşağıdaki tabloda "Lansman öncesi operasyonları tanımlayın" - Christopher Smit
Teşekkür ederim! Kodumu düzelten 24 saatten fazla zaman harcadım ve bu kod değişikliğinin neden çalışmadığını merak ettim. Bunun gibi bir şey olduğunu da bilmiyordum. - Bhavesh Bansal
Bütün bu istikrarlı şube AS hatalarından dolayı sinirlenmiş ... - EyesClear
ÇALIŞMA DEĞİL: bağımlılıklar oluştururken hata bölünmüş APK com.android.ide.common.process.ProcessException: aapt çalıştırılamadı - android51130
@ android51130 Aslında bir "daha büyük yazı" buldum İşte. Anında koşmanın çözülmesini engelliyor gibi görünüyor. - Sira Lam


Android Studio 2.0.0'ı kullanarak aynı Sorunu yaşadım, çözdüm Yeniden oluşturma Projem.

Build > Rebuild Project

GUI Picture

veya tarafından Temiz ve Tekrar Çalıştırın

Run > Clean and Rerun

Clean and Rerun


34
2018-04-09 18:33bu benim için çalıştı - adrian4aes
XML dosyamda bazı değişiklikler yaptığımda her seferinde yapmam gerekir mi? Gördüğüm gibi animasyon XML dosyasında her değişiklik yaparım. Uygulamayı yeniden temizleyip yeniden yeniden başlatana kadar yeni değişiklikler yaymaz - Jigar
2018 - A.S. 3.2.0 ve hala bununla başa çıkmak zorundayız - Androiderson
AS 3.0'ten 3.1'e güncelledikten sonra bu problemi ciddiye alıyorum. Her seferinde projeyi yeniden inşa etmeliyim .... - Sira Lam
AS'yi 3.0'dan 3.1'e güncelledikten sonra aynı sorun. - Bandzio


Bu değişikliklerin tüm ilgili dosyalara yayılmaması gerektiğini fark edene kadar gerçek bir tampon oldu ...

Yerleşim düzeninde sorun yaşıyorsanız, düzeninizi güncellemeniz gerekir. res> düzen-v17 Klasör. Tasarım Görünümünde değişiklikler yaptım. düzen klasör ve bu değişiklikler otomatik olarak yayılıyor gibi görünüyordu düzen-v17başlangıçta. Ancak, daha sonra WEREN'T.

Kontrol edin res> düzen-v17 klasör ve .xml Bu klasördeki dosyalar, içinde gördüğünüz değişiklikleri yansıtır. res> düzen Klasör. Muhtemelen anlamadıklarını göreceksiniz. Bunu düzelt ve yeniden dağıt. Benim gibi, yeni kod modlarını görmelisin.

Bu yardımcı olur umarım.


3
2017-09-25 22:32vay bu benim çözüldü. önceki tüm çalıştırma, derleme vb. başarısız! - mio


Şimdilik uygulamayı kapatıp tekrar başlatarak sorunu çözdüm. Bir çekicilik gibi çalıştı. Bir tesadüf ise henüz emin değilim, ama sanırım bu değer bir deneyin.

Başka insanlarda da işe yarayıp yaramadığını merak ediyorum. Bir deneyelim ve bana haber verelim.


2
2018-05-21 00:26Bir tepki-yerli uygulama için çözüm, reaksiyon paketleyiciden çıkmak ve yeniden başlatmaktı. - Mike Lyons


Benim için anlık çalışma kabus, 2-5 dakika yapım süreleriydi ve çılgınca bir şekilde, son değişiklikler yapılara dahil edilmedi. Anında koşmayı devre dışı bırakmanızı ve bu satırı gradle.properties'e eklemenizi şiddetle öneririz:

android.enableBuildCache=true

İlk inşa genellikle büyük projeler (1-2mins) için biraz zaman alır, ancak önbelleğe alındıktan sonra sonraki yapılar genellikle lightnight hızlıdır (<10secs).

Anladım reddit kullanıcısı / u / QuestionsEverythang'dan ipucu Beni kurtardı ÇOK SAYIDA SORUNSUZ ÇALIŞIYOR!


1
2018-03-21 19:23

Alternatif bir düzeniniz olmadığından emin olun. Eğer yaparsan, birini değiştirebilir ve başka birini dağıtabilirsin.


1
2018-06-27 19:19

BuildVersion'u 23'ten yükseltdikten sonra aynı sorun oluştu. AVD'leri kaldırma ve yeniden oluşturma, Gradle Files ile Eşleştirme. Hiçbir şey yardım etmedi. Andriod Studio'nun tamamen yeniden kurulması sorunu çözdü. Bu çözüm olmayabilir ama bu sadece benim için çalıştı.


0
2018-01-01 20:29