Soru Verileri sil / Fabrika ayarlarına sıfırla ADB [kapalı]


Temelde bu benim problemim

Silinmesi gereken stok Android'i çalıştıran 200'den fazla telefonum var (Wipe Data / Factory Reset (Wipe Verileri / Fabrika Ayarı Sıfırlama)) ve daha sonra bazı ek disklerle kurulan yeni bir ROM.

Şu anda Wipe Data bölümü haricinde her şeyi otomatikleştiriyorum. Diğer her şey, bir dizi komutla bir .bat aracılığıyla kolayca yapılabilir, ancak hayatımın kurtarılması ya da veriyi silmek için zorlama modunu nasıl uygulayacağım konusunda çalışamıyorum.

Şu anda denediğim şeyler:

  • Verileri, yapması gereken klasörlerde rm -r * kullanarak siliyorum (veri, önbellek, sd-ext vb.). Bu silinir ama ROM düzgün çalışmıyor ve bir bootloop içinde sıkışır.
  • Tuş basımlarını taklit etmek için "adb giriş keyevent" işlevini kullanmaya çalışıyorum. Ne eşlendikleri hakkında hiçbir fikrim yok çünkü bunlar UNIX kabuğunda ve temelde "girdi" olmadığı halde işletim sistemi zaten yüklenmemişti.
  • Gerçekte silme / sıfırlama işlemini çalıştıran ve el ile çalıştırılan sistemdeki dosyayı / betiği bulmaya çalışıyorum. Bu benim için zaten bir yerde yazılmış olan en basit yol olabilir ama CWM gibi bir şeyde bile nerede saklandığını göremiyorum.

Herhangi birinin herhangi bir yöntemi varsa, bu fabrikada bir .bat veya adb kabuğu ile sıfırlama yapabilirim. Bunu takdir ediyorum. Yaklaşık 2 gün boyunca bunu küçük bir ilerleme ile çözmeye çalışıyorum.


53
2018-05-30 13:52


Menşei


Bu muhtemelen daha iyisini yapar android.stackexchange.com - styler1972
Teşekkür ederim :) Aslında bunu çözmeyi başardığımı düşünürsem, başka birinin bunu kaçırması ve bunu Google'dan bulması durumunda soruyu güncellerim. - Daniel Edwards
Bu kod benim için çalıştı: adb kabuk am-android.intent.action.MASTER_CLEAR - Long Rainbow


Cevaplar:


Etrafında kazmaya başladım, sonunda Android'in kurtarma bölümünün kaynak kodunu indirdim. Gerçekte kurtarma için komutlar gönderebilirsiniz.

 * The arguments which may be supplied in the recovery.command file:
 *   --send_intent=anystring - write the text out to recovery.intent
 *   --update_package=path - verify install an OTA package file
 *   --wipe_data - erase user data (and cache), then reboot
 *   --wipe_cache - wipe cache (but not user data), then reboot
 *   --set_encrypted_filesystem=on|off - enables / diasables encrypted fs

Bunlar, bulduğum birime göre kullanabileceğiniz komutlardır, ancak bu, değiştirilmiş dosyalar için farklı olabilir. Yani adb kullanarak bunu yapabilirsiniz:

adb shell
recovery --wipe_data

--Wipe_data kullanımı, henüz tam olarak test edilmemesine rağmen kullanışlı olanı arıyordu.

DÜZENLE:

Bu konuyu hala kullanan herkes için, bu komutlar kullandığınız kurtarma durumuna göre değişebilir. Eğer Clockword kurtarma kullanıyorsanız, bu komutlar hala çalışmalıdır. / Cache / recovery / komutu içindeki diğer komutları da bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen buraya bakınız: https://github.com/CyanogenMod/android_bootable_recovery/blob/cm-10.2/recovery.c


56
2018-05-31 08:02Sadece FYI - Kişisel telefonum, Samsung Galaxy S2 I9100 (geliştiriciyim, ama androidde değil) bir yedekleme yapmak için ROM Yöneticisi'ni kullanmaya çalıştıktan sonra yanıt vermeyi bıraktı. Kurtarma veya indirme moduna bile önyükleme yapamadım. İnternette arama yaptıktan sonra Odin'i kullanmayı denedim ama telefonu tanımıyordu. ADB yaptı ve sonra bu yazıyı buldum. Bu komutu kullandıktan sonra telefonum cevap verdi! Çok teşekkür ederim, demek istemediysen bile. Umarım başkaları postanızı bana bildirebilir. - H.Wolper
kurtarma: bulunamadı Android Hata Ayıklama Köprüsü sürümü 1.0.31 | Droid 2 Global | CyanogenMod 7.2 - earthmeLon
Deneyin wipe yerine komut. Verileri silmek için root olmalısınız (adb shell, su veya adb root) ama eğer root alamazsanız, bu işe yaramaz. - Artem Russakovskii
@daniel u "recovery --wipe_data" nın "segmentasyon hatası" nda sona erdiğini deneyimlemiş olabilir - kmonsoor
Android 4.3'te başka bir komut kullanmamız gerektiğini öğrendim: adb shell wipe data. Mobil ekran bozuksa ve telefon işlevselse, telefona "adb shell" ile giriş yapabilirsiniz. - kirsche40