Soru Eclipse, indeksleri güncellediğini söylerken ne yapıyor?


Bir çalışma alanını yüklediğimde (Android Java geliştirmesi için), Eclipse durum çubuğunda dizinleri güncelleştirdiğini söylüyor. İlerleme sekmesi, maven.org'a isabet ettiğini bildiriyor.

Maven'i okudum - inşaat yöneticisi gibi görünüyor. Anlamadığım şey, Android çalışma alanımın neden buna ihtiyacı olduğu veya sunucunun neden bulutta kaldığının nedenidir. İhtiyacım var mı? Yoksa, güvenli bir şekilde nasıl kaldırabilirim?

enter image description here


50
2017-12-27 18:05


Menşei


Bu çalışma alanı sürüm kontrolü altında mı? - Cratylus
@ user384706 Bu, Eclipse eklentisi için Vault aracılığıyla. - AngryHacker


Cevaplar:


Projelerin aktif olarak kullanılıp kullanılmadığı m2e / m2eclipse (Eclipse Maven entegrasyonu) kurulduğunda ortaya çıkan genel bir adımdır.

Bu adım, Eclipse tercihleri ​​aracılığıyla devre dışı bırakılabilir: Pencere / Tercihler / Maven / "Başlangıçta deposu dizin güncellemelerini indir". Bu seçenek ana "Maven" tercih sayfasındadır (bir çocuk sayfası değil). Bunun olmasını önlemek için kutunun işaretini kaldırın.

Eclipse m2e Disable repository index updates on startup

Bunun indirilmekte olduğu dosya Maven etkinleştirilmiş projelerde kullanmak için Maven merkezi deposunda bulunan mevcut tüm bağımlılıkların bir indeksi olup, bunların Eclipse UI içinde kolayca seçilmesini ve aranmasını sağlar. Esas olarak bir kullanıcı kolaylığı ve zorunlu değildir.


93
2017-12-27 18:08Ama bu konu büyük önceliğe sahipken neden kanlı yaşlar alıyor? iostat, makinenin IO ve CPU bant genişliğinin% 80'ine ve makinenin performansının diz çökmesine neden olduğunu gösterir. Java.io.RandomAccessFile.readBytes () gerçekleştiriliyor. - divanov
Eclipse bir mayın tarlasıdır, her özellik bir sürü hata ve uyarı ile birlikte gelir, UI talebinin sunulduğu aynı iş parçacığı üzerinde dizin dizini çalıştırmanın basit fikri tamamen kabul edilemez. - PierluigiVernetto
@PierluigiVernetto Hayır, bu UI iş parçacığı üzerinde çalışmaz. Bu işlem durdurulabilir veya devre dışı bırakılabilir (yayınlanan ekran görüntüsünü referans alarak). Maven merkezi deposu muazzamdır ve yerel bir endeksi korumak oldukça önemli bir süreçtir. Son kullanıcılar, bu bakım maliyetinin Maven merkezi havuzundan artifakt kimliklerini kolayca bulmak ve seçmek için fayda / kullanıcı rahatlığına değip değmeyeceğine karar verebilir. (Sistemlerimde, güncellemelerden bir performans etkisi fark etmiyorum bile.) - ziesemer