Soru Notepad ++'da seçili metni el ile vurgula [kapalı]


Microsoft Word gibi bir belge için seçtiğiniz bir kod bloğunu vurgulamak için bir yol bulmaya çalışıyordum. Mümkün mü?


44
2018-03-02 20:24


Menşei
Cevaplar:


Not Defteri'nde ++ bir kod bloğunu vurgulamak için, lütfen aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Gerekli metni seçin.
  2. İçerik menüsünü görüntülemek için sağ tıklayın
  3. Seçmek Style token ve mevcut beş seçenekten birini seçin ( Using 1st style  için using 5th style). Herbiri farklı renklerdir. Eğer sarı renk istiyorsanız seçin using 3rd style.

Kendi stilinizi oluşturmak istiyorsanız kullanabilirsiniz Style Configurator altında Settings Menü.


119
2018-03-04 01:15Sürüm V6.5'te görebiliyorum, ancak Windows'ta sürüm v5.8.7'de değil. - Thomas
Sorun şu ki, metinle metni vurguladığınızda, örneğin kodunuzun tamamında "Integer.valueOf ()" ifadesinin bulunduğu her yerde "Integer.valueOf ()" ifadesi vurgulanır. Sadece bir yerde bir şeyi nasıl vurgulayacaksınız? - Bhushan
ayrıca bu stiller kalıcı olarak kaydedilmez - Bhushan
Notepad ++, bir kelime işlemci değil bir metin editörü olduğunu unutmayın. Metni olduğu gibi kaydet. Bu, vurgularınızı dosyaya kaydedemeyeceğiniz anlamına gelir. - Arashsoft


"Metninizi seçin, sağ tıklayın, ardından seçin Style Token ve sonra 1. stili (2. stil, vb…) kullanarak. Şu anda stil belirteçleri kaydetmek mümkün değil ama Fikir torrentinde bekleyen bir fikir var.

Varsayılan olmalı, ancak gizlenmiş olabilir.

"Bu senin başına bir şey gelebilir. contextMenu.xml Böylece sadece temel standardı elde edersiniz. NPPs config klasörüne bir göz atın (%appdata%\Notepad++\) Eğer contextMenu.xml var mı. Eğer hayır ise: bu cevap olurdu; eğer evet ise: kusur olabilir.   Her neyse orijinal standart contextMenu.xml yakalayabilirsiniz buradan ve config klasörüne yerleştirin (veya mevcut xml'yi değiştirin). NPP'yi başlatın ve uzun bir bağlam menüsüne sahip olmalısınız. Bahşiş: bir göz atmak contextmenu.xml kendisi - çünkü kendi ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsin. "

Görmek bu daha fazla bilgi için


7
2018-03-02 20:34