Soru Rails geliştirme kaydını nasıl izleyebiliriz?


Ekibimin bir üyesi Windows XP'de bir Rails uygulaması geliştiriyor. Uygulamayı çalıştırdığımızda ya NetBeans içinde başlattığımızı ya da bir konsol açıp arayarak script/serverRails geliştirme günlüğü ilerlemez. Sadece Webrick başlangıç ​​mesajı var. Uygulama kesinlikle çalışıyor, ancak tarayıcıda çeşitli sayfalara vurduğumuzda, herhangi bir kayıt çıkışı görmüyoruz.

OS X sistemimde aynı uygulamaya baktığımda, çıktı kaydı beklendiği gibi çalışıyor.

Rails "geliştirme" ortamında çalıştığından emin oldum.

Günlüğe kaydetmenin neden engelleneceği hakkında bir fikrin var mı?

Environment.rb dosyası için bunu etkileyecek yapılandırma paramları var mı?


44
2018-06-18 23:39


Menşei


windows kullanmak için kötü bir fikir. - bmalets


Cevaplar:


İçine bak log/ dizin - bir olmalı development.log. Bahse girerim çıktı.

Değilse, dizinin yazılabilir olduğundan emin olun.

Çalışırken nasıl göründüğüne bakmak için: git bash kuruluysa veya cygwin gibi başka bir kabuk varsa, bir kabuk açabilir ve tail -f log/development.log o eklenmiş şeyler alır gibi günlüğü kaydırır.


102
2018-06-18 23:53Selam Sarah! Sağol, evet, onu -f'yu çalıştıran Git Bash konsol penceresiyle ayarladım. Ancak, Webrick'in çıktıları stdout'a kaydeden tüm Rails'leri göndermediğini görüyorum. Bunun varsayılan olarak olması gerekiyordu sanıyordum. - Ethan
Evet, bu garip. Bir dizinde ruby ​​script / server çalıştırdığımda (git bash, XP Pro'da) çıktıyı görüyorum. Ben "ruby" olmadan ve hatta cmd.exe içinde denedim. Her seferinde, bir şey çıktı almak için bir pencere çıkışı çıkana kadar bekledi. Rails / Ruby / WEBrick hangi versiyonunda? 2.3.2 / 1.8.6 / 1.3.1 seviyesindeyim. - Sarah Mei
2.3.2 / 1.8.6 / WEBrick hakkında emin değilim - Şu anda o XP makinesine erişimim yok. - Ethan
ÜRETİMDE: Bu üretim modunda çok kullanışlıdır - sunucuyu geliştirme modunda çalıştırdığınızda, linux olarak daemon olarak değil, günlükleri konsolda varsayılan olarak önizleyebilirsiniz. Sorun, sunucuda, üretimde uygulamanız olduğunda: bu komutla hata izleme çok daha kolay - Outside_Box


Raylar Yapılandırması Belgeleriniz var olabileceğini düşündürmektedir log_level dışındaki bir şeye ayarla :debug yapılandırmanızda.

Ayrıca istekleri görüntülemek için alternatif bir yer vardır: Rails uygulamanızda log / development.log dosyası. Orada hiçbir şey yazılmazsa, probleminiz yapılandırmada olmalıdır. Bir * nix sisteminde çalışırdım:

$ tail -f log/development.log

Ve gelen istekleri izleyin. Bana bir şey olduğunu söylüyorlar. Windows sürümü tail.


8
2018-06-18 23:59

less -R log/development.log

Bunu yeni kullanmaya başladım.


6
2017-11-15 12:33

Geliştirme günlüğünü almak için şunu deneyin:

tail -f log/development.log

Uygulama yolunda olduğunuzdan emin olun.


3
2017-08-31 13:17

Ben her zaman kullanırım log/development.log günlüklere bakmak için. Sadece tail -f Cygwin veya bir şey kullanarak.

Belki Windows ortamınız WEBrick kullanıyor ve OS X ortamı Mongrel veya başka bir web sunucusu kullanıyor. Bazı web sunucularında, günlüğe kaydetme çıktısının (ayrıca) doğrudan kabuğa yazıldığını ve diğerleri ile yalnızca günlük dosyalarına yazıldığını fark ettim.


2
2018-06-18 23:58

Netbeans, dev günlükleri çok büyük olduğunda, konsol penceresindeki dev günlüğünü göstermeyi durdurur gibi görünüyor. En azından bu benim deneyimimdi.


2
2018-06-19 07:59

Webrick'in kaynağına girmeden, görüntülenen bilgilerin miktarının varsayılan olarak büyük olmadığından şüpheleniyorum. Webrick'i OSX'de çalıştırdığına ve Mongrel'i kullanmadığına emin misin?

Aslında, Webrick'i kullanmaya devam etmenin özel bir sebebi var mı? Phusion Yolcusu'nun gelişinden önce, Mongrel de facto ön uç sunucu seçimi ve Windows üzerinde iyi çalışıyor. Eğer yüklerseniz (gem install mongrel) daha sonra Rails varsayılan olarak kullanacaktır.

Geliştirme ortamımda, Webrick'i (sonra nasıl anladım - uzun zaman oldu) çok kısa bir çıkışım var: sadece "GET" talebinin bir kaydı. Mongrel'e geçiyorum, tüm işleri yaptım: istek, parametreler, SQL, zamanlamalar vb.


1
2018-06-19 07:56Teşekkürler. Bu gerçekten yararlıdır. Evet, OS X makinemde Mongrel çalışıyor. İş arkadaşımın XP sistemi Webrick'i çalıştırıyor. Orada Mongrel'i kurmayı deneyeceğim. - Ethan