Soru Eclipse otomatik tamamlama (içerik asistanı) facelets (jsf) ve xhtml ile


Eclipse (3.5, WTP) içeriği, facelet kullanarak JSF (1.2) etiketleri için .xhtml sayfalarında nasıl yardımcı olur? .Jsp dosyalarında çalışır, ancak xhtml değil.

Ben google çok ve birçok yerde (MyFaces wiki dahil) söylenir - "Eclipse xhtml ve facelets ile çalışamaz"

Bu, .jsp dosyaları ile çalıştığından, bu içerik desteğini etkinleştirmek için bir mekanizmanın olabileceğini varsayardım.

Büyük bir kod tabanı olan bir projede çalışmaya başladım, bu yüzden uzantıları değiştirmek bir seçenek değil. Ek eklentiler istenmeyen bir şey değildir, ancak başka hiçbir şey işe yaramıyorsa kabul edilebilir.

(Birisinin bu konuyla ilgili kötü bir çözüm bulunup bulunmadığını doğrulamak için soruyu soruyorum - aksi halde bunun mümkün olmadığını biliyorum)


44
2018-01-25 22:37


Menşei


.xhtml ve zengin yüzlerle, benim için çalışmadığı gibi bunun için çalışan başka yanıtlar var. - f1wade


Cevaplar:


Soruyu sorduktan sonra çözümü hemen buldum (ve çözmeye çalıştığım bir saat sonra):

Window > Preferences > General > Content Types > Text > JSP > Add (xhtml)

Dosyaların jsp olarak ele alınmasını sağlar. Böylece, JSP editörüyle açıldıklarında, tanımları olan herhangi bir etiket kitaplığının otomatik tamamlayıcısı .tld biçim (<h: ve <f örneğin) çalışır. Facelets ve yalnızca facelets etiketleri hala çalışmıyor. Onların .tld Projelere eşdeğerlerin eklenmesi gerekmektedir. Facelet tld bulunabilir İşte.

Bir başka, biraz daha karmaşık bir çözüm tarif edilmiştir İşte.


60
2018-01-25 23:01eh .. bir downvote? Bu benim için iyi çalıştı. Neden reddedildiğini açıklayın. - Bozho
İyi iş (+1). Neden birinin sana neden düşürdüğünü anlamıyorum. - Arthur Ronald
Belki kızgındı, kendi sorunuzu cevapladınız ;-) Bu arada, benim için de çalıştı! (1) - Nils Schmidt
Bu Galileo için beni çalıştı ama şimdi Indigo en son sürümüne geçti ve ben onu işe alamıyorum. Eclipse 3.7 Indigo + Facelets ile şanslı herkes? - Balázs Mária Németh
Eclipse 3.7 için JavaServer Faces 2.0 fasetinin projeye eklenmesi, benim için sorunu çözdü. * .xhtml, HTML altındaki Tercihler penceresinde zaten kayıtlı. - Vítor E. Silva Souza


İçinde Eclipse Indigo (3.7) jsp olarak * .xhtml eklenmesi işe yaramıyor.

Bir proje fasetinin eklenmesi sorunu çözer:

Projeye sağ tıklayın -> Tercihler -> Proje Yönlendirmeleri -> "JavaServer Faces" üzerine tıklayın, sürüm muhtemelen 2.0 olmalıdır.

Sonra kütüphane için sorar "devre dışı bırak ..." seçeneğini tıklayabilirsiniz.Çünkü büyük ihtimalle zaten kavanozların yapılandırılmış olması gerekirdi. Benim bir kütüphane yok, o kısmı göz ardı ettim.

Ekran görüntüsü: enter image description here


48
2017-08-30 11:52Bozho'nun çözümü ilk başta benim için çalışmadı. Ama projeme bir JSF faset ekleme çözümünüz hemen işe yaradı. Merci Mihail - kiwifrog
Bu ayrıca / Eclipse Kepler ile çalışır (4.3) - Terel
Bu benim için işe yaramıyor, hala kod yardımı .xhtml dosya alınamıyor. - f1wade
ne işe yaramazsa daha fazla bilgi verin. tutulma sürümünü ver ... - mist


JBoss Tools'u kullanın, JSF + Facelets projelerim için kullanıyorum. Bu teknoloji ile çalışmanız gerekiyorsa alabileceğiniz en iyisidir.

http://www.jboss.org/tools

Eclipse 3.5 ile uyumlu olan CR1 olan en son aday sürümü kullanmanızı tavsiye ederim, son sürüm yakında çıkmalı, ancak CR1 kaya katı.

http://in.relation.to/Bloggers/JBossTools31CR1Released


7
2018-01-26 00:31iyi. Ama kesinlikle .xhtml uzantısı ile çalışıyor mu? Her neyse, tercih ettiğim çözüm ek-eklenti olmayan bir çözümdür. - Bozho
evet kutudan xhtml ile çalışır ve herhangi bir etiket kütüphanesi, hatta özel facelets etiketleri de dahil olmak üzere JSF geliştirme yaparsanız, yararlı olan çok daha fazla şey. - kpolice
SpringSource Tool Suite'i kullandığımdan, JBoss ve SpringSource araçlarını aynı kurulumda kurduğumda garip geliyor.)) Umarım işe yarayacaktır. - Hendy Irawan
Eklentinin eklenmesi, eklentinin kendi yararları için olmalı, Eclipse'in sahip olduğu bir işlev eklememelidir. - mist
Burada çalışmadı ve gerçekten çok ağır (işe yaramazsa kullanamadım) ... :( - Tom Brito


JBoss Tools'u kurdum ve projem için (Eclipse Mars'ta) yapılandırılmış JavaServer Faces faseti vardı, ancak yine de herhangi bir içerik yardımımı almadım. .xhtml Dosyalar. Burada belirtilmeyen bir çözüm seçmek JSF yetenekleri ekle:

Add JSF Capabilities

Projeyi sağ tıklayın ve seçin Yapılandır -> JSF Yeteneklerini Ekleme.

Yukarıdaki resme benziyordu ama öyle derdi ki JSF Yeteneklerini Ekleme yerine JSF Yeteneklerini Kaldır. Yukarıdaki resimde, JSF yeteneklerini zaten eklemiştim.


2
2017-09-02 18:07ne demek istiyorsun in the place where Remove JSF Capabilities is located? - ACV
@ACV Belki de cevap biraz açık değildi. Benim durumumda, yetenekleri zaten eklemiştim, bu yüzden resim diyor ki JSF Yeteneklerini Kaldır. Bunu daha önce yapmadıysam, derdi ki JSF Yeteneklerini Ekleme yerine. Yorum için teşekkürler. - Magnilex
Teşekkürler. Jboss araçlarına sahip olsam bile sorunu çözemedim :( - ACV


Hakkında düşündün mü MyEclipse? Özgür değil, ama oldukça güzel bir alet. JSF ile geliştirdiğimde çok yardımcı oldu.


1
2018-01-25 23:42Bunu iki nedenden dolayı düşünmüyorum: 1. ücretsiz değil 2. en son değerlendirdiğimde bu yüzden çok uzun bir zamandır eclipse'i tekrar yüklemek zorunda kaldım. Doğru, uzun zaman önceydi, ama stil .. - Bozho


Primefaces ad alanını içerdiğini kontrol edin! Dolayısıyla, html etiketiniz şöyle görünebilir:

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
xmlns:ui="http://java.sun.com/jsf/facelets"
xmlns:h="http://java.sun.com/jsf/html"
xmlns:f="http://java.sun.com/jsf/core"
xmlns:p="http://primefaces.org/ui">

Eclipse Luna ve primefaces 5'de kullanıyorum.


1
2017-07-18 15:53

Hiçbir şey işe yaramıyorsanız, Tercihler-> Genel-> Anahtarlar bölümüne gitmelisiniz. Ardından, "içerik asistanı" için yalnızca bir "içerik asistanı" araması yapın. "Java kaynağını düzenleme" mevcut olduğunda bu komutu kopyalayın. Ve bağlamayı ctrl+uzay ve "JSP Kaynağını Düzenleme".


1
2018-03-10 07:34