Soru Windows 8.1 Aygıt Yöneticisi artık Google Nexus 7 için Android Cihaz yerine ACER Cihazı gösteriyor


Bu hafta bir Windows Güncelleme sırasında "Diğer donanım - ACER Kompozit ADB Arabirimi" başlıklı isteğe bağlı bir yama sunuldu. Bu, daha büyük bir yama güncellemesinin bir parçasıydı ve yanlış bir şekilde yama yazdı ve yükledim. Acer kitine sahip değilim, ama kullanıyorum ADB daha geniş Android geliştirmede.

Tabletimi PC'ye bağladığımda, "ACER Kompozit ADB Arabirimi" başlıklı "ACER Aygıtı" adlı bir kapsayıcının içinde Aygıt Yöneticisi'nde görünür. PC veya ADB'ye görünmez. Önceden "Android Cihaz" adı verilen bir kapta ortaya çıktı ve iyi çalıştı. Cihaz bir Google Nexus 7.

Yüklenen programlarda veya yüklü güncellemelerde yama, rahatsız edici olarak listelenmiyor ve bunu denemek ve kaldırmak için uğraşıyorum. Aygıtı (ve sürücüleri) kaldırmayı denedim, ancak bunlar aygıt tekrar takıldığında yeniden yüklenir.

Bu düzeltme ekini nasıl kaldırırım?


44
2017-08-15 13:32


Menşei


Lütfen sorunuzu superuser.com - Nikola Despotoski
Cihaz yöneticisinde cihazı sağ tıklayıp güncelleme sürücüsünü seçip Google USB Sürücüsüne göz atmayı denediniz mi? - Dreagen
Evet, bunu denedim. Ayrıca, Aygıt Yöneticisi aracılığıyla aygıtı ve sürücüleri de kaldırır ve hızlı olursanız, ACER Aygıtına geçmeden önce Android Aygıt olarak geri gelir. Bu durumda sürücü güncellemesini aynı sonuçla denedim. - Sprozza


Cevaplar:


İlk @ volodymyr-rybak tarafından sağlanan bu basit prosedürü deneyin:

'ACER Kompozit ADB Arayüzünü açın ve' Sürücü Güncelleme ... 'seçeneğini seçin.   Açılan pencere 'Sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat' seçimini yapın   'Listede bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver'   'MTP USB Aygıtı'nı seçin ve İleri düğmesine tıklayın.


Bu benim Nexus 4'üm için çalıştı.

 1. Android cihazınızı ayırın.

 2. Geliştirici Seçenekleri'nde USB Hata Ayıklamayı devre dışı bırak.

 3. Aygıt Yöneticisi'nde (PC'de) tıklayın View --> Show Hidden Devices.

 4. İçin girişi çift tıklayın ACER Composite ADB Interface açmak Properties.

  Tıkla Driver sekme ve daha sonra Roll Back Driver. Bu sorunlu sürücüleri kaldıracaktır.

  'Geri Sürücüyü Geri Al' seçeneği grileşirse, tıklayın. Uninstall. Onaylama açılır penceresinde Delete the driver software for this device ve sonra Tamam'ı tıklatın.

 5. 'ACER Kompozit ADB Arayüzünün' tüm örnekleri için bunu yapın.

 6. PC'nizi kapatın. Ve tekrar başla.

 7. Şimdi cihazınızı tekrar bağlayın. PC'niz bir depolama aygıtı olarak tanıyacaktır.

 8. USB Hata Ayıklamayı yeniden etkinleştirin.

 9. Tekrar 'ACER Kompozit ADB Arayüzü' olarak görünüyorsa, sürücü güncellemesini geri almak için (4) ve (5) 'i tekrarlayın.

 10. Veya ... 'ACER Kompozit ADB Arayüzünü açın ve' Sürücüyü Güncelle ... 'seçeneğini seçin, açılan pencerede' Sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat 'seçimini yapın, ardından' Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver 'seçeneğini belirleyin. Listede 'MTP USB Device' seçeneğini seçin ve Next butonuna basın.


98
2017-08-15 20:50Win8.1 güncellemesinden sonra Nexus5 cihazım artık doğru şekilde takılmamış ve cihaz yöneticisinde "ACER ADB Arabirimi" olarak gösteriliyordu. Bu prosedür sorunu çözdü. - pingo
Bir Acer dizüstü bilgisayar satın aldım ve hata ayıklama yapmak için Nexus 5'imi takmaya çalışıyorum ve bu sorunu yaşıyorum. Ama bu çözüm benim için çalışmıyor. Geri Alma Sürücüsü seçeneği her zaman devre dışıdır ve Kaldırma, tekrar bağlanana kadar aygıtı kaldırmış gibi görünüyor. - tyrel
@tyrel, dizüstü bilgisayarınızı kapattığınızdan emin olun (yeniden başlatma yerine) (adım 6). Sistem Geri Yükleme son kullanılabilir seçeneğinizdir. - dnp
+1 FWIW, seçenek 10. benim için çalışan tek kişiydi. - si618
Sürücünün güncellenmesi, Nexus 5 cihazım için çalıştı. Tek fark, MTP USB Aygıtı yerine, Kompozit USB Aygıtını seçmem gerektiğiydi. Teşekkürler! - Upendra


Sorun devam ederse, ACER ADB Arayüzünü sağ tıklayın ve 'Sürücüyü güncelle ...' seçeneğini seçin, ardından 'Bilgisayarıma göz atın ...'Bir listeden seçmeme izin ver ...'ve Nexus, Google Nexus ADB Arayüzü ve diğeri için iki seçenek görmelisiniz MTP USB Aygıtı. MTP'yi seçin ve sürücüyü yüklemek için 'İleri'ye basın, daha sonra bilgisayarınızda taşınabilir bir aygıt olarak görünmelidir.


20
2017-08-21 02:09Android Lollipop'a geçtikten sonra sorun devam ediyor. Bu, Windows 8.1'de benim için çözüldü - Rohan
Çözüm için çok teşekkürler. Her iki Nexus 7'yi ve Nexus 5'i kutuda kullanıyorum, bu yüzden bir sorun oluştu. Sorunu çözmek için önerilen prosedürü takip ettim. Nexus 5 cihazımı "MTP" modunda bağlandı 1. Açılan Aygıt Yöneticisi 2. "Acer Aygıtı" - "Acer Kompozit ADB arayüzü" -> "Sürücü Yazılımını Güncelle" ye sağ tıkladı 3. Sonra seçildi "Sürücü yazılımı için bilgisayarıma göz at" 4 Ardından Seçili "Bir listeden almama izin ver" ve Acer olmayanı seçtim ve işe yaradı. - yogishaj
Yönteminiz Windows 10'da benim için çalıştı, ancak sadece cihazı ilk devre dışı bıraktıktan sonra (sağ tıklama -> devre dışı, cihaz yöneticisinde). - Brian


ACER sürücüsünü kaldırmak ve sürücü dosyalarını kaldırmak için:

(Yeniden) Nexus 7'nizi bilgisayarınıza bağlayın. Aygıt Yöneticisi'ni açın (Windows Denetim Masası'ndan arayabilirsiniz).

"Android Cihaz" adlı bir girişi bulun ve genişletin. Nexus 7, "Android Aygıtı" altında "Android Kompozit ADB Arabirimi" veya "ACER Kompozit ADB Arabirimi" olarak görünmelidir.

Girişi sağ tıklayın ve "Özellikler" i seçin. "Sürücü" sekmesinin altında, son girişi "Kaldır" ı seçin. Görüntülenen yeni iletişim penceresinde "Bu aygıtın sürücü yazılımını sil" seçeneğini işaretleyin. ACER sürücüsünü kaldırmak ve sürücü dosyalarını kaldırmak için Tamam'a tıklayın.

Google Nexus USB sürücüsünün geçerli sürümünün yüklü olduğundan emin olun:

USB sürücüsünün en son sürümünü Android Geliştirici sayfalarından indirin ve masaüstünüzde açın. "Usb_driver" adlı bir klasör oluşturulacak.

Aygıt Yöneticisi'nde Nexus 7'nizi tekrar "Android Aygıtı" altında bulun, richt-tıklatın ve "Sürücü Yazılımını Güncelle ..." yi seçin. Bu, Donanım Güncelleme Sihirbazını başlatır.

"Sürücü yazılımı için bilgisayarıma göz at" ı seçin. Masaüstünüzdeki "usb_driver" klasörünün konumuna göz atın ve "alt klasörleri dahil et" seçeneğini işaretleyin. Ardından Tamam'a tıklayın. Mevcut Google Nexus Sürücüsü şimdi yüklenecek.

Not: Donanım Sihirbazı "en iyi sürücü yazılımı zaten yüklü" bildiriyorsa, yukarıda açıklandığı şekilde Nexus 7 için geçerli sürücüyü kaldırmak için adımları tekrarlayın, ardından geçerli Google Nexus sürücüsünü tekrar deneyin ve yükleyin.


3
2017-08-15 14:41

Windows 8.1 Bilgisayarım, "Windows 8.1 için ACER ADB Arabirimi güncelleştirmesi" sürücülerini içeren otomatik güncelleştirmeyi yaptı. Bu uzaktayken ve bu öğleden sonra eve geldiğimde oldu, güncellemelerin uygulanmasını sağlamak için bilgisayarı yeniden başlatması istendi.

Güncellemeler uygulandığından beri Nexus 7 (2012) cihazımı bir "MTP USB Aygıtı" olarak bağlayamadım. Tablette yeniden bir fabrika ayarlamayı içeren bir çözüm bulmaya çalışırken saatler geçirdim.

Tablet gitmeden önce başarılı bir şekilde bağlandı! Bu bir ipucuydu. Bu yüzden bir Windows Geri Yükleme'yi daha önceki bir geri yükleme noktasına yaptım. Ne biliyorsun? Nexus 7 şimdi daha önce olduğu gibi bağlandı.

Daha sonra Windows Güncellemeleri için kontrol ettim, ancak nelerin güncellenmekte olduğuna dikkatlice baktım. ACER ADB güncellemesi "ek güncelleme" olarak listelendi. Unutulmak için işaretledim ve sonra diğer güncellemeleri uyguladı. Çok uzak çok iyi.

Bütün bunlardan sonra; Sisteminizi eski bir geri yükleme noktasına geri yüklemeyi deneyin ve ACER ADB güncellemesini yüklememeyi seçin.


0
2017-08-15 13:58

Benim durumumda, sürücüyü “ACER Kompozit ADB Arabirimi” (“ACER aygıtı” gibi bir şeyin altında görünen) için geri çevirmek işi yaptı. Geri yüklemeden hemen sonra, yeniden başlatmadan önce, Nexus 7 hem Aygıt Yöneticisi'nde hem de Dosya Gezgini'nde Nexus 7 olarak görünür.


0
2017-08-16 00:45

Benim durumumda, Aygıt Yöneticisi'nden "Kaldır" ı seçtim, aygıtı fişten çıkardım ve yeniden bağladım. Windows 7 kendisi için gerçek sürücüyü bulmak için yeterince akıllı ve tekrar kullanmama izin verdi.


0
2017-12-18 23:13

Cihazınızda, USB bilgisayar bağlantısının “Medya cihazı (MTP)” olarak ayarlandığından emin olun.

Touch Settings > Device > Storage. Then touch Menu Menu > USB computer connection. MTP should be selected by default, but you may have to uncheck MTP, check and uncheck Camera (PTP), and then recheck MTP.

0
2018-02-18 11:49

Yardımınız için teşekkürler - Şimdiye kadar yaptığım Sistem Geri Yükleme'den ayrı olarak önerilenlerin hepsini denedim.

Düzeltmek için gereken birkaç şey daha bıraktım, ancak ACER düzeltme ekini uygulamadan önce kayıt defterini ve düzeltme ekini bir noktaya geri yükledim ve şimdi oldukları gibi geri aldım.

Bu yamayu gizli olarak işaretledim, bu yüzden hataya tekrar başvurmuyor.


0
2017-08-15 15:47

Aynı davam vardı. Bu sorunun Samsung Nexus vs LG nexus ile bir çatışma olduğunu düşünüyorum. Samsung Nexus Galaxy'yu kullanmadan önce. Şimdi LG nexus 5 kullanıyorum.

Benim durumumda:

 1. Sürücü dosyalarını buldum ve bunları kaldırdım. (Aygıt Yöneticisi - ACER ADB Arabirimi [sağ tıklama] Özellikler - [Sekme] Sürücü - Sürücü Ayrıntıları)
 2. Aygıtı Aygıt Yöneticisi'nde de kaldırdım.
 3. Ardından, donanım değişiklikleri için tarandım .. (sürücü Windows 8.1 tarafından otomatik olarak yüklendi)

Sonunda, Nexus'a depolama alanı olarak göz atabilirim.


0
2017-11-17 06:34

Benim durumumda, ne sürücü güncellemesi ne de bir windows sistemi geri yükleme yardımı. Farklı bir USB kablosuyla denediğimde, sistem Nexus 5 cihazımı tespit etti. Bazı nedenlerden ötürü, telefonu şarj ederken diğer USB kablosu, cihazı şimdi hiç göstermiyor.

Not: Sahip olduğumdan farklı bir USB kablosuyla denemek istedim ama maalesef bir tane alamadım, diğer tüm olası çözümleri denemek için iki saate yakın bir zaman harcadım.


0
2017-08-07 04:07