Soru Başka bir JavaScript dosyasına nasıl bir JavaScript dosyası ekleyebilirim?


JavaScript’de benzer bir şey var mı @import CSS'de başka bir JavaScript dosyasının içine bir JavaScript dosyası eklemenizi sağlar?


4158
2018-06-04 11:59


Menşei


stackoverflow.com/questions/21294/... - Daniel A. White
@Daniel, bir AJAX çağrısı kullanmak istemiyorum. - Alec Smart
İçe aktarılan dosyayı neden gerektiren diğerinden önce beyan etmiyorsunuz, sadece siparişi kullanarak script etiketler? - falsarella
@Claudiu Bu yardımcı olmazdı ithalat bir şey, ama aynı zamanda çalışması gerekir. Başka bir JS dosyasına bağlı bir JS dosyanız varsa, önce bağımlılık dosyalarının betik etiketlerini bildirmeniz yeterlidir, böylece daha sonra bağımlılıkları yüklenir. Olası bir yaklaşımın olmadığı bir durumunuz varsa, buradaki cevaplar yardımcı olmalıdır. - falsarella
Bunu yapmanın pratik avantajı nedir? Her iki durumda da javascript dosyasına bağlı kod tabanı yüklenmeyecek ve her durumda çalışmaya başlamayacaktır! - Ciasto piekarz


Cevaplar:


Javascript'in eski sürümlerinin hiçbir ithalatı, içermemesi ya da gerektirmemesi nedeniyle, bu soruna birçok farklı yaklaşım geliştirilmiştir.

Ancak JavaScript'in son sürümlerinde standartlar var ES6 modülleri Bu, çoğu tarayıcı tarafından henüz desteklenmese de modülleri içe aktarma. Tarayıcı uygulamaları ile modülleri kullanan birçok kişi inşa etmek ve / veya transpilation Modüller gibi özelliklerle yeni sözdizimini kullanabilmeyi sağlayan araçlar.

ES6 Modülleri

Şu anda, ES6 Modülleri için tarayıcı desteğinin özellikle büyük olmadığını, ancak yolda olduğunu unutmayın. Göre Bu StackOverflow cevabıChrome 61, Firefox 54’te destekleniyorlar. dom.moduleScripts.enabled yerleştirme about:config) ve MS Edge 16, sadece Safari 10.1 ile bayraksız destek sağlar.

Bu nedenle, şu anda, kullanıcı için bu tarayıcı sürümlerini kullanması veya herhangi bir bayrağı etkinleştirmesine gerek kalmadan çalışacak geçerli JavaScript'e derleme ve / veya transpilasyon araçları kullanmanız gerekecektir.

ES6 Modülleri olağan olduğunda, bunları nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

// module.js
export function hello() {
 return "Hello";
}
// main.js
import {hello} from 'module'; // or './module'
let val = hello(); // val is "Hello";

Node.js gerekli

Node.js şu anda bir module.exports / gerektirir sistemi. Kullanabilirsiniz babel eğer isterseniz import sözdizimi.

// mymodule.js
module.exports = {
  hello: function() {
   return "Hello";
  }
}
// server.js
const myModule = require('./mymodule');
let val = myModule.hello(); // val is "Hello"  

JavaScript’in ön işlem gerektirmeyen tarayıcılarda harici JavaScript içeriklerini içermesinin başka yolları da vardır.

AJAX Yükleme

Bir AJAX çağrısı ile ek bir komut dosyası yükleyebilir ve daha sonra kullanabilirsiniz. eval onu çalıştırmak için. Bu en basit yoldur, ancak JavaScript sanal güvenlik modeli nedeniyle alan adınızla sınırlıdır. kullanma eval ayrıca hatalara, korsanlara ve güvenlik sorunlarına kapı açar.

jQuery Yükleniyor

jQuery kütüphane yükleme işlevselliği sağlar tek satırda:

$.getScript("my_lovely_script.js", function() {
  alert("Script loaded but not necessarily executed.");
});

Dinamik Komut Dosyası Yükleme

HTML’ye komut dosyası URL’si olan bir komut dosyası etiketi ekleyebilirsiniz. JQuery'nin yükünü önlemek için bu ideal bir çözümdür.

Komut dosyası, farklı bir sunucuda bile bulunabilir. Ayrıca, tarayıcı kodu değerlendirir. <script> etiket web sayfasına enjekte edilebilir <head>veya kapanıştan hemen önce eklendi </body> etiket.

Bunun nasıl çalışabileceğine dair bir örnek:

function dynamicallyLoadScript(url) {
  var script = document.createElement("script"); // Make a script DOM node
  script.src = url; // Set it's src to the provided URL

  document.head.appendChild(script); // Add it to the end of the head section of the page (could change 'head' to 'body' to add it to the end of the body section instead)
}

Bu işlev yeni eklenecek <script> sayfanın baş bölümünün sonuna etiketle src öznitelik, işleve ilk parametre olarak verilen URL'ye ayarlanır.

Bu çözümlerin her ikisi de tartışılmış ve gösterilmiştir. JavaScript Madness: Dinamik Script Yükleme.

Komutun ne zaman yürütüldüğünü belirleme

Şimdi bilmeniz gereken büyük bir sorun var. Bunu yapmak şunu ima eder uzaktan kodu yüklersin. Modern web tarayıcıları, dosyayı yükleyecek ve mevcut komut dosyanızı yürütmeye devam edecekler çünkü performanslarını iyileştirmek için herşeyi senkronize olmayan şekilde yüklerler. (Bu, hem jQuery yöntemi hem de manuel dinamik komut dosyası yükleme yöntemi için geçerlidir.)

Bu hileleri doğrudan kullanırsanız, Yüklendikten sonra yeni yüklenen kodunuzu bir sonraki satıra kullanamazsınızÇünkü hala yüklenecek.

Örneğin: my_lovely_script.js içeren MySuperObject:

var js = document.createElement("script");

js.type = "text/javascript";
js.src = jsFilePath;

document.body.appendChild(js);

var s = new MySuperObject();

Error : MySuperObject is undefined

Ardından, sayfanın yüklenmesini yeniden yüklersiniz F5. Ve çalışıyor! Kafa karıştırıcı...

Peki bu konuda ne yapmalı?

Peki, size verdiğim linkte yazarın önerdiği kesmeyi kullanabilirsiniz. Özetle, acelesi olan insanlar için, betik yüklendiğinde geri arama işlevini çalıştırmak için bir olay kullanır. Böylece tüm kodu geri arama işlevindeki uzak kütüphaneyi kullanarak koyabilirsiniz. Örneğin:

function loadScript(url, callback)
{
  // Adding the script tag to the head as suggested before
  var head = document.getElementsByTagName('head')[0];
  var script = document.createElement('script');
  script.type = 'text/javascript';
  script.src = url;

  // Then bind the event to the callback function.
  // There are several events for cross browser compatibility.
  script.onreadystatechange = callback;
  script.onload = callback;

  // Fire the loading
  head.appendChild(script);
}

Sonra kullanmak istediğiniz kodu yazarsınız. lambda işlevi:

var myPrettyCode = function() {
  // Here, do whatever you want
};

Öyleyse sen hepsini çalıştır.

loadScript("my_lovely_script.js", myPrettyCode);

Betiğin, DOM'a yüklendikten sonra veya tarayıcıya bağlı olup olmadığını ve satırın dahil olup olmadığını belirleyebileceğini unutmayın. script.async = false;. Orada bir Genel olarak Javascript yüklemesiyle ilgili harika bir makale bunu tartışıyor.

Kaynak Kodu Birleştirme / Önişleme

Bu yanıtın en üstünde de belirtildiği gibi, birçok geliştirici artık projelerinde WebPack, Babel veya Gulp gibi yapı / transpilasyon araçlarını kullanıyor, yeni sözdizimi ve destek modüllerini daha iyi kullanabilmelerine, dosyaları birleştirebilmelerine, küçültebilmelerine vb.


3586
2018-06-04 12:13Tüm javascript dosyaları bir tarayıcıda yürütülmez. - Michael Paulukonis
Hayır, ama Rhino kadar gelişmiş bir şeyi kullanan biri ya da başka bir şey bu soruyu sormazdı. - e-satis
Tam olarak, üçüncü bir yol var: Her iki javascript dosyasını kontrol ettiğinizde bazı çözümlerde, her iki dosyanın içeriğini birleştiren 1 dev javascript dosyası oluşturabilirsiniz. - Toad
"Document.createElement (" my_lovely_script.js ");" örnekte "document.createElement (" script ")" olabilir "? - Russell Silva
Değerlendirmeniz, kodunuz yürütmekte olduğunuz kodsa nasıl açılır? - Vince Panuccio


Herhangi biri daha gelişmiş bir şey arıyorsanız, deneyin RequireJS. Bağımlılık yönetimi, daha iyi eşzamanlılık gibi ek avantajlar elde edersiniz ve çoğaltılmayı önlersiniz (yani, bir komut dosyasını birden çok kez alma).

JavaScript dosyalarınızı "modüller" içine yazabilir ve daha sonra diğer komut dosyalarındaki bağımlılıklar olarak gönderebilirsiniz. Ya da RequireJS'yi basitçe "bu betiği al" çözümü olarak kullanabilirsiniz.

Örnek:

Bağımlılıkları modüller olarak tanımlayın:

Bazı-dependency.js

define(['lib/dependency1', 'lib/dependency2'], function (d1, d2) {

   //Your actual script goes here.  
   //The dependent scripts will be fetched if necessary.

   return libraryObject; //For example, jQuery object
});

implementation.js bağlı "ana" JavaScript dosyanızdır Bazı-dependency.js

require(['some-dependency'], function(dependency) {

  //Your script goes here
  //some-dependency.js is fetched.  
  //Then your script is executed
});

Alıntıdan GitHub README:

RequireJS, daha fazla tanımlanmış olduğu gibi düz JavaScript dosyalarını yükler   modüller. Web dahil olmak üzere tarayıcı içi kullanım için optimize edilmiştir   Çalışan, ancak diğer JavaScript ortamlarında kullanılabilir,   Gergedan ve Düğüm. Eşzamansız Modül API'sini uygular.

RequireJS, modülleri / dosyaları yüklemek için düz komut etiketlerini kullanır.   Kolay hata ayıklamaya olanak tanır. Mevcut yüklemek için basitçe kullanılabilir   JavaScript dosyaları var olan projeye eklemeden ekleyebilirsiniz   JavaScript dosyalarınızı tekrar yazmanız gerekiyor.

...


514
2018-06-07 20:55Alıntılamak için +1 sağ Bunu yapmak için bir yol :-) Eğer bir örnek dahil olsaydın daha iyi olurdu! - Sean Vieira
Öneriniz için @Sean - Kısa bir örnek ekledim - John Strickler
@aaaidan: MattDmo'nun sebebi, artı kabul edilen cevaba dayanan harici bir kütüphaneye dayanıyor. - David Mulder
Require.js'nin üstesinden gelmek için en son, diğer bağlayıcı ve zengin HTML özellikleriyle birlikte daha kararlı ve kullanımı kolay olan açısal j'ler olacaktır. - zeeshan
-1: Bu soyutlamalar - "birtakım bağımlılık" - indekslerin karışıklığa eklenmesiyle gerçekten fakirdir. Çalışan bir kod örneğinin neye benzediğini anlamak için uğraşıyorum. Eğer yazar çalışma örneğini sağladıysa, hemen hemen herkes, onu kendi ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir ve genelleştirebilir. - Tegiri Nenashi


Aslında orada olduğu JavaScript dosyasını yüklemek için bir yol değil Eşzamansız olarak, yükledikten hemen sonra yeni yüklediğiniz dosyada bulunan işlevleri kullanabilir ve sanırım tüm tarayıcılarda çalışır.

Kullanmalısın jQuery.append()üzerinde <head> sayfanızın öğesi, yani:

$("head").append('<script type="text/javascript" src="' + script + '"></script>');

Ancak, bu yöntemde ayrıca bir sorun var: içe aktarılan JavaScript dosyasında bir hata olursa, kundakçı (ve ayrıca Firefox Error Console ve Chrome Geliştirici Araçları yanı sıra) yanlış yerini bildirecektir, bu çok büyük bir sorundur (eğer) hatalar çok (yani) hataları izlemek için Firebug kullanırsanız. Firebug, yeni yüklenen dosyayı herhangi bir nedenle bilmez, bu nedenle bu dosyada bir hata oluşursa, ana bilgisayarınızda gerçekleştiğini bildirir. HTML Dosya ve hatanın gerçek nedenini bulmakta zorlanacaksınız.

Ama bu sizin için bir problem değilse, o zaman bu yöntem işe yarayacaktır.

Aslında adında bir jQuery eklentisi yazdım $ .import_js () Bu yöntemi kullanır:

(function($)
{
  /*
   * $.import_js() helper (for JavaScript importing within JavaScript code).
   */
  var import_js_imported = [];

  $.extend(true,
  {
    import_js : function(script)
    {
      var found = false;
      for (var i = 0; i < import_js_imported.length; i++)
        if (import_js_imported[i] == script) {
          found = true;
          break;
        }

      if (found == false) {
        $("head").append('<script type="text/javascript" src="' + script + '"></script>');
        import_js_imported.push(script);
      }
    }
  });

})(jQuery);

Yani, JavaScript'i içe aktarmak için tek yapmanız gereken:

$.import_js('/path_to_project/scripts/somefunctions.js');

Bunun için de basit bir test yaptım Örnek.

İçerir bir main.js ana HTML'de dosya ve daha sonra komut dosyası main.js kullanımları $.import_js() adında ek bir dosya almak için included.jsBu işlevi tanımlayan:

function hello()
{
  alert("Hello world!");
}

Ve sağladıktan sonra included.js, hello() işlev çağrılır ve uyarı alırsınız.

(Bu cevap, e-satis 'yorumuna cevaptır).


162
2018-04-28 15:25Bu yöntemi deniyorum, ancak benim için çalışmıyor, öğe sadece başlık etiketinde görünmüyor. - juanpastas
@juanpastas - kullanım jQuery.getScriptBu şekilde eklentiyi yazmaktan endişelenmenize gerek yok ... - MattDMo
İçe aktarılan komut dosyası hem yüklenip hem çalıştırılıncaya kadar bu teknik gerçekten engelleniyor mu? - Flimm
Hmm, göre Bu makaleekleyerek, script eleman head zaman uyumsuz olarak çalışmasına neden olur async özellikle false. - Flimm
Komut değişkeni kodlanmış html varlıkları içermemeli mi? Bağlantıyı içeriyorsa ", kod kırılacak - Soaku


Başka bir şekilde, benim düşüncem daha temiz, bir kullanarak yerine bir eşzamanlı Ajax istek yapmaktır <script> etiket. Bu da nasıl node.js kolları içerir.

İşte jQuery'yi kullanarak bir örnek:

function require(script) {
  $.ajax({
    url: script,
    dataType: "script",
    async: false,      // <-- This is the key
    success: function () {
      // all good...
    },
    error: function () {
      throw new Error("Could not load script " + script);
    }
  });
}

Daha sonra, kodunuzda genellikle bir include kullandığınız gibi kullanabilirsiniz:

require("/scripts/subscript.js");

Ve bir sonraki satırdaki gerekli komut dosyasından bir işlevi çağırabilmek için:

subscript.doSomethingCool(); 

134
2017-09-08 18:22İyi bir çözüm, kafa dahil ne yazık ki, ajax çözümü çalışır. - Matteo Conta
Bir başkasının bahsettiği gibi requirejs.org bunu yapar ve js dosyalarını bir araya getiren bir ön derleyiciye sahiptir, böylece daha hızlı yüklenirler. Kontrol etmek isteyebilirsiniz. - Ariel
Bulunan bu yönergeyi dosyanın altına eklemek için Chrome: // @ sourceURL = view_index.js - Todd Vance
unfortunatelly, async: false şimdi jQuery'de kullanımdan kaldırıldı. Gelecekte kırılabilir, bu yüzden kaçınırım. - sqram
@katsh Burada jqXHR nesneleri kullanmıyoruz. Teklifiniz, önceki yorumunuzu destekleyecek gibi görünmüyor. async: false sözde kabul edilmez. O değil! Alıntı yaptığınız gibi, sadece jqXHR ile ilgili şeyler. - Zero3


Senin için iyi bir haber var. Çok yakında JavaScript kodunu kolayca yükleyebileceksiniz. JavaScript kodunun modüllerini içe aktarmanın standart bir yolu olacak ve temel JavaScript'in kendisinin bir parçası olacak.

Sadece yazmak zorundasın import cond from 'cond.js'; adlı bir makro yüklemek cond bir dosyadan cond.js.

Yani, herhangi bir JavaScript çerçevesine güvenmek zorunda değilsiniz, ya da açıkça yapmak zorunda değilsiniz ajax çağırır.

Bakın:


86
2017-07-03 13:32jsfile üzerinde / import gerektiren / gelen çok uzun yol oldu. (IMO). - rwheadon
@rwheadon evet, bu dilin bir parçası olmadığını korkunç görünüyor! Js'in insanlar nasıl bir şey yaptığını benim üzerimde! Ona yeniyim ve bu çılgınlığın en kötüsü gibi görünüyor - Jonny Leeds
@ jonny-leeds Dahili modül yüklemesi olmadan bile, tarayıcıdaki JavaScript, modül yönetimimiz için RequireJS gibi bir kütüphaneyi uygulayabileceğimiz kadar esnektir. - Keen
2015'in ortalarında - Hala herhangi bir tarayıcıda uygulanmadı developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Reference/... - scape
Evet haklısın. şimdi bunun için kötü hissetmeye başladım :(. Bir kez tüm tarayıcılarda uygulandığı zaman, bu javascript için yerleşik büyük bir özellik olacaktır. - Imdad


Bir JavaScript etiketini dinamik olarak oluşturmak ve HTML dokümanı için diğer JavaScript kodunun içinden eklemek mümkündür. Bu, hedeflenen JavaScript dosyasını yükleyecektir.

function includeJs(jsFilePath) {
  var js = document.createElement("script");

  js.type = "text/javascript";
  js.src = jsFilePath;

  document.body.appendChild(js);
}

includeJs("/path/to/some/file.js");

72
2018-06-04 12:02Çalışır, ancak asynchonous yükleme nedeniyle ciddi sorunları var. - e-satis
Um ... tam olarak hangisi? - Svitlana Maksymchuk
@ e-satis - Aslında, bu bir avantajdır, bir senkronizasyon senaryosu engelleniyordu. Atlar için kurslar, ancak 10 kez 9 kez engelleme olmayan bir seçenek. - annakata
@Svitlana - bunun gibi oluşturulan komut öğeleri async. Şu anda bu, bir deliğin istismar edilmesi olarak görülebilir, dolayısıyla gelecekteki bir kanıt olmayabilir, herhangi bir standartta bunu açıklığa kavuşturan bir şey görmedim. - annakata
@ e-satis asenkronize iyidir, çünkü sayfanizi donmaz. Tamamlandığında bildirim almak için geri aramayı kullanın js.onload = callback; - Vitim.us


Beyan import ECMAScript 6'da.

Sözdizimi

import name from "module-name";
import { member } from "module-name";
import { member as alias } from "module-name";
import { member1 , member2 } from "module-name";
import { member1 , member2 as alias2 , [...] } from "module-name";
import name , { member [ , [...] ] } from "module-name";
import "module-name" as name;

58
2018-04-17 01:56... ama bağlandığınız sayfanın uyumluluk tablosuna göre, bugüne kadar herhangi bir tarayıcı tarafından desteklenmiyor. - Zero3
Artık ES6 kodunu yazabilir ve Babel.js ile derleyebilirsiniz.babeljs.ioTercih ettiğiniz akım modülü sistemi ne olursa olsun (CommonJS / AMD / UMD): babeljs.io/docs/usage/modules - Jeremy Harris
@ Zero3 Görünüşe göre yeni IE (Edge) tek - Julian Avar
ES6 olmadan bunu yapmanın bir yolu var mı? Tarayıcı uyumluluğu ve ES6 olmayanlar bunu talep ediyor. - IamGuest


Belki bu sayfada bulduğum bu işlevi kullanabilirsiniz. JavaScript dosyasına nasıl bir JavaScript dosyası ekleyebilirim?:

function include(filename)
{
  var head = document.getElementsByTagName('head')[0];

  var script = document.createElement('script');
  script.src = filename;
  script.type = 'text/javascript';

  head.appendChild(script)
}

47
2018-06-04 12:04Eklemek için yararlı olmalı script.onload = callback; - Vitim.us
@SvitlanaMaksymchuk yani, eğer kullanmazsam varDeğişken global olacak mı? - Francisco Corrales Morales
@FranciscoCorrales evet. - Christopher Chiche
Bu, var ya da olmadan global olarak biter :) - Vedran Maricevic.
Bu sayfanın olmaması durumunda başarısız olur head. - Dan Dascalescu


Burada bir senkron versiyon jQuery olmadan:

function myRequire( url ) {
  var ajax = new XMLHttpRequest();
  ajax.open( 'GET', url, false ); // <-- the 'false' makes it synchronous
  ajax.onreadystatechange = function () {
    var script = ajax.response || ajax.responseText;
    if (ajax.readyState === 4) {
      switch( ajax.status) {
        case 200:
          eval.apply( window, [script] );
          console.log("script loaded: ", url);
          break;
        default:
          console.log("ERROR: script not loaded: ", url);
      }
    }
  };
  ajax.send(null);
}

Bu çalışma alanları arası alanı elde etmek için sunucunun ayarlanması gerektiğini unutmayın. allow-origin cevabında başlık.


46
2017-12-11 11:54Mükemmel işlev! Vücuttan sonra ek bir JS yazılmadan önce JavaScript'i yükler. Birden çok komut dosyası yüklerken çok önemlidir. - tfont
@heinob: Alanlar arası çalışmak için ne yapabilirim? (komut dosyası yükleniyor http://web.archive.org/web/20140905044059/http://www.howtocreate.co.uk/operaStuff/userjs/aagmfunctions.js) - user2284570
@ user2284570: Yabancı alanın sahibi sizseniz: sunucu cevabında `allow-origin 'başlığını ayarlayın. Sahibi değilseniz: hiçbir şey. Afedersiniz! Bu çapraz-kaynaklı politikadır. - heinob
@ user2284570: Yorumunuzu, bu şekilde, komut dosyasını yüklemek istediğiniz alanın sahibi olmadığınızı anlıyorum. Bu durumda eklenmiş bir komut dosyasını yalnızca <script> etiket, üzerinden değil XMLHttpRequest. - heinob
Firefox'ta bunu kullanmayı planlayanlar için (imacros komut dosyası için söyleyin), bu satırı dosyanın en üstüne ekleyin: const XMLHttpRequest = Components.Constructor("@mozilla.org/xmlextras/xmlhttprequest;1"); - Kwestion


Sadece bu JavaScript kodunu yazdım ( Prototip için DOM manipülasyonu):

var require = (function() {
  var _required = {};
  return (function(url, callback) {
    if (typeof url == 'object') {
      // We've (hopefully) got an array: time to chain!
      if (url.length > 1) {
        // Load the nth file as soon as everything up to the
        // n-1th one is done.
        require(url.slice(0, url.length - 1), function() {
          require(url[url.length - 1], callback);
        });
      } else if (url.length == 1) {
        require(url[0], callback);
      }
      return;
    }
    if (typeof _required[url] == 'undefined') {
      // Haven't loaded this URL yet; gogogo!
      _required[url] = [];

      var script = new Element('script', {
        src: url,
        type: 'text/javascript'
      });
      script.observe('load', function() {
        console.log("script " + url + " loaded.");
        _required[url].each(function(cb) {
          cb.call(); // TODO: does this execute in the right context?
        });
        _required[url] = true;
      });

      $$('head')[0].insert(script);
    } else if (typeof _required[url] == 'boolean') {
      // We already loaded the thing, so go ahead.
      if (callback) {
        callback.call();
      }
      return;
    }

    if (callback) {
      _required[url].push(callback);
    }
  });
})();

Kullanımı:

<script src="prototype.js"></script>
<script src="require.js"></script>
<script>
  require(['foo.js','bar.js'], function () {
    /* Use foo.js and bar.js here */
  });
</script>

Gist: http://gist.github.com/284442.


41
2018-01-23 05:20jrburke bunu RequireJS olarak yazdı. Github: requirejs.org/docs/requirements.html - Mike Caron
Yüklenen komut dosyasını require () işlevinin çağrıldığı alanın dışında tutmuyor mu? Eval (), kapsam dahilinde yapmanın tek yolu gibi görünüyor. Ya da başka bir yol var mı? - trusktr


İşte, Facebook'un her yerde olduğu gibi düğmesinin genelleştirilmiş hali gibi:

<script>
 var firstScript = document.getElementsByTagName('script')[0],
   js = document.createElement('script');
 js.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/Snowstorm/20131208/snowstorm-min.js';
 js.onload = function () {
  // do stuff with your dynamically loaded script
  snowStorm.snowColor = '#99ccff';
 };
 firstScript.parentNode.insertBefore(js, firstScript);
</script>

Facebook için çalışıyorsa, sizin için çalışacaktır.

İlk önce neden aradığımızın nedeni script yerine head veya body bazı tarayıcılar eksikse bir tane oluşturmaz, ancak bir script eleman - bu bir. da daha fazlasını oku http://www.jspatterns.com/the-ridiculous-case-of-adding-a-script-element/.


33
2017-07-08 02:41Acayip güzel! Buradaki yöntemlerin bazıları da işe yarıyor, ancak dinamik bir ortamda bu, en iyi şekilde çalışıyor. - tfont